Vin Diesel

Vin Diesel

Datum narození: 18. 7. 1967
Místo narození: New York City, New York, USA
Profese: herec, spisovatel, režisér, scénárista
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Vin Diesel jje známý především svou rolí Dominika Toretta v sérii Rychle a zběsile. V začátcích kariéry se proslavil i ve filmu Zachraňte vojína Ryana.

Vin Diesel, vlastním jménem Mark Sinclair Vincent, začal svou kariéru v pouhých sedmi letech. K hraní se dostal v divadle Greenwich Village, kam se původně se svými kamarády vloupal.. Nakonec tam ale on a většina jeho party přátel hrála za dvacet dolarů týdně. Jeho matka byla rozvedená a vychovávala ho s jeho nevlastním otcem, který byl černošský divadelní režisér.

Na vysoké škole Hunter College studoval tvůrčí psaní a postupem času začal psát scénáře. Již na počátku devadesátých let se stal Vin filmařem. Jeho prvním snímkem byl film "Multi-Facial", který byl vybrán pro filmový festival v Cannes.

Kariéra: Od Zachraňte vojína Ryana po Rychle a zběsile

Film velice zaujal světoznámého režiséra Stevena Spielberga, který díky tomu obsadil Vina do svého válečného, světově uznávaného filmu "Zachraňte vojína Ryana", kde si zahrál s celosvětově známými velkými hvězdami, jako je například Matt Damon, nebo Tom Hanks.

Diesel namluvil postavičku v animovaném filmu "Železný obr" a bylo to nečekaně kladně přijato.

Zásadní rolí byla postava Dominica Toretta ve filmu "Rychle a zběsile". Film se stal absolutním trhákem a vynesl Diesela mezi hollywoodské hvězdy. Také byl díky roli Dominica nominován na dvě ceny MTV Movie Award, z nichž jednu získal.

Proslavil se i jako Xander Cagee ve filmu XXX. Další hlavní rolí pro něho byla role ve filmu Ochránce, kde hrál roli bývalého vojáka Shaena Wolfa. Role se mu hned po přečtení scénáře líbila, neboť mu tento film připadal jako plnohodnotná rodinná komedie od Disneyho.

Dceru pojmenoval po zesnulém kolegovy

Nyní je Diesel už trojnásobným otcem. 17.3.2015 se mu narodila dcera, kterou pojmenoval po svém zesnulém kolegovi Paulovi Walkerovi, který byl jeho parťákem v Rychle a zběsile a taky jeho dobrým přítelem. Všechny tři děti má Diesel se svou dlouholetou partnerkou Palomou Jiménez.

 

Články o celebritě

Dcera Paula Walkera se vdala! Neuhádnete, kdo ji odvedl Dcera Paula Walkera se vdala! Neuhádnete, kdo ji odvedl Paul Walker (†40) se musí v nebi srdečně smát. Jeho milovaná dcera Meadow (22) se v Dominikánské rep... číst článek
Zpěvák Josef Vágner: Spálil klavír na dně Ameriky! Proč? Zpěvák Josef Vágner: Spálil klavír na dně Ameriky! Proč? Už devátý týden boduje Josef Vágner (30) v prestižní hitparádě Česká dvanáctka. Z jeho Nočního proud... číst článek
Rychle a zběsile za covidu: Zavřené bary, prázdné ulice, ilegálních závodů přibývá    Rychle a zběsile za covidu: Zavřené bary, prázdné ulice, ilegálních závodů přibývá Kvílející pneumatiky, túrování motorů, rány z upravených výfuků: to jsou zvuky pandemie covidu-19 v ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michaela Kudláčková
Michaela Kudláčková
zobrazit profil Anna Kotlíková
Anna Kotlíková
zobrazit profil Pavla Drtinová
Pavla Drtinová
zobrazit profil Otakar Brousek starší
Otakar Brousek starší
zobrazit profil Catherine Zeta-Jones
Catherine Zeta-Jones
zobrazit profil Gustav Bubník
Gustav Bubník
zobrazit profil Ctirad Götz
Ctirad Götz