Katarína Paveleková

Katarína Paveleková

Datum narození: 17. 11. 1981
Datum úmrtí: 1. 6. 2023
Místo narození: Poprad
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Katarína Paveleková, která se předvedla v Hollywoodu v menších rolích, kvůli vážnému onemocnění spáchala asistovanou sebevraždu.

Slovenská herečka Katarína Paveleková v Los Angeles absolvovala několik hereckých kurzů. V Hollywoodu působila od roku 2014.

Účinkovala v jedné epizodě TV série Marry Me režiséra Davida Caspa. Katarína Paveleková dostávala epizodní role i ve velkých hollywodských produkcích, např. ve filmu Tenkrát v Hollywoodu (2019) režiséra a scenáristy Quentina Tarantina, který si pro ztárnění klíčových postav vybral Leonarda DiCapria a Brada Pitta

Objevila se také v tragikomedii Babylon Damien Chazelle (2022). Kromě toho Katarína Paveleková hrála v několika televizních snímcích a seriálech, např. Fox Sports Live, The Mindy Project nebo Žraločí tornádo.

V české produkci si diváci mohli Kataríny Pavelekové všimnout v epizodě Tajemství v dramatickém seriálu Chlap (2022).

Katarína Paveleková byla mladá, krásná a kariéru svých snů měla slušně rozjetou. Avšak její cestu zkřížila nevyléčitelná choroba, chronická neurologická nemoc ME/CFS, a ona se nakonec rozhodla dobrovolně ukončit svůj život asistovanou sebevraždou ve Švýcarsku. Bylo jí pouhých 41 let.

 

Další Herci

zobrazit profil Jiří Voskovec
Jiří Voskovec
zobrazit profil Marek Šimon
Marek Šimon
zobrazit profil Ľubica Blaškovičová
Ľubica Blaškovičová
zobrazit profil Jáchym Kraus
Jáchym Kraus
zobrazit profil Brigitte Bardot
Brigitte Bardot
zobrazit profil František Skopal
František Skopal
zobrazit profil Boris Hybner
Boris Hybner