Zdeněk Srstka | Celebwiki.cz

Zdeněk Srstka

Datum narození: 26. 9. 1935
Datum úmrtí: 29. 7. 2019
Místo narození: Praha
Profese: herec, kaskadér, zápasník, vzpěrač, moderátor
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Boxer, zápasník a vzpěrač Zdeněk Srstka byl vyhledávaný kaskadér, kterého režiséři obsazovali do rolí tvrďáků. Na stará kolena se z něj stal zastánce opuštěných psů.

Původně vyučený elektromechanik Zděněk Srstka zdědil po svém otci nejen lásku ke zvířatům, ale i poněkud hmotnější postavu. Proto se také v mládí začal věnovat boxu, od nějž brzy přešel k zápasu ve volném stylu a vzpírání. Dokonce se účastnil i olympiády v Římě v roce 1960, kde ve vzpírání skončil devátý v trojboji (v roce 1957 byl bronzový na ME).

ZDENĚK SRSTKA O PÁDU JANA TŘÍSKY

Později se začal věnovat kaskadérství, díky němuž se dostal do prostředí filmu. Prvním snímkem, v němž se objevil, byl Limonádový Joe. Čeští filmaři byli jeho výkonem nadšeni a Zdeněk Srstka se postupem času začal objevovat v mnoha dalších snímcích, ve kterých mu byly udělovány především záporné postavy.

V 80. letech 20. století si Zdeněk Srstka získal velkou popularitu díky vystupování ve scénkách oblíbeného pořadu Možná přijde i kouzelník s Jiřím Lábusem, Oldřichem Kaiserem, Jiřím Kornem a Jaroslavou Hanušovou.

Proslulost na věky věků Zdeňku Srstkovi zajistila malá rolička v komedii Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka Marečku podejte mi pero. Jeho hláška „Hliník se odstěhoval do Humpolce“ se stala legendární (neexistující Hliník má dokonce v Humpolci pamětní desku a muzeum).

Televizní diváci si Zdeňka Srstku asi nejvíce spojují s pořadem Chcete mě?, ve kterém coby jeho moderátor nabízel spolu s Martou Kubišovou opuštěné psy do opatrovnictví. Dále si zahrál v pokračování oblíbeného seriálu Sanitka 2.

Na sport Zdeněk Srstka nikdy nezanevřel. Ještě v roce 2003, tedy ve svých 69 letech se stal mistrem Evropy v bench pressu ve veteránech. Kaskadéřině se věnoval přes třicet let a šestnáct let trénoval začínající kaskadéry.

O ZDEŇKU SRSTKOVI ČTĚTE ZDE>>

Syn Zdeňka Srstky z prvního manželství Jiří Srstka byl dlouholetým ředitelem Národního divadla.

Zdeněk Srstka zemřel 29. července 2019 po dlouhodobé nemoci. Bylo mu 83 let.

 

Články o celebritě

Marta Kubišová: Zradilo ji zdraví! »Mám strach...« Marta Kubišová: Zradilo ji zdraví! »Mám strach...« Patří k osobnostem, na které mohou být Češi právem hrdí. Svou Modlitbou pro Martu a svým politickým ... číst článek
Už ho má v posteli! Kaira Hrachovcová a svalovec po Vondráčkové se tulí v pelíšku Už ho má v posteli! Kaira Hrachovcová a svalovec po Vondráčkové se tulí v pelíšku Kateřina Kaira Hrachovcová (45) je sice od rozvodu se zvěrolékařem Janem Herčíkem (62) single, po je... číst článek
Rok 2019 byl pohromou českého showbyznysu: Proč nám vzal Gotta a desítky dalších hvězd! Rok 2019 byl pohromou českého showbyznysu: Proč nám vzal Gotta a desítky dalších hvězd! Na rok 2019 bude Česko vzpomínat jako na jeden z nejtragičtějších, co se úřadování kmotřičky smrti v... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Adamíra
Jiří Adamíra
zobrazit profil Veronika Kánská
Veronika Kánská
zobrazit profil Filip Březina
Filip Březina
zobrazit profil Robert Charles Redford
Robert Charles Redford
zobrazit profil Jan Teplý mladší
Jan Teplý mladší
zobrazit profil Michael Douglas
Michael Douglas
zobrazit profil Kristýna Podzimková
Kristýna Podzimková
zobrazit profil Bruna Marquezine
Bruna Marquezine