Šimon Bilina

Šimon Bilina

Datum narození: 28. 7. 1995
Místo narození: Příbram
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Šimon Bilina se stal jednou z hvězd seriálu TV Prima ZOO. Dostal v něm roli kpt. Bc. Adama „Haďáka“ Hrušky, někdejšího vojáka a veterána z Afghánistánu.

Studoval na JAMU v Brně. S divadelní hereckou kariérou Šimon Bilina začal v Národním divadle Brno a dále pak ho milovníci prkem, co znamenají svět, mohli vidět v Městských divadlech pražských.

Bilina si zahrál v seriálu Život je hra

Před kamerou Šimon Bilina začínal v krátkometrážních studentských filmech, jako je historický snímek Karáskovo štěstí (2017) nebo v epizodě Neukázat pindíka (2018) v komediální sérii režisérů Jana Prušinovského a Martina Koppa Život je hra.

Objevil se v menších rolích v seriálech Modrý kód či Anatomie života. V dramatickém rodinné seriálové podívané ZOO TV Prima si Šimon Bilina zahrál po boku nejen hlavních hrdinek v podání Michaely Pecháčkové a Evy Burešové, ale také hadů.

„Zvířata vás nesoudí, nepředávají vám pocity a žijí s vámi v míru. Navíc hadi v sobě sice mají nebezpečnost, ale když je člověk pochopí, je to úplně jinak,“ řekl v médiích Šimon Bilina, který hraje drsného ošetřovatele hadů, někdejšího vojáka a veterána z Afghánistánu kpt. Bc. Adama „Haďáka“ Hrušku.

Podědil Bilina talent po pradědovi?!

V celovečerním snímku svou první roli Šimon Bilina dostal v koprodukčním dramatu Běžná selhání (2022).

Talent mohl Šimon Bilina zdědit po pradědečkovi, který byl dramatik, režisér a zakladatel divadelního spolku.

 

Články o celebritě

Šimon Bilina alias Haďák se vrátil do ZOO: Zasypal Pecháčkovou polibky Šimon Bilina alias Haďák se vrátil do ZOO: Zasypal Pecháčkovou polibky Líbačka střídala líbačku. Šimon Bilina (27) alias oblíbený Haďák už zase naskočil do seriálu ZOO. Mí... číst článek
Víno, sekt i slzy tekly proudem!  Na zvolení Pavla reagují Mišík, Benešová i Musil Víno, sekt i slzy tekly proudem! Na zvolení Pavla reagují Mišík, Benešová i Musil Napínavější souboj o Hrad tu snad ještě nebyl a situace mezi příznivci obou kandidátů nikdy nebyly t... číst článek
Začíná televizní seriálový souboj: Zvítězí novinky, nebo klasika? Začíná televizní seriálový souboj: Zvítězí novinky, nebo klasika? Hned v prvních dnech nového roku se rozhořel tvrdý televizní boj o seriálové diváky. Zatímco ČT vsad... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vuk Čelebić
Vuk Čelebić
zobrazit profil Khan Bonfils
Khan Bonfils
zobrazit profil Veronika Senciová
Veronika Senciová
zobrazit profil Kim Kardashian
Kim Kardashian
zobrazit profil Ondřej Malý
Ondřej Malý
zobrazit profil Carice van Houten
Carice van Houten
zobrazit profil Naomi Watts
Naomi Watts
zobrazit profil Alan Rickman
Alan Rickman