Robert Pattinson

Datum narození: 13. 5. 1986
Místo narození: Londýn, Anglie
Výška: 187 cm
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Všichni Roberta Pattinsona znají především jako upíra z několikadílné ságy Twilight, která ho proslavila a otevřela mu cestu dalším hereckým příležitostem.

Robert Pattinson v sobě už jako v teenagerovi objevil talent sportovní, hudební i herecký. Právě ten herecký se ale rozhodl rozvíjet nejvíce, když v patnácti letech začal hrát v klasických divadelních hrách. V roce 2004 se mu dostalo první filmové zkušenosti ve filmu Království prstenu a téhož roku si zahrál po boku herečky Reese WitherspoonJarmarku marnosti. Více na sebe upozornil o rok později v roli Cedrika Diggoryho ve filmovém zpracování Harryho Pottera a Ohnivého poháru.

Skutečný zlom Robert Pattinson ale zaznamenal až v roce 2008 s rolí Edwarda Cullena v několikadílné sáze Stmívání. Během natáčení dalších pokračování si udělal čas i na role v jiných zajímavých projektech. Velmi zaujal v dramatu Nezapomeň na mě a v roce 2011 se objevil znovu po boku Reese Witherspoon, se kterou zazářil v romantickém dobrodružném dramatu Voda pro slony. Vrátil se i ke klasice v podobě adaptace klasického dramatu Miláček.

Už od mládí se Robert Pattinson věnuje i modelingu. Dlouhou dobu však odmítal všechny reklamní nabídky. Koncem roku 2013 však se slovy „jednoduše to přišlo v ten správný čas“ kývl na spolupráci s módním domem Dior a stal se tváří parfému Dior Homme. V krátkém propagačním filmu si spolu s francouzskou modelkou Camille Rowe užívá New Yorku.

Robert Pattinson přiznal, že líbací scény s Camille mu vůbec nebyly nepříjemné a že si dokonce uvědomil, jak rád by měl francouzskou přítelkyni. Jeho bývalá přítelkyně byla Kristen Stewart, herecká kolegyně ze Stmívání, se kterou Robert Pattinson po několika letech ukončil vztah po její přiznané nevěře s Rupertem Sandersem. Média se o bouřlivý rozchod velmi zajímala a Robert Pattinson se na určitou dobu uzavřel a trpěl depresí.

 

Články o celebritě

Potvrzeno: Nový Batman bude Keanu Reeves! Potvrzeno: Nový Batman bude Keanu Reeves! Po Robertu Pattinsonovi (35) Batmana ztvární další velká hvězda! Tvůrci animáku DC Liga supermazlíčk... číst článek
Batman je zase temný... Ve filmové novince, která DC zajistila místo mezi elitou Batman je zase temný... Ve filmové novince, která DC zajistila místo mezi elitou Robert Pattinson nemůže hrát Batmana! Nejlepší byl, je a bude Christian Bale! DC neumí točit dobré f... číst článek
»Ošuntělá« premiéra Batmana: Jirešová v mikině, Batulková se synem Agáty a Decastelo v křiváku »Ošuntělá« premiéra Batmana: Jirešová v mikině, Batulková se synem Agáty a Decastelo v křiváku Zatímco na premiéře Batmana v New Yorku se celebrity předháněly už p, kdo bude lépe oblečený, na tu ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Boris Hybner
Boris Hybner
zobrazit profil Michal Pešek
Michal Pešek
zobrazit profil Dalimil Klapka
Dalimil Klapka
zobrazit profil Stevie Ryan
Stevie Ryan
zobrazit profil Václav Čížkovský
Václav Čížkovský
zobrazit profil Marie Tomášová
Marie Tomášová
zobrazit profil Viet Anh Doan
Viet Anh Doan