Michael Caine

Michael Caine

Datum narození: 14. 3. 1933
Místo narození: Rotherhithe, Spojené království
Výška: 188 cm
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Sir Michael Caine hrál ve více než stovce filmů. Oscara získal za vedlejší role v romantických dramatech Hana a její sestry a Pravidla moštárny.

V rodném Londýně Michael Caine, rozený Maurice Joseph Micklewhite, vystudoval Hackney Downs School. Proslavily ho filmy z 60. až 80. let 20. století, jakými jsou např. Zulu, Agent Palmer: Případ Ipcress, Harry Palmer, Chyťte Cartera nebo Příliš vzdálený most.

MICHAEL CAINE HOSTEM MFF KARLOVY VARY

Caine dostal Oscary i Zlaté glóby

Oscarem byl Michael Caine ověnčen za vedlejší role v romantických dramatech Hana a její sestry (1986) z dílny Woodyho Allena a Pravidla moštárny (1999), které natočil režisér Lasse Hallström podle stejnojmenné knihy Johna Irvinga. Na další sošky byl nominován, mj. za ztvárnění klíčových postav ve filmech Slídil nebo Tichý Američan.

Zlatý glóbus Michael Caine obdržel za hlavní role v tragikomedii Rita (1983), v minisérii Jack Rozparovač (1988) a v romantickém hudebním snímku Tichý hlas (1998). V roce 2000 obdržel Cenu britské akademie za celoživotní dílo.

Caine byl povýšen královnou Alžbětou II.

Zahrál si také v komediálním dramatu Mládí (2015), za nějž obdržel Evropskou filmovou cenu pro nejlepšího herce. Michael Caine ztvárnil ústřední postavu v krimi Král zlodějů (2018) nebo v akčňáku Twist (2021).

V roce 2000 byl Michael Caine povýšen královnou Alžbětou II. do rytířského stavu. Titul Sir dostal za zásluhy o britský film.

Sir Michael Caine natáčel už i v Česku, a to životopisné historické drama režiséra a scenáristy Petra Jákla Jan Žižka. V roce 2021 se stal společně s Johnnym Deppem nejvíce očekávaným hostem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

O MICHAELU CAINEM ČTĚTE ZDE>>

Michael Caine se ženil dvakrát

V letech 1954 až 1962 byl Michael Caine ženatý s herečkou Patricií Haines, s níž měl dceru Dominique. V roce 1973 se oženil s herečkou a modelkou Shakirou, která mu porodila dceru Natashu.

Michael Caine je již několikanásobným dědečkem.

 

Články o celebritě

Světová premiéra filmu Jan Žižka: Šebrle s novou láskou i Agáta se Soukupem! A slet zahraničních hvězd Světová premiéra filmu Jan Žižka: Šebrle s novou láskou i Agáta se Soukupem! A slet zahraničních hvězd Velkofilm Petra Jákla (48) Jan Žižka se dočkal světové premiéry. Té patří pondělní večer ve Slovansk... číst článek
Dojatý Jákl ve střižně: Žižku točil i v poničeném Hřensku! Scenérie spolkly plameny! Dojatý Jákl ve střižně: Žižku točil i v poničeném Hřensku! Scenérie spolkly plameny! Pro režiséra filmu Jan Žižka Petra Jákla (48) byly chvíle ve střižně místy velmi emotivní. Natáčelo ... číst článek
Olympijský vítěz David Svoboda (37): Z tanečníka vrahem Olympijský vítěz David Svoboda (37): Z tanečníka vrahem Na olympiádu se dostal třikrát, zlato získal jednou. Dnes už David Svoboda (37) sportuje jen rekreač... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Charlotte Doubravová
Charlotte Doubravová
zobrazit profil Miroslav Středa
Miroslav Středa
zobrazit profil Stevie Ryan
Stevie Ryan
zobrazit profil Alena Doláková
Alena Doláková
zobrazit profil Martin Pechlát
Martin Pechlát
zobrazit profil Timothy Olyphant
Timothy Olyphant
zobrazit profil Jaromír Hanzlík
Jaromír Hanzlík
zobrazit profil Evelyna Steimarová
Evelyna Steimarová