Ethan Hawke

Ethan Hawke

Datum narození: 6. 11. 1970
Místo narození: Austin, Texas, USA
Profese: herec, scenárista, spisovatel, režisér
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Ethan Hawke získal filmovou cenu Independent Spirit Awards za hlavní roli v thrilleru Zoufalství a naděje. Opakovaně byl nominován na Oscara i na Zlatý glóbus.

Studoval na West Windsor-Plainsboro High School South odkud přešel do Hun School of Princeton, kde roku 1988 promoval. Během studia Ethan Hawke, celým jménem Ethan Green Hawke, bral hodiny v McCarter Theatre. Poté nedokončil studium na Carnegie Mellon University v Pittsburghu a Anglický program na univerzitě v New Yorku.

ETHAN HAWKE HOSTEM MFF KARLOVY VARY

Hawke začal hrát již jako náctiletý

Na divadelních prknech Ethan Hawke debutoval ve 13 letech ve hře od George Bernarda Shawa Saint Joan, na filmovém plátně o rok později ve sci-fi Badatelé (1985). Popularitu mu přineslo ztvárnění jedné z klíčových postav v dramatu Společnost mrtvých básníků (1989).

Oscarovou nominaci Ethan Hawke získal za vedlejší roli ve snímcích Training Day (2001) a Chlapectví (2014) a za podíl na scénářích k filmům Před soumrakem (2004) a Před půlnocí (2013). Na Zlatý glóbus měl nakročeno za postavy v Chlapectví a v seriálu The Good Lord Bird (2020).

Ethan Hawke podporoval Baraka Obamu

O ETHANU HAWKOVI ČTĚTE ZDE>>

Coby demokrat hollywoodská star Ethan Hawke roku 2004 podporoval prezidentského kandidáta Johna Kerryho a čtyři roky nato Baracka Obamu.

Režijním debutem Ethana Hawka byl krátkometrážní romantický snímek Straight to One (1994). Dále natočil drama Chelsea Walls (2001) nebo hudební snímek Hořká krajina, k němuž si napsal scénář podle vlastní knihy.

V roce 2021 Ethan Hawke přijal nabídku účastnit se 55. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, podobně jako hvězdy Johnny Depp a Michael Caine.

Hawke byl manželem Thurman

V letech 1998 až 2005 byl Ethan Hawke manželem herečky Umy Thurman, která mu porodila dceru Mayu (*1998), jež se stala herečkou a modelkou, a syna Levona (*2002). Jejich vztah se rozpadl kvůli hercově nevěře.

Podruhé se Ethan Hawke oženil roku 2008 s Ryan Shawhughes, absolventkou Kolumbijské univerzity, která u něj krátce pracovala jako chůva. Spolu mají dcery Clementine Jane (*2008) a Indianu (*2011).

 

Články o celebritě

Krásná dcera Umy Thurmanové šokuje: Kdyby máma nešla na potrat, nebyla bych tady! Krásná dcera Umy Thurmanové šokuje: Kdyby máma nešla na potrat, nebyla bych tady! Dcera Umy Thurmanové (52) a hvězda seriálu Stranger Things Maya Hawkeová (23) překvapila fanoušky dr... číst článek
Festival v Benátkách: Hvězdy se vrátily na červený koberec Festival v Benátkách: Hvězdy se vrátily na červený koberec Jen co ve městě na vodě dozněl ruch z pompézní přehlídky Dolce & Gabbana, přesunuly se světové c... číst článek
Odvrácená tvář blyštivých Varů: Zkrachovalé hotely, domy volající po pomoci Odvrácená tvář blyštivých Varů: Zkrachovalé hotely, domy volající po pomoci Tohle během uplynulého 55. ročníku filmového festivalu viděli jen ti, kteří přímo v lázeňském městě ... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Bart Freundlich
Bart Freundlich
zobrazit profil Jiří Blažek
Jiří Blažek
zobrazit profil Oldřich Lipský
Oldřich Lipský
zobrazit profil David Ondříček
David Ondříček
zobrazit profil Barbora Námerová scenáristka
Barbora Námerová scenáristka
zobrazit profil Zdeněk Troška
Zdeněk Troška
zobrazit profil Libor Kodad
Libor Kodad
zobrazit profil Jaroslav Vízner
Jaroslav Vízner