Matt Damon

Matt Damon

Datum narození: 8. 10. 1970
Místo narození: Cambridge, Massachusetts, USA
Profese: herec, producent
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Matt Damon je známý americký herec, producent a scénárista. Uznání bezpochyby zasluhuje i za svou účast v neziskovém sektoru. Je zakladatelem několika charitativních organizací a častým účastníkem humanitárních projektů.

Na střední škole došlo k osudovému setkání a spřátelení s Benem Affleckem, spolu pak začali účinkovat v několika divadelních inscenacích a TV reklamách. Všeobecně známým se Matt Damon stal až po uvedení jejich společného filmu Dobrý Will Hunting, kde byli oba autory scénáře. Snímek byl oceněn jak Zlatým Glóbem, tak i Oscarem. Ve filmu mino jiných zazářil i Robin Williams.

Mezi další významné role Matta Damona patří Vyvolávač deště a také postava agenta Jasona Bournea ve filmech Agent bez minulosti, Bourneův mýtus a Bourneovo ultimátum. V roce 2013 zapůsobil spolu s Michaelem Douglasem ve snímku Liberace! Kontroverzní snímek o dvou homosexuálech z uměleckého prostředí jen potvrdil kvality obou herců.

Matt Damon je velkým fanouškem Pokeru. V několika ročnících World Series of Poker dokonce soutěžil mezi profesionály. Matt si ve volném čase rád zahraje i bowling. V době, kdy točil v Berlíně Bournův mýtus, hrál u toho tamní bowlingovou ligu. Herec je také obdivovatel baseballového týmu Boston Red Sox.

Matt je ženatý s Lucianou Bozán Barroso, se kterou vychovávají čtyři dcery (jednu z nich vyženil). Dříve než potkal svou ženu randil například s herečkami Claire Danes a Minnie Driver. Dvouletý vztah měl i s Winonou Ryder.

Od 26. července 2007, zcela zaslouženě září jeho hvězda na hollywoodském chodníku slávy.

 

Články o celebritě

Matt Damon vyvedl krásnou manželku: Prázdniny v Římě! Matt Damon vyvedl krásnou manželku: Prázdniny v Římě! Luciana Barrosová (45) je tak trošku jako paní Columbová ze známého krimiseriálu. Všichni vědí, že e... číst článek
Pohádka Honza málem králem: Kotrbová si stěžovala na Korna režisérovi! Pohádka Honza málem králem: Kotrbová si stěžovala na Korna režisérovi! „Do úplňku měsíce bude Honza na marách!“ raduje se zlomyslná Smrtka, kterou zesměšnil vykutálený cha... číst článek
Nejvíc sexy mužem světa je hvězda Přátel Paul Rudd! Phoebe by byla pyšná Nejvíc sexy mužem světa je hvězda Přátel Paul Rudd! Phoebe by byla pyšná Titul nejvíc sexy muže na světě podle časopisu People pro letošní rok získal americký herec Paul Rud... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Komínek
Jan Komínek
zobrazit profil Adam Vacula
Adam Vacula
zobrazit profil Kirk Douglas
Kirk Douglas
zobrazit profil Tomáš Vorel ml.
Tomáš Vorel ml.
zobrazit profil Zdeněk Junák
Zdeněk Junák
zobrazit profil Andrej  Chalimon
Andrej Chalimon
zobrazit profil Vlasta Chramostová
Vlasta Chramostová
zobrazit profil Eva Hudečková
Eva Hudečková