Matt Damon | Celebwiki.cz
Matt Damon

Matt Damon

Datum narození: 8. 10. 1970
Místo narození: Cambridge, Massachusetts, USA
Profese: herec, producent
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Matt Damon je známý americký herec, producent a scénárista. Uznání bezpochyby zasluhuje i za svou účast v neziskovém sektoru. Je zakladatelem několika charitativních organizací a častým účastníkem humanitárních projektů.

Na střední škole došlo k osudovému setkání a spřátelení s Benem Affleckem, spolu pak začali účinkovat v několika divadelních inscenacích a TV reklamách. Všeobecně známým se Matt Damon stal až po uvedení jejich společného filmu Dobrý Will Hunting, kde byli oba autory scénáře. Snímek byl oceněn jak Zlatým Glóbem, tak i Oscarem. Ve filmu mino jiných zazářil i Robin Williams.

Mezi další významné role Matta Damona patří Vyvolávač deště a také postava agenta Jasona Bournea ve filmech Agent bez minulosti, Bourneův mýtus a Bourneovo ultimátum. V roce 2013 zapůsobil spolu s Michaelem Douglasem ve snímku Liberace! Kontroverzní snímek o dvou homosexuálech z uměleckého prostředí jen potvrdil kvality obou herců.

Matt Damon je velkým fanouškem Pokeru. V několika ročnících World Series of Poker dokonce soutěžil mezi profesionály. Matt si ve volném čase rád zahraje i bowling. V době, kdy točil v Berlíně Bournův mýtus, hrál u toho tamní bowlingovou ligu. Herec je také obdivovatel baseballového týmu Boston Red Sox.

Matt je ženatý s Lucianou Bozán Barroso, se kterou vychovávají čtyři dcery (jednu z nich vyženil). Dříve než potkal svou ženu randil například s herečkami Claire Danes a Minnie Driver. Dvouletý vztah měl i s Winonou Ryder.

Od 26. července 2007, zcela zaslouženě září jeho hvězda na hollywoodském chodníku slávy.

 

Články o celebritě

Zemřel herec Albert Finney (†82), tvář Hercula Poirota i Winstona Churchilla Zemřel herec Albert Finney (†82), tvář Hercula Poirota i Winstona Churchilla Do hereckého nebe se dnes odporoučela další zářivá hvězda, britský "shakespearovský" herec Albert Fi... číst článek
V USA rozbili gang lupičů celebrit: Vykradli i Rihannu V USA rozbili gang lupičů celebrit: Vykradli i Rihannu Losangeleská policie rozprášila čtyřčlenný gang, který vykrádal domy místních celebrit. Lupiči v upl... číst článek
Gang okradl Rihannu a další celebrity o miliony: Policie je pozatýkala Gang okradl Rihannu a další celebrity o miliony: Policie je pozatýkala Policie v americké Kalifornii pozatýkala čtyři členy zlodějské party, která měla v hledáčku výhradně... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Robert Finta
Robert Finta
zobrazit profil Kristin Davis
Kristin Davis
zobrazit profil Ladislav Chudík
Ladislav Chudík
zobrazit profil Hana Vagnerová
Hana Vagnerová
zobrazit profil Václav Neužil
Václav Neužil
zobrazit profil Jáchym Kraus
Jáchym Kraus