Matt Damon

Matt Damon

Datum narození: 8. 10. 1970
Místo narození: Cambridge, Massachusetts, USA
Profese: herec, producent
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Matt Damon je známý americký herec, producent a scénárista. Uznání bezpochyby zasluhuje i za svou účast v neziskovém sektoru. Je zakladatelem několika charitativních organizací a častým účastníkem humanitárních projektů.

Na střední škole došlo k osudovému setkání a spřátelení s Benem Affleckem, spolu pak začali účinkovat v několika divadelních inscenacích a TV reklamách. Všeobecně známým se Matt Damon stal až po uvedení jejich společného filmu Dobrý Will Hunting, kde byli oba autory scénáře. Snímek byl oceněn jak Zlatým Glóbem, tak i Oscarem. Ve filmu mino jiných zazářil i Robin Williams.

Mezi další významné role Matta Damona patří Vyvolávač deště a také postava agenta Jasona Bournea ve filmech Agent bez minulosti, Bourneův mýtus a Bourneovo ultimátum. V roce 2013 zapůsobil spolu s Michaelem Douglasem ve snímku Liberace! Kontroverzní snímek o dvou homosexuálech z uměleckého prostředí jen potvrdil kvality obou herců.

Matt Damon je velkým fanouškem Pokeru. V několika ročnících World Series of Poker dokonce soutěžil mezi profesionály. Matt si ve volném čase rád zahraje i bowling. V době, kdy točil v Berlíně Bournův mýtus, hrál u toho tamní bowlingovou ligu. Herec je také obdivovatel baseballového týmu Boston Red Sox.

Matt je ženatý s Lucianou Bozán Barroso, se kterou vychovávají čtyři dcery (jednu z nich vyženil). Dříve než potkal svou ženu randil například s herečkami Claire Danes a Minnie Driver. Dvouletý vztah měl i s Winonou Ryder.

Od 26. července 2007, zcela zaslouženě září jeho hvězda na hollywoodském chodníku slávy.

 

Články o celebritě

Žebříček nejbohatších herců za rok 2023: Triumf Kosmonauta z Čech! Žebříček nejbohatších herců za rok 2023: Triumf Kosmonauta z Čech! Barbie a Oppenheimer, to byly dvě nejočekávanější filmové pecky v loňském roce. A tak by se dalo ček... číst článek
Nečekané gesto režiséra Spielberga: Stávkujícím daroval desítky milionů! Nečekané gesto režiséra Spielberga: Stávkujícím daroval desítky milionů! Hollywoodská stávka trvá už řadu dní - od 2. května, kdy ji zahájili scenáristé, přes 14. července, ... číst článek
Angelina Jolieová a její potetované prostředníčky: Urážka Pitta? Angelina Jolieová a její potetované prostředníčky: Urážka Pitta? Když vyšlo najevo, že herečka Angelina Jolieová (48) má čerstvě potetované prostředníčky obou rukou,... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Katarína Šafaříková
Katarína Šafaříková
zobrazit profil Eva Vejmělková
Eva Vejmělková
zobrazit profil Marie Doležalová
Marie Doležalová
zobrazit profil Lucie Šteflová
Lucie Šteflová
zobrazit profil Šárka Krausová
Šárka Krausová
zobrazit profil Bradley Cooper
Bradley Cooper
zobrazit profil Lucia Bugalová
Lucia Bugalová
zobrazit profil Matyáš  Valenta
Matyáš Valenta