Woody Allen

Datum narození: 1. 12. 1935
Místo narození: Bronx, New York, USA
Profese: režisér, scenárista, herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Režisér, scénárista a herec Woody Allen se proslavil především specifickým humorem, filmovými trháky, ale také slabostí pro náctileté dívky a aférou kolem sexuálního zneužívaní adoptivní dcery.

Woody Allen, vlastním jménem Allen Steward Konigsberg, se jako jeden z mála amerických filmařů dokázal proslavit autorskou tvorbou, za kterou byl oceněn čtyřmi Oscary. Říká se o něm, že je miláčkem diváků, což dokazuje fakt, že se v roce 2005 umístil v žebříčku nejlepších komiků v pořadu britské televize The Comedian´s Comedian.

WOODY ALLEN NENÁVIDÍ STÁRNUTÍ

Prakticky každý jeho filmový počin se staL trhákem. Mezi jeho nejznámejší patří např. Annie Hallová (1977), kde si Woody Allen zahrál po boku Diane Keaton. Film dostal čtyři ceny Akademie filmového umění a věd. K jeho dalším sníkům patří Půlnoc v Paříži (2011), v němž hlavní roli ztvárnil Owen Wilson.

O WODDY ALLENOVI ČTĚTE ZDE>>

Jak napovída příjmení Konigsberg, rodina herce je židovského původu. V dětství mluvil jazykem jidiš. Poté, co navštěvoval osm let židovskou školu, odešel na Public School 99 a na Midwood High School. I když ve svých filmech hraje převážně neurotické nešiky, ve škole byl velice oblíbeným studentem a obratným hráčem basketballu a baseballu.

V roce 1997 se Woody Allen potřetí oženil, a to s adoptivní dcerou Soon-Yi Previnovou, kterou vychovával s bývalou partnerkou Miou Farrow. Když se jejich vztah dostal na veřejnost, bylo mu 56 a Soon pouhých 21 let.

Do nepříjemností se Woody Allen dostal v únoru 2014, kdy ho jeho adoptivní dcera Dylan Farrow obvinila ze sexuálního zneužívaní, k němuž mělo dojít v jejích sedmi letech.

 

Články o celebritě

Začíná Febiofest 2021, hvězda X-menů Avoy účast zrušil. Kvůli covidu! Začíná Febiofest 2021, hvězda X-menů Avoy účast zrušil. Kvůli covidu! Startuje 28. ročník MFF Praha – Febiofest, jehož slavnostní zahájení proběhne dnes večer v pražském ... číst článek
Další slavný krasavec míří do Česka: Po Deppovi dorazí hvězda X-Menů James McAvoy! Další slavný krasavec míří do Česka: Po Deppovi dorazí hvězda X-Menů James McAvoy! Se slavnými osobnostmi se v naší české kotlině poslední dobou dveře netrhnou. Po Ethanu Hawkovi (50)... číst článek
Hvězda nového seriálu Co ste hasiči Václav Kopta: Jsem bačkora! Promeškal jsem dost příležitostí Hvězda nového seriálu Co ste hasiči Václav Kopta: Jsem bačkora! Promeškal jsem dost příležitostí Už v pátek se na něj můžete těšit na Nově v novém komediálním seriálu Co ste hasiči, kde hraje podle... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Tomáš Pavlíček
Tomáš Pavlíček
zobrazit profil Jiří Soukup
Jiří Soukup
zobrazit profil Miroslav Macháček
Miroslav Macháček
zobrazit profil Jaroslav Fuit
Jaroslav Fuit
zobrazit profil Olmo Omerzu
Olmo Omerzu
zobrazit profil Julius Ševčík
Julius Ševčík
zobrazit profil Agnieszka Holland
Agnieszka Holland