Woody Allen

Datum narození: 1. 12. 1935
Místo narození: Bronx, New York, USA
Profese: režisér, scenárista, herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Režisér, scénárista a herec Woody Allen se proslavil především specifickým humorem, filmovými trháky, ale také slabostí pro náctileté dívky a aférou kolem sexuálního zneužívaní adoptivní dcery.

Woody Allen, vlastním jménem Allen Steward Konigsberg, se jako jeden z mála amerických filmařů dokázal proslavit autorskou tvorbou, za kterou byl oceněn čtyřmi Oscary. Říká se o něm, že je miláčkem diváků, což dokazuje fakt, že se v roce 2005 umístil v žebříčku nejlepších komiků v pořadu britské televize The Comedian´s Comedian.

WOODY ALLEN NENÁVIDÍ STÁRNUTÍ

Prakticky každý jeho filmový počin se staL trhákem. Mezi jeho nejznámejší patří např. Annie Hallová (1977), kde si Woody Allen zahrál po boku Diane Keaton. Film dostal čtyři ceny Akademie filmového umění a věd. K jeho dalším sníkům patří Půlnoc v Paříži (2011), v němž hlavní roli ztvárnil Owen Wilson.

O WODDY ALLENOVI ČTĚTE ZDE>>

Jak napovída příjmení Konigsberg, rodina herce je židovského původu. V dětství mluvil jazykem jidiš. Poté, co navštěvoval osm let židovskou školu, odešel na Public School 99 a na Midwood High School. I když ve svých filmech hraje převážně neurotické nešiky, ve škole byl velice oblíbeným studentem a obratným hráčem basketballu a baseballu.

V roce 1997 se Woody Allen potřetí oženil, a to s adoptivní dcerou Soon-Yi Previnovou, kterou vychovával s bývalou partnerkou Miou Farrow. Když se jejich vztah dostal na veřejnost, bylo mu 56 a Soon pouhých 21 let.

Do nepříjemností se Woody Allen dostal v únoru 2014, kdy ho jeho adoptivní dcera Dylan Farrow obvinila ze sexuálního zneužívaní, k němuž mělo dojít v jejích sedmi letech.

 

Články o celebritě

Hvězda nového seriálu Co ste hasiči Václav Kopta: Jsem bačkora! Promeškal jsem dost příležitostí Hvězda nového seriálu Co ste hasiči Václav Kopta: Jsem bačkora! Promeškal jsem dost příležitostí Už v pátek se na něj můžete těšit na Nově v novém komediálním seriálu Co ste hasiči, kde hraje podle... číst článek
Sexuální nátlak a ponižování za kamerou. Tyhle erotické scény by se už dnes nenatočily Sexuální nátlak a ponižování za kamerou. Tyhle erotické scény by se už dnes nenatočily Anglický deník The Times se zasazuje o férovější jednání s herci a herečkami ze strany režisérů a pr... číst článek
Zemřel spoluautor kultovního westernu Sedm statečných: Ve 101 letech podlehl zápalu plic! Zemřel spoluautor kultovního westernu Sedm statečných: Ve 101 letech podlehl zápalu plic! V úctyhodném věku 101 let zemřel scenárista a spoluautor kultovního filmu Sedm statečných Walter Ber... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Harvey Weinstein producent
Harvey Weinstein producent
zobrazit profil Olga Špátová
Olga Špátová
zobrazit profil Karin Babinská
Karin Babinská
zobrazit profil Ivan Hubač
Ivan Hubač
zobrazit profil Colin Trevorrow
Colin Trevorrow
zobrazit profil Oliver Stone
Oliver Stone
zobrazit profil Dušan Klein
Dušan Klein