Woody Allen | Celebwiki.cz

Woody Allen

Datum narození: 1.12.1935
Místo narození: Bronx, New York, USA
Profese: režisér, scenárista, herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Režisér, scénárista a herec Woody Allen se proslavil především specifickým humorem, filmovými trháky, ale také slabostí pro náctileté dívky a aférou kolem sexuálního zneužívaní adoptivní dcery.

Woody Allen, vlastním jménem Allen Steward Konigsberg, se jako jeden z mála amerických filmařů dokázal proslavit autorskou tvorbou, za kterou byl oceněn čtyřmi Oscary. Říká se o něm, že je miláčkem diváků, což dokazuje fakt, že se v roce 2005 umístil v žebříčku nejlepších komiků v pořadu britské televize The Comedian´s Comedian.

WOODY ALLEN NENÁVIDÍ STÁRNUTÍ

Prakticky každý jeho filmový počin se staL trhákem. Mezi jeho nejznámejší patří např. Annie Hallová (1977), kde si Woody Allen zahrál po boku Diane Keaton. Film dostal čtyři ceny Akademie filmového umění a věd. K jeho dalším sníkům patří Půlnoc v Paříži (2011), v němž hlavní roli ztvárnil Owen Wilson.

O WODDY ALLENOVI ČTĚTE ZDE>>

Jak napovída příjmení Konigsberg, rodina herce je židovského původu. V dětství mluvil jazykem jidiš. Poté, co navštěvoval osm let židovskou školu, odešel na Public School 99 a na Midwood High School. I když ve svých filmech hraje převážně neurotické nešiky, ve škole byl velice oblíbeným studentem a obratným hráčem basketballu a baseballu.

V roce 1997 se Woody Allen potřetí oženil, a to s adoptivní dcerou Soon-Yi Previnovou, kterou vychovával s bývalou partnerkou Miou Farrow. Když se jejich vztah dostal na veřejnost, bylo mu 56 a Soon pouhých 21 let.

Do nepříjemností se Woody Allen dostal v únoru 2014, kdy ho jeho adoptivní dcera Dylan Farrow obvinila ze sexuálního zneužívaní, k němuž mělo dojít v jejích sedmi letech.

 

Články o celebritě

Idiotský prezident! Danny DeVito se pustil do Donalda Trumpa Idiotský prezident! Danny DeVito se pustil do Donalda Trumpa Americký herec Danny DeVito dostal v noci na neděli čestnou cenu na mezinárodním filmovém festivalu… číst článek
Milan Peroutka kvůli roli v Ordinaci v noci nespí! Milan Peroutka kvůli roli v Ordinaci v noci nespí! Milan Peroutka (27) je velmi talentovaný mladý muž, který se nedávno objevil na televizních obrazovkách.… číst článek
Pletky slavných: Muži, kteří odešli od manželek za slavnými milenkami Pletky slavných: Muži, kteří odešli od manželek za slavnými milenkami Nevěra existuje a existovat bude a ve světě slavných, kdy je krásný vzhled skoro podmínkou a večírky… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Barry Levinson
Barry Levinson
zobrazit profil Harvey Weinstein producent
Harvey Weinstein producent
zobrazit profil Miloš Forman
Miloš Forman
zobrazit profil Petr Pýcha
Petr Pýcha
zobrazit profil Michaela Pavlátová
Michaela Pavlátová
zobrazit profil Tomáš Pavlíček
Tomáš Pavlíček
zobrazit profil Martin Horský
Martin Horský
zobrazit profil Alfred Hitchcock
Alfred Hitchcock