Mia Farrow

Mia Farrow

Datum narození: 9. 1. 1945
Místo narození: Bevrly Hills

Související celebrity

Životopis

Mia Farrow, jedna z nejkrásnějších hereček sedmdesátých let, byla láskou Franka Sinatry. Vztah s Woody Allenem ji přinesl sedmnáct rolí v jeho filmech, ale také velkou bolest z dramatického rozchodu.

Maria de Lourdes Villiers Farrow je uznávanou americkou herečkou, aktivistkou a modelkou.

Poprvé si zahrála roli Allison MacKenzie v televizní soap opeře Peyton Place a proslavia se také krátkodobým manželstvím s Frankem Sinatrou. Za její další roli Rosemary v Polanskiho filmu Rosemary má děťátko byla nominovaná na BAFTA a Zlatý Globus. Zahrála si také ve fimu Velký Gatsby z roku 1974.

Farrow byla od roku 1980 - 1992 ve vztahu s režisérem Woodym Allenem a zahrála si v jeho třinácti filmech. V jedom z nich hrála dokonce se svou dcerou Soon-YiPrevinovou, kterou si vzal později Allen za manželku.

Herečka je také známá pro svou práci dobrovolné ambasádorky pro UNICEF.  Je zapojená v humanitárních aktivitách pro Darfur, Chad a Centrální Africkou Republiku. V roce 2008 byla magazínem Time vyhlášená za nejvlivnějšího člověka světa.

Vyrůstala v Bevrly Hills a již ve dvou letech si zahrála ve svém filmovém debutu v dokumentu Neobvyklé povolání : Dětská fimová dovolená.  Byla vychovávána jako římsko-katolička, 13 let ji vychovávaly jeptišky.

Farrow se narodila v Los Angeles v Californii jako třetí dítě Australskému režisérovi Johnu Villiers Farrowovi a Irské herečce Maureen O´Sullivenové. Dohromady má pět sourozenců. Její sestra Michael Farrow zemřela při letecké katastrofě v roce 1958 ve věku 19-ti let.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Michaela Saláková
Michaela Saláková
zobrazit profil Petr Jiráček
Petr Jiráček
zobrazit profil Alex Čejka
Alex Čejka
zobrazit profil Michal Plocek
Michal Plocek
zobrazit profil Fero Fenič
Fero Fenič
zobrazit profil Veronika Fašinová Hejlíková
Veronika Fašinová Hejlíková
zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený