Jennifer Coolidge

Jennifer Coolidge

Datum narození: 28. 8. 1961
Místo narození: Norwell, Massachusetts, USA
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Jennifer Coolidge získala v roce 2023 Zlatý glóbus a cenu Emmy v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli v minisérii nebo TV filmu za své pojetí role v seriálu Bílý lotos.

Popularitu Jennifer Coolidge přinesly zejména role v komediálních filmech, jako jsou American Pie (1999), Legally Blonde (2001) nebo A Cinderella Story (2004). Uznání kritiky se dočkala za své výkony v nezávislých snímcích Best in Show (2000) a A Mighty Wind (2003).

Komediální talent Jennifer Coolidge předvedla i v celosvětově úspěšných seriálech, k nimž bezpochyby patří Přátelé, Sex ve městě, Plastická chirurgie s.r.o. nebo 2 $ocky.

Jednu z klíčových postav ztvárnila v komediálním seriálu Joey. Za své pojetí role v seriálu Bílý lotos Jennifer Coolidge získala v roce 2023 Zlatý glóbus a cenu Emmy v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli v minisérii nebo TV filmu. Zařadila se také mezi hvězdy seriálu společnosti Netflix The Watcher (Vidím vás).

Kromě herectví Jennifer Coolidge, která proslula svými odvážnými modely, píše. Podílela se na scénářích několika televizních pořadů.  Věnuje se i charitě. Podporuje organizace jako PETA a Humane Society.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Pavel Urban
Pavel Urban
zobrazit profil Eva Kislingerová
Eva Kislingerová
zobrazit profil Jaroslav Štěrba
Jaroslav Štěrba
zobrazit profil Petr Císařovský
Petr Císařovský
zobrazit profil Lukáš Valeš
Lukáš Valeš
zobrazit profil Kristýna Podzimková
Kristýna Podzimková
zobrazit profil Veronika  Machová
Veronika Machová
zobrazit profil Kamil Střihavka
Kamil Střihavka