Jennifer Coolidge

Jennifer Coolidge

Datum narození: 28. 8. 1961
Místo narození: Norwell, Massachusetts, USA
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Jennifer Coolidge získala v roce 2023 Zlatý glóbus a cenu Emmy v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli v minisérii nebo TV filmu za své pojetí role v seriálu Bílý lotos.

Popularitu Jennifer Coolidge přinesly zejména role v komediálních filmech, jako jsou American Pie (1999), Legally Blonde (2001) nebo A Cinderella Story (2004). Uznání kritiky se dočkala za své výkony v nezávislých snímcích Best in Show (2000) a A Mighty Wind (2003).

Komediální talent Jennifer Coolidge předvedla i v celosvětově úspěšných seriálech, k nimž bezpochyby patří Přátelé, Sex ve městě, Plastická chirurgie s.r.o. nebo 2 $ocky.

Jednu z klíčových postav ztvárnila v komediálním seriálu Joey. Za své pojetí role v seriálu Bílý lotos Jennifer Coolidge získala v roce 2023 Zlatý glóbus a cenu Emmy v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli v minisérii nebo TV filmu. Zařadila se také mezi hvězdy seriálu společnosti Netflix The Watcher (Vidím vás).

Kromě herectví Jennifer Coolidge, která proslula svými odvážnými modely, píše. Podílela se na scénářích několika televizních pořadů.  Věnuje se i charitě. Podporuje organizace jako PETA a Humane Society.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Miloš Knor
Miloš Knor
zobrazit profil Ruth Gemmell
Ruth Gemmell
zobrazit profil Luděk Munzar
Luděk Munzar
zobrazit profil Kimberly Scott
Kimberly Scott
zobrazit profil Filip Čáp
Filip Čáp
zobrazit profil Iva Holmerová
Iva Holmerová
zobrazit profil Saša Rašilov
Saša Rašilov
zobrazit profil Krista Allen
Krista Allen