Bobby Cannavale

Bobby Cannavale

Datum narození: 3. 5. 1970
Místo narození: Union City, New Jersey, USA
Výška: 188 cm
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Bobbymu Cannavalemu popularitu přinesli zejména seriáloví hrdinové. Stal se hvězdou třeba seriálu společnosti Netflix The Watcher (Vidím vás), v němž ztvárnil jednu z hlavních rolí.

Hereckou kariéru Bobby Cannavale zahájil na divadelních prknech. Posléze si jej oblíbila i kamera. Na filmové plátně debutoval v roce 1996 v komedii Ještě na to máme a v krimi Soumrak nad Manhattanem.

Za ztvárnění vedlejších rolí v seriálech Boardwalk Empire a Master of None získal ceny Emmy. Jednu z hlavních rolí Bobby Cannavale ztvárnil v seriálu společnosti Netflix The Watcher (Vidím vás).

Uznání kritiky se Bobby Cannavale dočkal za své výkony mj. ve filmech Přednosta stanice (2003), Ant-Man (2015), Irčan (2019) nebo Blondýnka (2022).

Spolupracoval s několika významnými režiséry, včetně Martina Scorseseho, Woodyho Allena a Spikea Leeho. Při své hojné práci pro film a televizi Bobby Cannavale nezapomíná ani na divadlo. Diváci jej mohli vidět v několika broadwayských inscenacích.

Věnuje se také charitativní činnosti. Bobby Cannavale podporuje organizace, jako jsou Červený kříž a Americká společnost pro boj proti rakovině.

Bobby Cannavale byl v letech 1994 až 2003 manželem herečky Jenny Lumet, s níž má syna Jakeho. Roku 2012 se jeho partnerkou stala herečka Rose Byrne, která mu porodila dvě děti.

 

Další Herci

zobrazit profil Marie Tomášová
Marie Tomášová
zobrazit profil Eva Vidlařová
Eva Vidlařová
zobrazit profil Přemysl Pálek
Přemysl Pálek
zobrazit profil František Němec
František Němec
zobrazit profil Florence Hunt
Florence Hunt
zobrazit profil Jaromír Hanzlík
Jaromír Hanzlík
zobrazit profil Miroslav Šimůnek
Miroslav Šimůnek