Meryl Streep | Celebwiki.cz

Meryl Streep

Datum narození: 22.6.1949
Místo narození: Summit, New Jersey, USA
Výška: 168 cm
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Nejslavnější hollywoodská herečka, královna filmu s čtyřicetiletou hvězdnou kariérou. Přesto je Meryl Streep nad věcí a její osobnost je mile poťouchlá.

Mluví se o ní jako o královně Hollywoodu. Je považována za jednu z nejlepších hereček. Její bilance je úctyhodná. Meryl Streep byla celkem 17x nominována na Oscara, 3x ho proměnila na zlatou sošku. Celkem 26x byla nominována na Zlatý glóbus, domů si jich nakonec odnesla osm. Dále má dvě ceny Emmy, cenu BAFTA, AFI, Césara a Zlatého medvěda za celoživotní dílo.

Jako malá se chtěla stát operní pěvkyní, ale po dokončení studií na Yale zamířila do New Yorku na divadelní prkna. Přesto si k ní našel cestičku i film. Nejvíce se proslavila rolemi ve filmu Kramerová vs. Kramer, Sophiina volba, Vzpomínky na Afriku, kde září s Robertem Redfordem. Nesmírně působivá byla po boku Clinta EastwoodaMadisonských mostech, zajímavé role dostala ve filmech Adaptace a Hodiny.

Poté Meryl Streep trochu odlehčila výběr svých rolí a ukázala se například v romantické komedii Ďábel nosí Pradu nebo Julie a Julia, kde ztvárnila nejslavnější kuchařku Julii Child. Nejvýdělečnějším filmem, ve kterém hrála, bylo Mama Mia! z roku 2008 (zahrála si s Colinem Firthem a Piercem Brosnanem). V roce 2011 zazářila ve snímku Železná Lady - svého třetího Oscara získala po neskutečných dvaceti devíti letech. A pokračuje dále filmem Blízko od sebe s kolegyní Julií Roberts.

Meryl Streep je známá svou srdečnou povahou. Ráda se směje a ráda si ze sebe dělá legraci. Zároveň je dámskou ikonou celého světa. Její první životní přítel John Cazal, se kterým byla zasnoubená, zemřel v roce 1978 na rakovinu kostí. Ten samý rok se vdala za sochaře Donna Gummera. V září 2014 oslavili výročí 36 let, co jsou spolu. Meryl má s Donem čtyři děti, nejstaršího syna Henryho (narozen 1979), Mamie (1983), Grace (1986) a Louisu (1991), všechny děti mají příjmení Gummer.

 

Články o celebritě

Nemocná Zlata Adamovská: Sbohem dala Munzarovi (†85) pod prášky! Nemocná Zlata Adamovská: Sbohem dala Munzarovi (†85) pod prášky! Přestože Zlata Adamovská (59) nemohla vůbec mluvit, cloumala s ní horečka, užívala antibiotika a… číst článek
Cesta Olivie Colmanové (44) do Hollywoodu: Uklízečka sahá po Oscarovi!  Cesta Olivie Colmanové (44) do Hollywoodu: Uklízečka sahá po Oscarovi! Od uklízečky, která trpěla hladem, až po královnu Hollywoodu. Neskutečný životní příběh má za sebou… číst článek
Tito slavní mají letos sedmdesátku na krku, a my tomu nemůžeme věřit. Vypadají skvěle! Tito slavní mají letos sedmdesátku na krku, a my tomu nemůžeme věřit. Vypadají skvěle! Spousta známých osobností letos slaví kulatiny. Pojďme se tentokrát podívat na to, komu bude tento… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Denisa Pfauserová
Denisa Pfauserová
zobrazit profil Lumíra Přichystalová
Lumíra Přichystalová
zobrazit profil Veronika Kubařová
Veronika Kubařová
zobrazit profil Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová
zobrazit profil Ha Thanh Nguyen Špetlíková
Ha Thanh Nguyen Špetlíková
zobrazit profil Jana Paulová
Jana Paulová
zobrazit profil Miroslav Saic
Miroslav Saic
zobrazit profil Sophie Turner
Sophie Turner