Meryl Streep | Celebwiki.cz

Meryl Streep

Datum narození: 22. 6. 1949
Místo narození: Summit, New Jersey, USA
Výška: 168 cm
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Nejslavnější hollywoodská herečka, královna filmu s čtyřicetiletou hvězdnou kariérou. Přesto je Meryl Streep nad věcí a její osobnost je mile poťouchlá.

Mluví se o ní jako o královně Hollywoodu. Je považována za jednu z nejlepších hereček. Její bilance je úctyhodná. Meryl Streep byla celkem 17x nominována na Oscara, 3x ho proměnila na zlatou sošku. Celkem 26x byla nominována na Zlatý glóbus, domů si jich nakonec odnesla osm. Dále má dvě ceny Emmy, cenu BAFTA, AFI, Césara a Zlatého medvěda za celoživotní dílo.

Jako malá se chtěla stát operní pěvkyní, ale po dokončení studií na Yale zamířila do New Yorku na divadelní prkna. Přesto si k ní našel cestičku i film. Nejvíce se proslavila rolemi ve filmu Kramerová vs. Kramer, Sophiina volba, Vzpomínky na Afriku, kde září s Robertem Redfordem. Nesmírně působivá byla po boku Clinta EastwoodaMadisonských mostech, zajímavé role dostala ve filmech Adaptace a Hodiny.

Poté Meryl Streep trochu odlehčila výběr svých rolí a ukázala se například v romantické komedii Ďábel nosí Pradu nebo Julie a Julia, kde ztvárnila nejslavnější kuchařku Julii Child. Nejvýdělečnějším filmem, ve kterém hrála, bylo Mama Mia! z roku 2008 (zahrála si s Colinem Firthem a Piercem Brosnanem). V roce 2011 zazářila ve snímku Železná Lady - svého třetího Oscara získala po neskutečných dvaceti devíti letech. A pokračuje dále filmem Blízko od sebe s kolegyní Julií Roberts.

Meryl Streep je známá svou srdečnou povahou. Ráda se směje a ráda si ze sebe dělá legraci. Zároveň je dámskou ikonou celého světa. Její první životní přítel John Cazal, se kterým byla zasnoubená, zemřel v roce 1978 na rakovinu kostí. Ten samý rok se vdala za sochaře Donna Gummera. V září 2014 oslavili výročí 36 let, co jsou spolu. Meryl má s Donem čtyři děti, nejstaršího syna Henryho (narozen 1979), Mamie (1983), Grace (1986) a Louisu (1991), všechny děti mají příjmení Gummer.

 

Články o celebritě

Magda Vášáryová slaví narozeniny: Mohla být prezidentka i hollywoodská hvězda! Magda Vášáryová slaví narozeniny: Mohla být prezidentka i hollywoodská hvězda! Herečka Magda Vášáryová, která patřila v sedmdesátých a osmdesátých letech mezi nejoblíbenější slove... číst článek
Láska z Hollywoodu: Jak se daly dohromady tyto slavné páry? Láska z Hollywoodu: Jak se daly dohromady tyto slavné páry? Velké a osudové lásky neprožívají pouze na filmovém plátně, ale měli to štěstí, že své životní partn... číst článek
Poznáte slavné herce v rolích jiných známých osobností? Takhle se dokázali proměnit! Poznáte slavné herce v rolích jiných známých osobností? Takhle se dokázali proměnit! Některé filmy bývají tak dobře udělané, že někdy zapomínáme na to, že se nejedná o realitu. Prostě s... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Karel Heřmánek ml.
Karel Heřmánek ml.
zobrazit profil Barbora Janatková
Barbora Janatková
zobrazit profil Olga Želenská
Olga Želenská
zobrazit profil František Derfler
František Derfler
zobrazit profil Eliška Boušková
Eliška Boušková
zobrazit profil Naďa Konvalinková
Naďa Konvalinková
zobrazit profil Lucie Juřičková
Lucie Juřičková
zobrazit profil Sarah Jessica  Parker
Sarah Jessica Parker