Meryl Streep

Datum narození: 22. 6. 1949
Místo narození: Summit, New Jersey, USA
Výška: 168 cm
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Meryl Streep patří k legendám Hollywoodu. Během své dlouholeté kariéry si fanoušky nezískala jen hereckými výkony, ale rovněž poťouchlou osobností.

Mluví se o ní jako o královně Hollywoodu. Je považována za jednu z nejlepších hereček. Její bilance je úctyhodná. Meryl Streep byla celkem 17x nominována na Oscara, 3x ho proměnila na zlatou sošku. Celkem 26x byla nominována na Zlatý glóbus, domů si jich nakonec odnesla osm. Dále má dvě ceny Emmy, cenu BAFTA, AFI, Césara a Zlatého medvěda za celoživotní dílo.

MERYL STREEP - ČÍM JI ROZPLAKAL MODERÁTOR?

Meryl Streep chtěla původně zpívat operu

Jako malá se chtěla Meryl Streep stát operní pěvkyní, ale po dokončení studií na Yale zamířila do New Yorku na divadelní prkna. Přesto si k ní našel cestičku i film. Nejvíce se proslavila rolemi ve snímcích Kramerová vs. Kramer, Sophiina volba, Vzpomínky na Afriku, kde září s Robertem Redfordem. Nesmírně působivá byla po boku Clinta EastwoodaMadisonských mostech, zajímavé role dostala ve filmech Adaptace a Hodiny.

Poté Meryl Streep trochu odlehčila výběr svých rolí a ukázala se např. v romantické komedii Ďábel nosí Pradu nebo Julie a Julia, kde ztvárnila nejslavnější kuchařku Julii Child. Nejvýdělečnějším filmem, ve kterém hrála, bylo Mama Mia! z roku 2008 (zahrála si s Colinem Firthem a Piercem Brosnanem). V roce 2011 zazářila ve snímku Železná Lady - svého třetího Oscara získala po neskutečných dvaceti devíti letech. A pokračovala dále filmem Blízko od sebe s kolegyní Julií Roberts.

Streep nezlomila ani smrt snoubence

Meryl Streep je známá svou srdečnou povahou. Ráda se směje a ráda si ze sebe dělá legraci. Zároveň je dámskou ikonou celého světa.

O MERYL STREEP ČTĚTE ZDE>>

Její první životní partner John Cazal, se kterým byla zasnoubená, zemřel v roce 1978 na rakovinu kostí. Ten samý rok se Meryl Streep vdala za sochaře Donna Gummera. Meryl má s Donem syna Henryho (narozen 1979) a dcery Mamii (*1983), Grace (*1986) a Louisu (*1991). Všechny jejich děti mají příjmení Gummer.

 

Články o celebritě

Meryl Streepová: Plytké a polooblečené postavy nemají v mém životě místo! Charismatická herečka dosud posbírala 13 nominací na Oscara Meryl Streepová: Plytké a polooblečené postavy nemají v mém životě místo! Charismatická herečka dosud posbírala 13 nominací na Oscara Meryl Streepová  je často označována za největší a poslední žijící klasickou hollywoodskou herečku. ... číst článek
Liev Schreiber: Představitel Raye Donovana se na KVIFF vrací po 18 letech Liev Schreiber: Představitel Raye Donovana se na KVIFF vrací po 18 letech Hostem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2022 se stane i herec, scenárista a režisér Li... číst článek
Režisér Oleg Sencov, kterého věznili Rusové: Měl převzít cenu, místo toho bojuje na Ukrajině! Režisér Oleg Sencov, kterého věznili Rusové: Měl převzít cenu, místo toho bojuje na Ukrajině! Režisér Oleg Sencov (45) na aktuálně probíhajícím Febiofestu obdržel cenu Kristián, do Česka si ji a... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Otakar Brousek mladší
Otakar Brousek mladší
zobrazit profil Lucia Siposová
Lucia Siposová
zobrazit profil František Švihlík
František Švihlík
zobrazit profil Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
zobrazit profil Marek Salvet herec
Marek Salvet herec
zobrazit profil Monika Hilmerová
Monika Hilmerová
zobrazit profil Ondřej Brousek
Ondřej Brousek
zobrazit profil Amy Schumer
Amy Schumer