Nicole Kidman | Celebwiki.cz

Nicole Kidman

Datum narození: 20. 6. 1967
Místo narození: Honolulu, Havaj, USA
Výška: 180 cm
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Z počátku se zdálo, že Nicol Kidman bude jen ozdobou bývalého manžela Toma Cruise. Ona ale dokázala všechny překvapit a ukázat jim, že na Oscara rozhodně má.

Nicole Kidman se narodila na Havaji, ale své dětství strávila v Austrálii, kterou považuje i za svůj domov. Roku 1990 se provdala za Toma Cruise a strávili spolu jedenáct let, než se rozvedli. Často byla v té době považována za pouhou ozdobu v tomto hereckém partnerství, ale netrvalo dlouho a byla to ona, kdo ukázal, že je herečka s velkým H a Toma Cruise dalece překonala.

Její kariéra začala pomaličku stoupat od roku 1989, kdy natočila horror Úplné bezvětří. Po několik let ale byla Nicole Kidman zcela nenápadnou a nebýt slavného manžela, nikdo by o ní moc nevěděl. Ne že by netočila vůbec. Magická posedlost, Můj život, Navždy a daleko, Peacemaker a dalších mnoho titulů, za některé sebrala i sem tam ocenění. Jenže pořád ještě něco chybělo. Až do roku 2001.

V roce 2001 se staly pro její život dvě zcela zásadní věci. Rozvedla se s Tomem Cruisem a natočila snímek Moulin Rouge. Film, který z ní udělal skutečnou a nefalšovanou hollywoodskou hvězdu. Od této chvíle se mění i její další herecké směřování. Nicole Kidman účinkuje s Meryl Streep ve filmu Hodiny, za který obdržela Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA, Návrat do Cold Mountain, který jí přinesl další nominace na Zlatý glóbus, ale třeba také snímek Dogville na zajímavém formátu, který nechává vynikat herecký cit na specificky ohraničeném prostoru. Dostává se na hereckou špičku, o jejích kvalitách už není pochyb.

Pokračuje v dráze úspěšných snímků – Stepforské paničky, Invaze, Austálie, Grace, kněžna monacká. Zároveň upevňuje i svůj soukromý život. V roce 2006 si bere za manžela zpěváka Keithe Urbana a přidá k předchozím dvěma adoptovaným dětem ještě další dvě vlastní.

 

Články o celebritě

Půvabná herečka Nicole Kidmanová: V karanténě si zlámala nohu! Půvabná herečka Nicole Kidmanová: V karanténě si zlámala nohu! Na pohled ledová kráska Nicole Kidmanová (52) je také jen žena z masa a kostí. O tom se její fanoušc... číst článek
Herci, kteří nenávidí role, podle kterých si je pamatujeme: Jaké mají důvody? Herci, kteří nenávidí role, podle kterých si je pamatujeme: Jaké mají důvody? Někteří herci umějí být vůči svým rolím velmi kritičtí. Mnohdy nemůžou vystát zrovna ty herecké výko... číst článek
Cvičit, venčit, vařit! Jak žije Hollywood v časech koronavirových karantén? Cvičit, venčit, vařit! Jak žije Hollywood v časech koronavirových karantén? Epidemická izolace platí pro celebrity úplně stejně, na rozdíl od obyčejnějších občanů teď ani sport... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Čestmír Řanda jr.
Čestmír Řanda jr.
zobrazit profil Rosa Leslie
Rosa Leslie
zobrazit profil Hana Vagnerová
Hana Vagnerová
zobrazit profil Adrien Brody
Adrien Brody
zobrazit profil Blake Lively
Blake Lively
zobrazit profil Jan Novotný
Jan Novotný
zobrazit profil Cameron Boyce
Cameron Boyce
zobrazit profil Pavla Tomicová
Pavla Tomicová