Nicole Kidman | Celebwiki.cz

Nicole Kidman

Datum narození: 20.6.1967
Místo narození: Honolulu, Havaj, USA
Výška: 180 cm
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Z počátku se zdálo, že Nicol Kidman bude jen ozdobou bývalého manžela Toma Cruise. Ona ale dokázala všechny překvapit a ukázat jim, že na Oscara rozhodně má.

Nicole Kidman se narodila na Havaji, ale své dětství strávila v Austrálii, kterou považuje i za svůj domov. Roku 1990 se provdala za Toma Cruise a strávili spolu jedenáct let, než se rozvedli. Často byla v té době považována za pouhou ozdobu v tomto hereckém partnerství, ale netrvalo dlouho a byla to ona, kdo ukázal, že je herečka s velkým H a Toma Cruise dalece překonala.

Její kariéra začala pomaličku stoupat od roku 1989, kdy natočila horror Úplné bezvětří. Po několik let ale byla Nicole Kidman zcela nenápadnou a nebýt slavného manžela, nikdo by o ní moc nevěděl. Ne že by netočila vůbec. Magická posedlost, Můj život, Navždy a daleko, Peacemaker a dalších mnoho titulů, za některé sebrala i sem tam ocenění. Jenže pořád ještě něco chybělo. Až do roku 2001.

V roce 2001 se staly pro její život dvě zcela zásadní věci. Rozvedla se s Tomem Cruisem a natočila snímek Moulin Rouge. Film, který z ní udělal skutečnou a nefalšovanou hollywoodskou hvězdu. Od této chvíle se mění i její další herecké směřování. Nicole Kidman účinkuje s Meryl Streep ve filmu Hodiny, za který obdržela Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA, Návrat do Cold Mountain, který jí přinesl další nominace na Zlatý glóbus, ale třeba také snímek Dogville na zajímavém formátu, který nechává vynikat herecký cit na specificky ohraničeném prostoru. Dostává se na hereckou špičku, o jejích kvalitách už není pochyb.

Pokračuje v dráze úspěšných snímků – Stepforské paničky, Invaze, Austálie, Grace, kněžna monacká. Zároveň upevňuje i svůj soukromý život. V roce 2006 si bere za manžela zpěváka Keithe Urbana a přidá k předchozím dvěma adoptovaným dětem ještě další dvě vlastní.

 

Články o celebritě

Kabaret Moulin Rouge slaví 130 let: V pařížském srdci lásky to žije i dnes! Kabaret Moulin Rouge slaví 130 let: V pařížském srdci lásky to žije i dnes! Legendární pařížský kabaret Moulin Rouge oslavuje! Pro své příznivce už je tu neuvěřitelných 130… číst článek
Mravní chaos? Režisérka Pavlásková prozradila pravdu o Pražských orgiích! Mravní chaos? Režisérka Pavlásková prozradila pravdu o Pražských orgiích! Režisérka Irena Pavlásková (59) se proslavila filmy Čas sluhů, Čas dluhů nebo Fotograf o Janu Saudkovi… číst článek
Fanynky Juda Lawa v slzách! Hollywoodský fešák se dnes (opět) oženil! Fanynky Juda Lawa v slzách! Hollywoodský fešák se dnes (opět) oženil! Přestože má pětinásobný otec Jude Law (46), který se proslavil například jako John Watson v poslední… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Čapka
Jiří Čapka
zobrazit profil Marie Doležalová
Marie Doležalová
zobrazit profil Ivan Franěk
Ivan Franěk
zobrazit profil Pavel Neškudla
Pavel Neškudla
zobrazit profil Ľuboš  Kostelný
Ľuboš Kostelný
zobrazit profil Vlasta Burian
Vlasta Burian
zobrazit profil Robert Finta
Robert Finta
zobrazit profil Stanislav Zindulka
Stanislav Zindulka