Nicole Kidman | Celebwiki.cz

Nicole Kidman

Datum narození: 20.6.1967
Místo narození: Honolulu, Havaj, USA
Výška: 180 cm
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Z počátku se zdálo, že Nicol Kidman bude jen ozdobou bývalého manžela Toma Cruise. Ona ale dokázala všechny překvapit a ukázat jim, že na Oscara rozhodně má.

Nicole Kidman se narodila na Havaji, ale své dětství strávila v Austrálii, kterou považuje i za svůj domov. Roku 1990 se provdala za Toma Cruise a strávili spolu jedenáct let, než se rozvedli. Často byla v té době považována za pouhou ozdobu v tomto hereckém partnerství, ale netrvalo dlouho a byla to ona, kdo ukázal, že je herečka s velkým H a Toma Cruise dalece překonala.

Její kariéra začala pomaličku stoupat od roku 1989, kdy natočila horror Úplné bezvětří. Po několik let ale byla Nicole Kidman zcela nenápadnou a nebýt slavného manžela, nikdo by o ní moc nevěděl. Ne že by netočila vůbec. Magická posedlost, Můj život, Navždy a daleko, Peacemaker a dalších mnoho titulů, za některé sebrala i sem tam ocenění. Jenže pořád ještě něco chybělo. Až do roku 2001.

V roce 2001 se staly pro její život dvě zcela zásadní věci. Rozvedla se s Tomem Cruisem a natočila snímek Moulin Rouge. Film, který z ní udělal skutečnou a nefalšovanou hollywoodskou hvězdu. Od této chvíle se mění i její další herecké směřování. Nicole Kidman účinkuje s Meryl Streep ve filmu Hodiny, za který obdržela Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA, Návrat do Cold Mountain, který jí přinesl další nominace na Zlatý glóbus, ale třeba také snímek Dogville na zajímavém formátu, který nechává vynikat herecký cit na specificky ohraničeném prostoru. Dostává se na hereckou špičku, o jejích kvalitách už není pochyb.

Pokračuje v dráze úspěšných snímků – Stepforské paničky, Invaze, Austálie, Grace, kněžna monacká. Zároveň upevňuje i svůj soukromý život. V roce 2006 si bere za manžela zpěváka Keithe Urbana a přidá k předchozím dvěma adoptovaným dětem ještě další dvě vlastní.

 

Články o celebritě

Už dost, Nicole! Hollywoodská hvězda Kidmanová ztrácí tvář kvůli botoxu Už dost, Nicole! Hollywoodská hvězda Kidmanová ztrácí tvář kvůli botoxu Herečka Nicole Kidmanová (51) byla vždycky velice krásná, a proto je dost smutné sledovat, jak se… číst článek
Kamila Špráchalová a Marek Dědík zvažují změnu profese! Kamila Špráchalová a Marek Dědík zvažují změnu profese! Současní čeští autoři by se měli mít na pozoru, vstoupit do dosud nezmapovaných vod literatury se… číst článek
Tyto slavné ženy mají plastiku a nestydí se za ni! Co si nechaly vylepšit? Tyto slavné ženy mají plastiku a nestydí se za ni! Co si nechaly vylepšit? Celebrity zpravidla nemluví o svých návštěvách plastických chirurgů a často tvrdí, že je jejich krása… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Bernášková
Jana Bernášková
zobrazit profil Marek Němec
Marek Němec
zobrazit profil Libor Hruška
Libor Hruška
zobrazit profil Bruna Marquezine
Bruna Marquezine
zobrazit profil Alena Štréblová
Alena Štréblová
zobrazit profil Scarlett Johansson
Scarlett Johansson
zobrazit profil Cristiano Donati
Cristiano Donati
zobrazit profil Kristína Farkašová
Kristína Farkašová