Nicole Kidman | Celebwiki.cz

Nicole Kidman

Datum narození: 20. 6. 1967
Místo narození: Honolulu, Havaj, USA
Výška: 180 cm
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Z počátku se zdálo, že Nicol Kidman bude jen ozdobou bývalého manžela Toma Cruise. Ona ale dokázala všechny překvapit a ukázat jim, že na Oscara rozhodně má.

Nicole Kidman se narodila na Havaji, ale své dětství strávila v Austrálii, kterou považuje i za svůj domov. Roku 1990 se provdala za Toma Cruise a strávili spolu jedenáct let, než se rozvedli. Často byla v té době považována za pouhou ozdobu v tomto hereckém partnerství, ale netrvalo dlouho a byla to ona, kdo ukázal, že je herečka s velkým H a Toma Cruise dalece překonala.

Její kariéra začala pomaličku stoupat od roku 1989, kdy natočila horror Úplné bezvětří. Po několik let ale byla Nicole Kidman zcela nenápadnou a nebýt slavného manžela, nikdo by o ní moc nevěděl. Ne že by netočila vůbec. Magická posedlost, Můj život, Navždy a daleko, Peacemaker a dalších mnoho titulů, za některé sebrala i sem tam ocenění. Jenže pořád ještě něco chybělo. Až do roku 2001.

V roce 2001 se staly pro její život dvě zcela zásadní věci. Rozvedla se s Tomem Cruisem a natočila snímek Moulin Rouge. Film, který z ní udělal skutečnou a nefalšovanou hollywoodskou hvězdu. Od této chvíle se mění i její další herecké směřování. Nicole Kidman účinkuje s Meryl Streep ve filmu Hodiny, za který obdržela Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA, Návrat do Cold Mountain, který jí přinesl další nominace na Zlatý glóbus, ale třeba také snímek Dogville na zajímavém formátu, který nechává vynikat herecký cit na specificky ohraničeném prostoru. Dostává se na hereckou špičku, o jejích kvalitách už není pochyb.

Pokračuje v dráze úspěšných snímků – Stepforské paničky, Invaze, Austálie, Grace, kněžna monacká. Zároveň upevňuje i svůj soukromý život. V roce 2006 si bere za manžela zpěváka Keithe Urbana a přidá k předchozím dvěma adoptovaným dětem ještě další dvě vlastní.

 

Články o celebritě

Jsou to vůbec ony? Podívejte se na nepovedené plastiky celebrit Jsou to vůbec ony? Podívejte se na nepovedené plastiky celebrit Některé slavné dámy se zkrátka nedokážou smířit s přibývajícími vráskami, a tak často vyhledávají po... číst článek
Cvičit, venčit, vařit! Jak žije Hollywood v časech koronavirových karantén? Cvičit, venčit, vařit! Jak žije Hollywood v časech koronavirových karantén? Epidemická izolace platí pro celebrity úplně stejně, na rozdíl od obyčejnějších občanů teď ani sport... číst článek
Bude se Nicole Kidmanová rozvádět? S manželem žijí několik měsíců odděleně! Bude se Nicole Kidmanová rozvádět? S manželem žijí několik měsíců odděleně! Řítí se jedno z nejstabilnějších hollywoodských manželství do záhuby? Herečka Nicole Kidmanová (52) ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ondřej Kavan
Ondřej Kavan
zobrazit profil Eliška Křenková
Eliška Křenková
zobrazit profil Johan Mádr
Johan Mádr
zobrazit profil Dorota Nvotová
Dorota Nvotová
zobrazit profil Lukáš Latinák
Lukáš Latinák
zobrazit profil Tereza Srbová
Tereza Srbová
zobrazit profil Radek Holub
Radek Holub