Nicole Kidman

Datum narození: 20.6.1967
Místo narození: Honolulu, Havaj, USA
Výška: 180 cm
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Z počátku se zdálo, že Nicol Kidman bude jen ozdobou bývalého manžela Toma Cruise. Ona ale dokázala všechny překvapit a ukázat jim, že na Oscara rozhodně má.

Nicole Kidman se narodila na Havaji, ale své dětství strávila v Austrálii, kterou považuje i za svůj domov. Roku 1990 se provdala za Toma Cruise a strávili spolu jedenáct let, než se rozvedli. Často byla v té době považována za pouhou ozdobu v tomto hereckém partnerství, ale netrvalo dlouho a byla to ona, kdo ukázal, že je herečka s velkým H a Toma Cruise dalece překonala.

Její kariéra začala pomaličku stoupat od roku 1989, kdy natočila horror Úplné bezvětří. Po několik let ale byla Nicole Kidman zcela nenápadnou a nebýt slavného manžela, nikdo by o ní moc nevěděl. Ne že by netočila vůbec. Magická posedlost, Můj život, Navždy a daleko, Peacemaker a dalších mnoho titulů, za některé sebrala i sem tam ocenění. Jenže pořád ještě něco chybělo. Až do roku 2001.

V roce 2001 se staly pro její život dvě zcela zásadní věci. Rozvedla se s Tomem Cruisem a natočila snímek Moulin Rouge. Film, který z ní udělal skutečnou a nefalšovanou hollywoodskou hvězdu. Od této chvíle se mění i její další herecké směřování. Nicole Kidman účinkuje s Meryl Streep ve filmu Hodiny, za který obdržela Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA, Návrat do Cold Mountain, který jí přinesl další nominace na Zlatý glóbus, ale třeba také snímek Dogville na zajímavém formátu, který nechává vynikat herecký cit na specificky ohraničeném prostoru. Dostává se na hereckou špičku, o jejích kvalitách už není pochyb.

Pokračuje v dráze úspěšných snímků – Stepforské paničky, Invaze, Austálie, Grace, kněžna monacká. Zároveň upevňuje i svůj soukromý život. V roce 2006 si bere za manžela zpěváka Keithe Urbana a přidá k předchozím dvěma adoptovaným dětem ještě další dvě vlastní.

 

Články o celebritě

Rudé baronky aneb 7 miliard na jednom koberci Rudé baronky aneb 7 miliard na jednom koberci Když se tyto čtyři Grácie sejdou na jednom pódiu, je co obdivovat.  číst článek
Celebrity na síti: Veselo bylo v Legolandu i na koncertě Taylor Swift Celebrity na síti: Veselo bylo v Legolandu i na koncertě Taylor Swift Poslední letní dny je třeba náležitě si užít. Legoland, Comic-Con, koncert Taylor Swift nebo pohodový… číst článek
Celebrity na síti: Nicole Kidman oslavila 51. narozeniny, Kohoutová ukázala sexy křivky Celebrity na síti: Nicole Kidman oslavila 51. narozeniny, Kohoutová ukázala sexy křivky Zajímá vás, kterému herci se narodilo miminko? Kdo vyrazil do města lásky a jak vypadala Patricie… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Shia LaBeouf
Shia LaBeouf
zobrazit profil Nela Boudová
Nela Boudová
zobrazit profil Deana Horváthová Jakubisková
Deana Horváthová Jakubisková
zobrazit profil Alena Antalová
Alena Antalová
zobrazit profil Lucie Štěpánková
Lucie Štěpánková
zobrazit profil Čestmír Gebouský
Čestmír Gebouský
zobrazit profil Sienna Miller
Sienna Miller
zobrazit profil Ondřej Sokol
Ondřej Sokol