Nicole Kidman | Celebwiki.cz

Nicole Kidman

Datum narození: 20.6.1967
Místo narození: Honolulu, Havaj, USA
Výška: 180 cm
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Z počátku se zdálo, že Nicol Kidman bude jen ozdobou bývalého manžela Toma Cruise. Ona ale dokázala všechny překvapit a ukázat jim, že na Oscara rozhodně má.

Nicole Kidman se narodila na Havaji, ale své dětství strávila v Austrálii, kterou považuje i za svůj domov. Roku 1990 se provdala za Toma Cruise a strávili spolu jedenáct let, než se rozvedli. Často byla v té době považována za pouhou ozdobu v tomto hereckém partnerství, ale netrvalo dlouho a byla to ona, kdo ukázal, že je herečka s velkým H a Toma Cruise dalece překonala.

Její kariéra začala pomaličku stoupat od roku 1989, kdy natočila horror Úplné bezvětří. Po několik let ale byla Nicole Kidman zcela nenápadnou a nebýt slavného manžela, nikdo by o ní moc nevěděl. Ne že by netočila vůbec. Magická posedlost, Můj život, Navždy a daleko, Peacemaker a dalších mnoho titulů, za některé sebrala i sem tam ocenění. Jenže pořád ještě něco chybělo. Až do roku 2001.

V roce 2001 se staly pro její život dvě zcela zásadní věci. Rozvedla se s Tomem Cruisem a natočila snímek Moulin Rouge. Film, který z ní udělal skutečnou a nefalšovanou hollywoodskou hvězdu. Od této chvíle se mění i její další herecké směřování. Nicole Kidman účinkuje s Meryl Streep ve filmu Hodiny, za který obdržela Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA, Návrat do Cold Mountain, který jí přinesl další nominace na Zlatý glóbus, ale třeba také snímek Dogville na zajímavém formátu, který nechává vynikat herecký cit na specificky ohraničeném prostoru. Dostává se na hereckou špičku, o jejích kvalitách už není pochyb.

Pokračuje v dráze úspěšných snímků – Stepforské paničky, Invaze, Austálie, Grace, kněžna monacká. Zároveň upevňuje i svůj soukromý život. V roce 2006 si bere za manžela zpěváka Keithe Urbana a přidá k předchozím dvěma adoptovaným dětem ještě další dvě vlastní.

 

Články o celebritě

Meg Ryanovou znetvořily plastiky: Harry po 30 letech potkal Sally… a málem ji nepoznal! Meg Ryanovou znetvořily plastiky: Harry po 30 letech potkal Sally… a málem ji nepoznal! Romantická komedie Když Harry potkal Sally z roku 1989 patří mezi filmové klasiky. V Hollywoodu se… číst článek
Už dost, Nicole! Hollywoodská hvězda Kidmanová ztrácí tvář kvůli botoxu Už dost, Nicole! Hollywoodská hvězda Kidmanová ztrácí tvář kvůli botoxu Herečka Nicole Kidmanová (51) byla vždycky velice krásná, a proto je dost smutné sledovat, jak se… číst článek
Kamila Špráchalová a Marek Dědík zvažují změnu profese! Kamila Špráchalová a Marek Dědík zvažují změnu profese! Současní čeští autoři by se měli mít na pozoru, vstoupit do dosud nezmapovaných vod literatury se… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna Stropnická
Anna Stropnická
zobrazit profil Alan Rickman
Alan Rickman
zobrazit profil Ján Sedal
Ján Sedal
zobrazit profil Hana Brejchová
Hana Brejchová
zobrazit profil Pavel Nečas
Pavel Nečas
zobrazit profil Taťjana Medvecká
Taťjana Medvecká
zobrazit profil Rossano Rubicondi
Rossano Rubicondi
zobrazit profil Petra Jungmanová
Petra Jungmanová