Renée Zellweger

Datum narození: 25. 4. 1969
Místo narození: Katy, Texas, USA
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Renée Zellweger je filmovým divákům známá především rolí Bridget Jones. Ex George Clooneyho má na svém kontě i Oscara.

Půvabná Renée Zellweger, rodným jménem Renée Kathleen Zellweger, se před filmovou kameru poprvé postavila při natáčení televizního akčňáku Chuť zabíjet (1992). Své první hlavní role dostala roku 1994, mj. v hororu Masakr v Texasu. Zlomový byl rok 1996, kdy ji režisér a scénárista Cameron Crowe obsadil společně s okouzlujícím Tomem Cruisem do svého snímku Jerry Maguirre.

Za své výkony dostala Oscara a dva Zlaté glóby

Mezi hollywoodskými hvězdami se Renée Zellweger zabydlela hlavní rolí v romantické komedii Deník Bridget Jones (2001), což jen ztvrdila v muzikálu Chicago (2002), kde hráli Catherine Zeta-Jones a Richard Gere. Za tento snímek Renée Zellweger získala Zlatý glóbus (pro nejlepší představitelku hlavní role). Sošku Oscara pro nejlepší představitelku vedlejší role jí vyneslo válečné drama Návrat do Cold Mountain (2003), kde ústřední postavy ztvárnili Jude Law a Nicole Kidman. Za tuto roli Renée Zellweger dostala i Zlatý glóbus a Cenu BAFTA.

Pro svou kariéru se Renée Zellweger nezdráhá udělat snad cokoli. Kvůli roli Bridget Jones ztloustal o 12 kilo, které posléze musela jít zase pryč, a to drastickými dietami. V roce 2014 na sebe upoutala pozornost plastickou operací obličeje.

V prvním desetiletí 21. století patřila Renée Zellweger, jíž v Česku svůj hlas propůjčila herečka a dabérka Martina Hudečková, k nejlépe placeným hvězdám Hollywoodu.

Vyzkoušela si i filmovou režii

Renée Zellweger má za sebou již i svůj režijní debut v podobě snímku 4 ½ Minutes (2016), v němž se obsadila do hlavní role.

Prošla náručí řady Hollywoodských krasavců

Kromě již zmíněného kolegy George Clonneyeho, s nímž prožila milostné vzplanutí roku 2001, měla Renée Zellweger vztah mj. s dalším slavným hercem, Jimem Carreym, režisérem Joshem Patem či frontmanem skupiny The White Stripes Jackem Whitem. Roku 2005 se vdala za o rok staršího country zpěváka Kennyho Chesneyho. Seznámili se v polovině ledna při Koncertu naděje na pomoc obětem tsunami v Asii a vzali se po čtyřměsíční známosti. Svatbu uspořádali 9. května v St. John na Panenských ostrovech, kde má zpěvák dům. A už po 128 dnech přišel rozvod - choť je prý totiž tak trochu na kluky... Jejich svazek byl nakonec anulován.

Dva roky chodila s krasavcem Bradley Cooperem, ale pak byla dlouho sama. Posléze se dala dohromady s dalším muzikantem, jímž je Doyle Bramhall II.

 

Články o celebritě

Smolařka Bridget Jonesová se bude vdávat: Renée Zellwegerová se zasnoubila s o 10 let mladším partnerem! Smolařka Bridget Jonesová se bude vdávat: Renée Zellwegerová se zasnoubila s o 10 let mladším partnerem! Rolí smolařky Bridget Jonesové se proslavila - a jako kdyby i jí se štěstí v lásce dosud vyhýbalo. T... číst článek
Úchvatná svatba Lopezové a Afflecka: Ben ji plánoval roky!  Úchvatná svatba Lopezové a Afflecka: Ben ji plánoval roky! První svatba Jennifer Lopezové (53) a Bena Afflecka (50) sice proběhla už před měsícem tajně v Las V... číst článek
Tohle mě už se*e! Single Mariana Prachařová se rozohnila kvůli drzým otázkám Tohle mě už se*e! Single Mariana Prachařová se rozohnila kvůli drzým otázkám Mladá, krásná, úspěšná… a přece stále sama. Otázek na téma, proč je stále single, a patrně i nevyžád... číst článek

Další Herci

zobrazit profil George Clooney
George Clooney
zobrazit profil Natalia Portman
Natalia Portman
zobrazit profil Jana Nagyová-Pulm
Jana Nagyová-Pulm
zobrazit profil Bolek Polívka
Bolek Polívka
zobrazit profil Abby Elliott
Abby Elliott
zobrazit profil Gugu Mbatha-Raw
Gugu Mbatha-Raw
zobrazit profil Ljuba Krbová
Ljuba Krbová
zobrazit profil Cameron Diaz
Cameron Diaz