Renée Zellweger | Celebwiki.cz

Renée Zellweger

Datum narození: 25. 4. 1969
Místo narození: Katy, Texas, USA
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Hrečka Renée Zellweger, jedna z expřítelkyň hollywoodské star George Clooneyho, se proslavila zejména rolí Bridget Jones. Oscara získal za film Návrat do Cold Mountain.

Půvabná Renée Zellweger, rodným jménem Renée Kathleen Zellweger, se před filmovou kameru poprvé postavila při natáčení televizního akčňáku Chuť zabíjet (1992). Své první hlavní role dostala roku 1994, mj. v hororu Masakr v Texasu. Zlomový byl rok 1996, kdy ji režisér a scénárista Cameron Crowe obsadil společně s okouzlujícím Tomem Cruisem do svého snímku Jerry Maguirre.

Mezi hollywoodskými star se Renée Zellweger zabydlela hlavní rolí v romantické komedii Deník Bridget Jones (2001), což jen ztvrdila v muzikálu Chicago (2002), kde hráli Catherine Zeta-Jones a Richard Gere. Za tento snímek Renée Zellweger získala Zlatý glóbus (pro nejlepší představitelku hlavní role). Sošku Oscara pro nejlepší představitelku vedlejší role jí vyneslo válečné drama Návrat do Cold Mountain (2003), kde ústřední postavy ztvárnili Jude Law a Nicole Kidman. Za tuto roli Renée Zellweger dostala i Zlatý glóbus a Cenu BAFTA.

Pro svou kariéru se Renée Zellweger nezdráhá udělat snad cokoli. Kvůli roli Bridget Jones ztloustal o 12 kilo, které posléze musela jít zase pryč, a to drastickými dietami. V roce 2014 na sebe upoutala pozornost plastickou operací obličeje.

V prvním desetiletí 21. století patřila Renée Zellweger, jíž v Česku svůj hlas propůjčila herečka a dabérka Martina Hudečková, k nejlépe placeným star Hollywoodu.

Renée Zellweger má za sebou již i svůj režijní debut v podobě snímku 4 ½ Minutes (2016), v němž se obsadila do hlavní role.

Kromě již zmíněného kolegy George Clonneyeho, s nímž prožila milostné vzplanutí roku 2001, měla Renée Zellweger vztah mj. s dalším slavným hercem, Jimem Carreym, režisérem Joshem Patem či frontmanem skupiny The White Stripes Jackem Whitem. Roku 2005 se vdala za o rok staršího country zpěváka Kennyho Chesneyho. Seznámili se v polovině ledna při Koncertu naděje na pomoc obětem tsunami v Asii a vzali se po čtyřměsíční známosti. Svatbu uspořádali 9. května v St. John na Panenských ostrovech, kde má zpěvák dům. A už po 128 dnech přišel rozvod - choť je prý totiž tak trochu na kluky... Jejich svazek byl nakonec anulován.

Dva roky chodila s krasavcem Bradley Cooperem, ale pak byla dlouho sama. Posléze se dala dohromady s dalším muzikantem, jímž je Doyle Bramhall II.

 

Články o celebritě

Oscar 2020: Česká Dcera neuspěla! Cenu má Brad Pitt i "Joker" Phoenix! Filmem je Parazit Oscar 2020: Česká Dcera neuspěla! Cenu má Brad Pitt i "Joker" Phoenix! Filmem je Parazit Letošní ročník nejsledovanějších filmových cen světa, amerických Oscarů, byl skutečně přelomový. Cen... číst článek
Předávání filmových cen BAFTA: Pád »Kmotra« Al Pacina i překvapivé výhry! Předávání filmových cen BAFTA: Pád »Kmotra« Al Pacina i překvapivé výhry! Na předávání filmových cen BAFTA konkurenci suverénně převálcovalo válečné drama 1917, které si odne... číst článek
Kompletní nominace na Oscara: Uspělo Nabarvené ptáče, nebo má Česko smůlu? Kompletní nominace na Oscara: Uspělo Nabarvené ptáče, nebo má Česko smůlu? Tradiční ceny americké filmové akademie Oscar se blíží! Kdo se tentokrát propracoval do nominací? Ne... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ralph Fiennes
Ralph Fiennes
zobrazit profil Alexej Pyško
Alexej Pyško
zobrazit profil Lenka Skopalová
Lenka Skopalová
zobrazit profil Regina Řandová
Regina Řandová
zobrazit profil Markéta Coufalová
Markéta Coufalová
zobrazit profil Patrik Děrgel
Patrik Děrgel
zobrazit profil Marika Šoposká
Marika Šoposká
zobrazit profil Martina Hudečková
Martina Hudečková