Hugh Grant

Datum narození: 9. 9. 1960
Místo narození: Londýn, Anglie
Výška: 187 cm
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Hugh Grant je miláček romantických komedií. Jeho nesmělý a mírně křivý úsměv málem svedl na zcestí i slavnou postavu Bridget Jones.

Hugh Grant studoval na Oxforfu a po ukončení studií se rozhodl vydat směrem k herectví. Ačkoli se mu podařilo získat několik rolí, dokonce po boku Anthony Hopkinse, mezinárodní celebritou se stal až v roce 1994.

Za Čtyři svatby a jeden pohřeb dostal Zlatý glóbus

Film Čtyři svatby a jeden pohřebAndie McDowel mu přinesl Zlatý glóbus a uznání. Další nezapomenutelnou postavu si Hugh Grant zahrál v romantické komedii Nothing HillJulií Roberts. I tento výkon mu vynesl Zlatý glóbus. Objevil se také v hvězdně obsazené Lásce nebeské, kde hraje sympatického britského premiéra.

Hugh Grant je patrně nejvíce oblíbený v roli záporáka, záletného svůdníka Bridget Jones. S Reneé Zelweger se setkal i v pokračování - Deník Bridget Jonesové – S rozumem v koncích. Trochu rozporuplnou postavu vystihuje v adaptaci Hornbyho románu Jak na věc. Je to snímek, po kterém o jeho hereckých kvalitách už nikdo nemohl pochybovat.

Vztah s Liz Hurley mu překazil úlet s prostitutkou

Jeho přítelkyní byla mnoho let Elizabeth Hurley. Rozešli se údajně kvůli aféře s prostitutkou v roce 2000. Od té doby má Hugh Grant sklon být trochu přelétavý tajnůstkář.

 

Články o celebritě

Nechutný kousek Harryho Stylese! Přímo na jevišti Nechutný kousek Harryho Stylese! Přímo na jevišti Někdejší slaďoušek z chlapecké kapely One Direction to umí pořádně rozjet! Zpěvák a také úspěšný her... číst článek
Hugh Grant o filmu Láska nebeská: Peklo při natáčení jedné scény! Hugh Grant o filmu Láska nebeská: Peklo při natáčení jedné scény! Romantická komedie Láska nebeská dnes patří mezi absolutní vánoční klasiky, které řadu diváků každý ... číst článek
Tancuj, tancuj, prsa vykrúcaj! Žhavá Elizabeth Hurleyová (56) ztrapňovala kamarádku Tancuj, tancuj, prsa vykrúcaj! Žhavá Elizabeth Hurleyová (56) ztrapňovala kamarádku Večer si dá člověk skleničku (nebo i víc) a pak se ráno často diví, co to vlastně všechno vyváděl… T... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Antonie Talacková
Antonie Talacková
zobrazit profil Václav Helšus
Václav Helšus
zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek
zobrazit profil Kristína Svarinská
Kristína Svarinská
zobrazit profil Predrag Bjelac
Predrag Bjelac
zobrazit profil Rebecca  Ferguson
Rebecca Ferguson
zobrazit profil David Matásek
David Matásek