Hugh Grant

Datum narození: 9. 9. 1960
Místo narození: Londýn, Anglie
Výška: 187 cm
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Hugh Grant je miláček romantických komedií. Jeho nesmělý a mírně křivý úsměv málem svedl na zcestí i slavnou postavu Bridget Jones.

Hugh Grant studoval na Oxforfu a po ukončení studií se rozhodl vydat směrem k herectví. Ačkoli se mu podařilo získat několik rolí, dokonce po boku Anthony Hopkinse, mezinárodní celebritou se stal až v roce 1994.

Za Čtyři svatby a jeden pohřeb dostal Zlatý glóbus

Film Čtyři svatby a jeden pohřebAndie McDowel mu přinesl Zlatý glóbus a uznání. Další nezapomenutelnou postavu si Hugh Grant zahrál v romantické komedii Nothing HillJulií Roberts. I tento výkon mu vynesl Zlatý glóbus. Objevil se také v hvězdně obsazené Lásce nebeské, kde hraje sympatického britského premiéra.

Hugh Grant je patrně nejvíce oblíbený v roli záporáka, záletného svůdníka Bridget Jones. S Reneé Zelweger se setkal i v pokračování - Deník Bridget Jonesové – S rozumem v koncích. Trochu rozporuplnou postavu vystihuje v adaptaci Hornbyho románu Jak na věc. Je to snímek, po kterém o jeho hereckých kvalitách už nikdo nemohl pochybovat.

Vztah s Liz Hurley mu překazil úlet s prostitutkou

Jeho přítelkyní byla mnoho let Elizabeth Hurley. Rozešli se údajně kvůli aféře s prostitutkou v roce 2000. Od té doby má Hugh Grant sklon být trochu přelétavý tajnůstkář.

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Edoardo Costa
Edoardo Costa
zobrazit profil Natasha Liu Bordizzo
Natasha Liu Bordizzo
zobrazit profil Zuzana Šulajová
Zuzana Šulajová
zobrazit profil František Skopal
František Skopal
zobrazit profil Jiří Štrébl
Jiří Štrébl
zobrazit profil Stella Zázvorková
Stella Zázvorková
zobrazit profil Radvít Novák
Radvít Novák