Jane Seymour

Datum narození: 15. 2. 1951
Místo narození: Hayes, Spojené království
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jane Seymour se proslavila jako doktorka Quinnová ve stejnojmenném seriálu a také díky bondovce Žít a nechat žít.

První Zlatý glóbus si Jane Seymor odnesla již v roce 1982, a to za svůj výkon v dramatické minisérii Na východ od ráje

V bondovce Žít a nechat žít z roku 1973 se Jane Seymor představila v roli Bond girl Solitaire po boku agenta 007 v podání Rogera Moora. Za hlavní roli v americkém seriálu z 90. let 20. století Doktorka Qinnová obdržela herečka v roce 1996 druhý Zlatý glóbus.

Seymor dostala řád od Alžběty II.

Oceněna byla ještě za výkon ve filmu Onassis: nejbohatší muž světa, a to Cenou Emmy. V roce 2000 jí královna Alžběta II. udělila Řád britského impéria. Pět let nato Jane Seymor získala americké občanství. V roce 2008 byla oceněna Christopher and Dana Reeve Foundation za práci s postiženými.

JANE SEYMOUR - NESTÁRNOUCÍ HVĚZDA

Jane Seymour, vlatním jménem Joyce Penelope Wilhelmina Frankenberg, se narodila v londýnské oblasti ve městě Hayes, porodníkovi židovského původu Johnu Frankenbergovi s německými a polskými kořeny a nizozemské zdravotní sestře Mieke Frankerbergové.

Seymour na plátně debutovala roku 1969

V sedmnácti letech přijala umělecké jméno Jane Seymour, pod kterým do dějin vešla třetí manželka krále Jindřicha VIII. Herečeka vystudovala The Arts Educational School v Tringu, Hertfordshire.

Na filmovém plátně se Jane Seymour poprvé objevila ve snímku Jaká to rozkošná válka z roku 1969. Své herecké kvality předvadla např. ve snímcích Mladý Winston (1972), Sindibád a Tygří oko (1977), Kdysi dávno (1980), Novodobí Robinsoni (1998), Nesvatbovi (2005) či Rande naslepo (2006).

Jane Seymour byla na plastikách

Herečka Jane Seymour, která žije s rodinou v Malibu v Kalifornii, měla bohatý manželský život. V letech 1971 si vzala syna režiséra Richarda Attenborougha Michaela. Vztah jim vydržel dva roky. Poté násladovala dvě pouze roční manželství: v roce 1977 se vdala za Geoffreye Planera, v roce 1979 za Christophera Demetrioua, který je známý z první trilogie Star Wars, kde hrál admirála Ackbara.

Z manželství s Davidem Flynnem (1981 až 1992) má Jane Seymour dceru Katherine (*1982) a syna Seana (*1986). V roce 1993 řekla své ANO Jamesi Keachovi, jemuž porodila dvojčata Johnä a Krise (*1995).

Jane Seymour má heterochromii oční duhovky; její pravé oko je světle hnědě, levé zelené. V roce 2007 podstoupila dvě plastické operace: zvětšení prsů a korekci očních víček.

 

Články o celebritě

„Doktorka Quinnová" o smrti kamarádky Newtonové-Johnové (†73): Popsala její poslední chvíle! „Doktorka Quinnová" o smrti kamarádky Newtonové-Johnové (†73): Popsala její poslední chvíle! Skon hollywoodské hvězdy Olivie Newtonové-Johnové (†73) byl pro všechny obrovským šokem. Zdálo se, ž... číst článek
Udílení cen AFI za celoživotní dílo: Dr. Quinnová a další nestárnoucí krásky! Udílení cen AFI za celoživotní dílo: Dr. Quinnová a další nestárnoucí krásky! Hollywood má za sebou 48. ročník udílení ceny Amerického filmového institutu za celoživotní dílo. Te... číst článek
Collinsová kontra Seymourová: Válku odstartovala jediná poznámka Collinsová kontra Seymourová: Válku odstartovala jediná poznámka Jak málo stačí k tomu, aby si ženy vjely do vlasů, ví filmové legendy, herečky Jane Seymourová (71) ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jáchym Kraus
Jáchym Kraus
zobrazit profil Marta Dancingerová
Marta Dancingerová
zobrazit profil Jana Kolesárová
Jana Kolesárová
zobrazit profil Jamie Dornan
Jamie Dornan
zobrazit profil Edoardo Costa
Edoardo Costa
zobrazit profil Jarmila Bursová
Jarmila Bursová