Petr Rychlý

Datum narození: 9. 8. 1965
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Po divadelních prknech kráčí Petr Rychlý od desíti let. Bránice diváků lechtal například v Ptákovinách a v pořadu Natočto ze sebe chrlil jeden vtip za druhým.

Po střední ekonomické škole nastoupil Petr Rychlý do divadla v Mostě, kde si zahrál ve Figarově svatbě nebo v Ostře sledovaných vlacích. V pražském Divadle na Vinohradech se předvedl v Poprasku na laguně a v Broukovi v hlavě.

V roce 1995 spoluzaložil Nadaci Fidlovačka. Díky ní vzniklo Divadlo Na Fidlovačce, jejímž členem je Petr Rychlý dodnes. Ukázal se ve hře Jakubowski a plukovník nebo v muzikálovém Kabaretu. Za roli Jenkinse, kterého ztvárnil v Habaďůře, získal v roce 2005 cenu za nejlepší herecký výkon na pardubickém Grand festivalu. Na Fidlovačce krom toho zrežíroval hru Člověk, zvíře a ctnost a komedii V korzetu pro tetu.

V televizi se Petr Rychlý poprvé objevil v seriálu Chlapci a chlapi. Následovaly Četnické humoresky, Černí baroni. Velmi populární je také jeho role doktora Mázla v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Našel se i v dabingu. Jednu z hlavních postav namluvil do sitkomu Přátelé nebo v seriálu Jmenuju se Earl. Uchytil se také jako moderátor - bavič. V pořadech Ptákoviny a Natočto komentoval vtipná videa.

Na Václavském náměstí v Praze má Petr Rychlý vlastní butik.

Herečka Pavla Rychlá, jeho bývalá žena, s ním má syny Ondřeje a Matěje. Po rozvodu se Petr Rychlý zamiloval do bývalé profesionální tenistky Jany Pospíšilové. Vychovávají spolu dceru Denisu a syna Petra.

 

Články o celebritě

Vašek Kopta ze seriálu Co ste hasiči: Z busu přesedl do buginy! Vašek Kopta ze seriálu Co ste hasiči: Z busu přesedl do buginy! S volantem se snad narodil! Václav Kopta (56) je známý svou vášní pro řízení autobusu. Díky seriálu ... číst článek
Jana Bernášková ze seriálu Co ste hasiči: 14 hodin v lese! Jana Bernášková ze seriálu Co ste hasiči: 14 hodin v lese! Na televizní obrazovce to vypadá, že natáčení seriálu Co ste hasiči byla jedna velká sranda. Ale opa... číst článek
Seriálové hvězdy spojil smutek! Rychlý i Holý přišli o kamarády Seriálové hvězdy spojil smutek! Rychlý i Holý přišli o kamarády Dvě hvězdy seriálu Co ste hasiči nyní prožívají velmi těžké chvíle, jichž se podvědomě obávají všich... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zdeňka Žádníková
Zdeňka Žádníková
zobrazit profil Malvína Pachlová
Malvína Pachlová
zobrazit profil Dana Morávková
Dana Morávková
zobrazit profil Simona Kollárová
Simona Kollárová
zobrazit profil Simona Lewandowská
Simona Lewandowská
zobrazit profil Jana Drbohlavová
Jana Drbohlavová
zobrazit profil Tomáš Dianiška
Tomáš Dianiška