Petr Rychlý | Celebwiki.cz

Petr Rychlý

Datum narození: 9.8.1965
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Po divadelních prknech kráčí Petr Rychlý od desíti let. Bránice diváků lechtal například v Ptákovinách a v pořadu Natočto ze sebe chrlil jeden vtip za druhým.

Po střední ekonomické škole nastoupil Petr Rychlý do divadla v Mostě, kde si zahrál ve Figarově svatbě nebo v Ostře sledovaných vlacích. V pražském Divadle na Vinohradech se předvedl v Poprasku na laguně a v Broukovi v hlavě.

V roce 1995 spoluzaložil Nadaci Fidlovačka. Díky ní vzniklo Divadlo Na Fidlovačce, jejímž členem je Petr Rychlý dodnes. Ukázal se ve hře Jakubowski a plukovník nebo v muzikálovém Kabaretu. Za roli Jenkinse, kterého ztvárnil v Habaďůře, získal v roce 2005 cenu za nejlepší herecký výkon na pardubickém Grand festivalu. Na Fidlovačce krom toho zrežíroval hru Člověk, zvíře a ctnost a komedii V korzetu pro tetu.

V televizi se Petr Rychlý poprvé objevil v seriálu Chlapci a chlapi. Následovaly Četnické humoresky, Černí baroni. Velmi populární je také jeho role doktora Mázla v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Našel se i v dabingu. Jednu z hlavních postav namluvil do sitkomu Přátelé nebo v seriálu Jmenuju se Earl. Uchytil se také jako moderátor - bavič. V pořadech Ptákoviny a Natočto komentoval vtipná videa.

Na Václavském náměstí v Praze má Petr Rychlý vlastní butik.

Herečka Pavla Rychlá, jeho bývalá žena, s ním má syny Ondřeje a Matěje. Po rozvodu se Petr Rychlý zamiloval do bývalé profesionální tenistky Jany Pospíšilové. Vychovávají spolu dceru Denisu a syna Petra.

 

Články o celebritě

Slunečná dál válcuje Ordinaci! Statek táhne, nemocnice upadá?! Slunečná dál válcuje Ordinaci! Statek táhne, nemocnice upadá?! Dalo by se to nazvat vítězstvím na celé čáře a přesně by to vystihlo situaci. Dění na statku Slunečná… číst článek
Další rána pro Ordinaci, Slunečná ji znovu výrazně porazila! Blíží se konec kamenických doktorů? Další rána pro Ordinaci, Slunečná ji znovu výrazně porazila! Blíží se konec kamenických doktorů? Téměř o 300 tisíc více diváků získal další nový díl seriálu Slunečná, jenž se zatím v souboji s divácky… číst článek
Petr Rychlý tváří zbrusu nové politické strany! Způsobil poprask! Petr Rychlý tváří zbrusu nové politické strany! Způsobil poprask! Mimo televizní ateliéry mu dosud nikdo nevěřil. Až režisér Dušan Rapoš (66) oblékl Petra Rychlého… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ladislav Potměšil
Ladislav Potměšil
zobrazit profil Karel Roden
Karel Roden
zobrazit profil Miroslav  Táborský
Miroslav Táborský
zobrazit profil Ondřej Vetchý
Ondřej Vetchý
zobrazit profil Petr Vančura
Petr Vančura
zobrazit profil Otakar Brousek mladší
Otakar Brousek mladší
zobrazit profil Marika Procházková
Marika Procházková
zobrazit profil Josef Vinklář
Josef Vinklář