Petr Rychlý | Celebwiki.cz

Petr Rychlý

Datum narození: 9. 8. 1965
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Po divadelních prknech kráčí Petr Rychlý od desíti let. Bránice diváků lechtal například v Ptákovinách a v pořadu Natočto ze sebe chrlil jeden vtip za druhým.

Po střední ekonomické škole nastoupil Petr Rychlý do divadla v Mostě, kde si zahrál ve Figarově svatbě nebo v Ostře sledovaných vlacích. V pražském Divadle na Vinohradech se předvedl v Poprasku na laguně a v Broukovi v hlavě.

V roce 1995 spoluzaložil Nadaci Fidlovačka. Díky ní vzniklo Divadlo Na Fidlovačce, jejímž členem je Petr Rychlý dodnes. Ukázal se ve hře Jakubowski a plukovník nebo v muzikálovém Kabaretu. Za roli Jenkinse, kterého ztvárnil v Habaďůře, získal v roce 2005 cenu za nejlepší herecký výkon na pardubickém Grand festivalu. Na Fidlovačce krom toho zrežíroval hru Člověk, zvíře a ctnost a komedii V korzetu pro tetu.

V televizi se Petr Rychlý poprvé objevil v seriálu Chlapci a chlapi. Následovaly Četnické humoresky, Černí baroni. Velmi populární je také jeho role doktora Mázla v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Našel se i v dabingu. Jednu z hlavních postav namluvil do sitkomu Přátelé nebo v seriálu Jmenuju se Earl. Uchytil se také jako moderátor - bavič. V pořadech Ptákoviny a Natočto komentoval vtipná videa.

Na Václavském náměstí v Praze má Petr Rychlý vlastní butik.

Herečka Pavla Rychlá, jeho bývalá žena, s ním má syny Ondřeje a Matěje. Po rozvodu se Petr Rychlý zamiloval do bývalé profesionální tenistky Jany Pospíšilové. Vychovávají spolu dceru Denisu a syna Petra.

 

Články o celebritě

Mejdan hvězd Ordinace na premiéře: Rychlý a Jašków vyvedli půvabné manželky! Mejdan hvězd Ordinace na premiéře: Rychlý a Jašków vyvedli půvabné manželky! Většinou do společnosti chodí sami, ale tentokrát udělali výjimku a vyvedli své manželky. Hrdinové s... číst článek
Hvězdná premiéra filmu Ženská pomsta: Zářily Paulová i Heidi! A Rychlý v roušce Hvězdná premiéra filmu Ženská pomsta: Zářily Paulová i Heidi! A Rychlý v roušce Ještě nedávno si celebrity mohly o slavnostních premiérách nechat jen zdát kvůli hrozbě covidu-19, c... číst článek
Ženská pomsta: Jak tři dámy drahého Koháka vyměnily za peklo pro své záletné chotě Ženská pomsta: Jak tři dámy drahého Koháka vyměnily za peklo pro své záletné chotě Komedie Ženská pomsta Dušana Rapoše přináší nápaditý manuál, jak zatočit s nevěrnými manžely. Sloven... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Adam Novák
Adam Novák
zobrazit profil Lukáš Latinák
Lukáš Latinák
zobrazit profil Jindřich Žampa
Jindřich Žampa
zobrazit profil Ondrej  Kovaľ
Ondrej Kovaľ
zobrazit profil Juraj Bernáth
Juraj Bernáth
zobrazit profil Anna Kotlíková
Anna Kotlíková
zobrazit profil Jiří Adamíra
Jiří Adamíra
zobrazit profil Barbora Kodetová
Barbora Kodetová