Petr Rychlý | Celebwiki.cz

Petr Rychlý

Datum narození: 9.8.1965
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Po divadelních prknech kráčí Petr Rychlý od desíti let. Bránice diváků lechtal například v Ptákovinách a v pořadu Natočto ze sebe chrlil jeden vtip za druhým.

Po střední ekonomické škole nastoupil Petr Rychlý do divadla v Mostě, kde si zahrál ve Figarově svatbě nebo v Ostře sledovaných vlacích. V pražském Divadle na Vinohradech se předvedl v Poprasku na laguně a v Broukovi v hlavě.

V roce 1995 spoluzaložil Nadaci Fidlovačka. Díky ní vzniklo Divadlo Na Fidlovačce, jejímž členem je Petr Rychlý dodnes. Ukázal se ve hře Jakubowski a plukovník nebo v muzikálovém Kabaretu. Za roli Jenkinse, kterého ztvárnil v Habaďůře, získal v roce 2005 cenu za nejlepší herecký výkon na pardubickém Grand festivalu. Na Fidlovačce krom toho zrežíroval hru Člověk, zvíře a ctnost a komedii V korzetu pro tetu.

V televizi se Petr Rychlý poprvé objevil v seriálu Chlapci a chlapi. Následovaly Četnické humoresky, Černí baroni. Velmi populární je také jeho role doktora Mázla v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Našel se i v dabingu. Jednu z hlavních postav namluvil do sitkomu Přátelé nebo v seriálu Jmenuju se Earl. Uchytil se také jako moderátor - bavič. V pořadech Ptákoviny a Natočto komentoval vtipná videa.

Na Václavském náměstí v Praze má Petr Rychlý vlastní butik.

Herečka Pavla Rychlá, jeho bývalá žena, s ním má syny Ondřeje a Matěje. Po rozvodu se Petr Rychlý zamiloval do bývalé profesionální tenistky Jany Pospíšilové. Vychovávají spolu dceru Denisu a syna Petra.

 

Články o celebritě

Seriáloví doktoři Jašków, Rychlý a Dlouhý na horách: Slunce v duši a pivo v ruce! Seriáloví doktoři Jašków, Rychlý a Dlouhý na horách: Slunce v duši a pivo v ruce! I seriáloví lékaři musejí občas odpočívat. Herci Robert Jašków (50), Petr Rychlý (54) odložili bílé… číst článek
Petr Rychlý alias Mázl z Ordinace: V 54 letech se dočkal snového poprvé! Petr Rychlý alias Mázl z Ordinace: V 54 letech se dočkal snového poprvé! Nekonečný seriál je pro něj zdrojem příjmů, ale i prokletím. Filmoví režiséři si ho zaškatulkovali… číst článek
Hvězda TV Nova Petr Rychlý (54): PROKLETÍ KVŮLI ORDINACI! Hvězda TV Nova Petr Rychlý (54): PROKLETÍ KVŮLI ORDINACI! Nekonečný seriál je pro něj zdrojem příjmů, ale i prokletím. Filmoví režiséři si ho zaškatulkovali… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sean Connery
Sean Connery
zobrazit profil Lenka Kořínková
Lenka Kořínková
zobrazit profil Carmen Electra
Carmen Electra
zobrazit profil Marcel Bendig
Marcel Bendig
zobrazit profil Jana Bernášková
Jana Bernášková
zobrazit profil Martin Myšička
Martin Myšička
zobrazit profil Mayim Bialik
Mayim Bialik
zobrazit profil Filip Tůma
Filip Tůma