Veronika Gajerová | Celebwiki.cz

Veronika Gajerová

Datum narození: 5. 2. 1963
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Veronika Gajerová je známá nejen z českých filmů, ale i z těch zahraničních. Jejím hlasem mluví k českým divákům Samantha ze Sexu ve městě.

Veronika Gajerová pochází z umělecké rodiny, její otec Václav Gajer byl filmovým režisérem a matka Naděžda Gajerová-Mauerová dlouholetou herečkou Národního divadla.

Veronika Gajerová hraje jak v divadle, tak ve filmech. Před kamerou se poprvé objevila už v šestnácti letech jako učnice Monika ve filmu Housata. Už během studií na konzervatoři přišly další role ve filmech Divoký koník Ryn a Až do konce.

Po studiích hrála Veronika Gajerová v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a v pražském Divadle E. F. Buriana, které se změnilo v Divadlo Labyrint a v Rokoku a ABC. Před kamerou se objevila například v seriálech Bylo nás pět či Ordinace v růžové zahradě nebo ve filmu Habermannův mlýn. Diváci ji také znají jako filmovou sestru Karla Rodena Vlastu z komedie Copak je to za vojáka, kde se do ni zamiloval Jiří Langmajer.

Veronika Gajerová působí i v muzikálech, jako třeba Limonádový Joe, Funny Girl či Šakalí léta a věnuje se též dabingu - hlas propůjčila např. hlavní hrdince francouzského krimiseriálu Julie Lescautová a rovněž Samantě z populárního Sexu ve městě.

Veronika Gajerová žila několik let s hercem Pavlem Křížem, později byl jejím dlouholetým partnerem divadelní režisér Petr Kracík, s nímž má dvě děti.

 

Články o celebritě

Zadlužená hvězda Ordinace Gajerová: Bankrot a vysvobození! Zadlužená hvězda Ordinace Gajerová: Bankrot a vysvobození! Někdejší hvězda Ordinace Veronika Gajerová (56) dluží pět milionů a věřitelé už byli netrpěliví. Her... číst článek
Hvězda Ordinace Gajerová: VYKLOUZLA Z DLUHOVÉ PASTI! A splátek na 80 let života... Hvězda Ordinace Gajerová: VYKLOUZLA Z DLUHOVÉ PASTI! A splátek na 80 let života... Sesypali se na ni věřitelé a chtěli zpět peníze, které z nich vylákala. Veronika Gajerová (56) tak v... číst článek
Drama herečky Gajerové: Dluží už několik milionů! A smutné přiznání hokejisty Jágra. Drama herečky Gajerové: Dluží už několik milionů! A smutné přiznání hokejisty Jágra. Každý všední den ráno můžete začít s celebritním magazínem Lesk, který vás provede tím nejzajímavějš... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Stanislav Remunda
Stanislav Remunda
zobrazit profil Kim Cattrall
Kim Cattrall
zobrazit profil Jiří Mádl
Jiří Mádl
zobrazit profil Martina Menšíková
Martina Menšíková
zobrazit profil David Novotný
David Novotný
zobrazit profil Marie Kružíková Renčová
Marie Kružíková Renčová
zobrazit profil Nataša Gáčová
Nataša Gáčová