Veronika Gajerová | Celebwiki.cz

Veronika Gajerová

Datum narození: 5.2.1963
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Veronika Gajerová je známá nejen z českých filmů, ale i z těch zahraničních. Jejím hlasem mluví k českým divákům Samantha ze Sexu ve městě.

Veronika Gajerová pochází z umělecké rodiny, její otec Václav Gajer byl filmovým režisérem a matka Naděžda Gajerová-Mauerová dlouholetou herečkou Národního divadla.

Veronika Gajerová hraje jak v divadle, tak ve filmech. Před kamerou se poprvé objevila už v šestnácti letech jako učnice Monika ve filmu Housata. Už během studií na konzervatoři přišly další role ve filmech Divoký koník Ryn a Až do konce.

Po studiích hrála Veronika Gajerová v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a v pražském Divadle E. F. Buriana, které se změnilo v Divadlo Labyrint a v Rokoku a ABC. Před kamerou se objevila například v seriálech Bylo nás pět či Ordinace v růžové zahradě nebo ve filmu Habermannův mlýn. Diváci ji také znají jako filmovou sestru Karla Rodena Vlastu z komedie Copak je to za vojáka, kde se do ni zamiloval Jiří Langmajer.

Veronika Gajerová působí i v muzikálech, jako třeba Limonádový Joe, Funny Girl či Šakalí léta a věnuje se též dabingu - hlas propůjčila např. hlavní hrdince francouzského krimiseriálu Julie Lescautová a rovněž Samantě z populárního Sexu ve městě.

Veronika Gajerová žila několik let s hercem Pavlem Křížem, později byl jejím dlouholetým partnerem divadelní režisér Petr Kracík, s nímž má dvě děti.

 

Články o celebritě

Zemřel herec Marián Labuda (†73): O ŽIVOT BOJOVAL NA CHODNÍKU! Zemřel herec Marián Labuda (†73): O ŽIVOT BOJOVAL NA CHODNÍKU! Odešel z domu a zemřel. Marián Labuda (†73) zkolaboval včera krátce po obědě, když nastupoval do… číst článek
Smrt Mariána Labudy (†73) šokovala kolegy! Mám úsměv na rtu, říká Bolek Polívka Smrt Mariána Labudy (†73) šokovala kolegy! Mám úsměv na rtu, říká Bolek Polívka Náhlá smrt slovenského herce Mariána Labudy (†73) šokovala jeho kolegy z branže. První pomoc mu poskytla… číst článek
Bolestivý přehled: 71 osobností, které nás opustily v roce 2017 Bolestivý přehled: 71 osobností, které nás opustily v roce 2017 V roce 2017 jsme navždy přišli o řadu celebrit a významných osobností. Z herců a zpěváků namátkou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Colin Farrell
Colin Farrell
zobrazit profil Jan Maxián
Jan Maxián
zobrazit profil František Řehák
František Řehák
zobrazit profil Ondřej Brzobohatý Gregor
Ondřej Brzobohatý Gregor
zobrazit profil Pavlína Štorková
Pavlína Štorková
zobrazit profil Stephen Moyer
Stephen Moyer
zobrazit profil Josef Alois Náhlovský
Josef Alois Náhlovský
zobrazit profil Klára Doležalová
Klára Doležalová