Veronika Gajerová | Celebwiki.cz

Veronika Gajerová

Datum narození: 5.2.1963
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Veronika Gajerová je známá nejen z českých filmů, ale i z těch zahraničních. Jejím hlasem mluví k českým divákům Samantha ze Sexu ve městě.

Veronika Gajerová pochází z umělecké rodiny, její otec Václav Gajer byl filmovým režisérem a matka Naděžda Gajerová-Mauerová dlouholetou herečkou Národního divadla.

Veronika Gajerová hraje jak v divadle, tak ve filmech. Před kamerou se poprvé objevila už v šestnácti letech jako učnice Monika ve filmu Housata. Už během studií na konzervatoři přišly další role ve filmech Divoký koník Ryn a Až do konce.

Po studiích hrála Veronika Gajerová v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a v pražském Divadle E. F. Buriana, které se změnilo v Divadlo Labyrint a v Rokoku a ABC. Před kamerou se objevila například v seriálech Bylo nás pět či Ordinace v růžové zahradě nebo ve filmu Habermannův mlýn. Diváci ji také znají jako filmovou sestru Karla Rodena Vlastu z komedie Copak je to za vojáka, kde se do ni zamiloval Jiří Langmajer.

Veronika Gajerová působí i v muzikálech, jako třeba Limonádový Joe, Funny Girl či Šakalí léta a věnuje se též dabingu - hlas propůjčila např. hlavní hrdince francouzského krimiseriálu Julie Lescautová a rovněž Samantě z populárního Sexu ve městě.

Veronika Gajerová žila několik let s hercem Pavlem Křížem, později byl jejím dlouholetým partnerem divadelní režisér Petr Kracík, s nímž má dvě děti.

 

Články o celebritě

Gajerová z Ordinace: TOPÍ SE V MILIONOVÝCH DLUZÍCH! Gajerová z Ordinace: TOPÍ SE V MILIONOVÝCH DLUZÍCH! Dusí se v obrovském kotli dluhů a dosud o tom mlčela. Podle zjištění Aha! si bývalá sestřička Zuzana… číst článek
Bára Štěpánová: Sbírám panenky stejně jako Babeta z Ordinace Bára Štěpánová: Sbírám panenky stejně jako Babeta z Ordinace Potkaly jsme se s Bárou Štěpánovou (59) v jedné venkovní kavárně, kterých jsou teď v Praze mraky.… číst článek
Chudák Gajerová z Ordinace: Terčem pomluv a závisti! Co se děje?! Chudák Gajerová z Ordinace: Terčem pomluv a závisti! Co se děje?! Herečka Veronika Gajerová (55) patří mezi ženy, které se řídí tím, že věk je pouze číslo. I přesto,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Matthew McConaughey
Matthew McConaughey
zobrazit profil Petr Vacek
Petr Vacek
zobrazit profil Daniela Šinkorová
Daniela Šinkorová
zobrazit profil Ondřej Kavan
Ondřej Kavan
zobrazit profil Aťka Janoušková
Aťka Janoušková
zobrazit profil Liz Hurley
Liz Hurley
zobrazit profil Petr Pelzer
Petr Pelzer
zobrazit profil Predrag Bjelac
Predrag Bjelac