Sean Connery

Datum narození: 25. 8. 1930
Datum úmrtí: 31. 10. 2020
Místo narození: Edinburgh, Midlothian, Skotsko
Výška: 189 cm
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Skot Sean Connery, považovaný za nejcharismatičtější ztělesnění Jamese Bonda, svým šarmem nešetřil ani v dalších rolích. A díky tomu dostal zlatou sošku Oscara.

Svou kariéru Sean Connery začal jako mladý britský elegán v bondovkách. Prvního agenta 007 ztvárnil právě on v roce 1962 v prvním filmu série - Dr. No a v roli pokračoval i v dalších příbězích slavného agenta. Celkem si ho zahrál šestkrát a někteří tvrdí, že byl ze všech herců, kteří tuto postavu ztvárnili, vůbec tím nejlepším a nejšarmantnějším Bondem.

Nezůstal ale jen u této role. Sean Connery si zahrál např. ve filmech První velká vlaková loupež, Jméno růže, Indiana Jones, Robin Hood - král zbojníků, Šaman, Skála nebo Past s Catherine Zeta-Jones. V posledních letech už se v nových filmech neobjevil. Jednou z příčin byla projevující se Alzheimerova choroba.

V roce 1987 získal Oscara a Zlatý glóbus za film Nedotknutelní. V roce 1996 získal také Zlatý glóbus za celoživotní dílo a Jméno růže mu vyneslo cenu BAFTA.

V roce 1989 Seana Conneryho časopis Peple vyhlásil nejvíce sexy žijícím mužem a posléze i nejvíce sexy mužem století. Roku 1999 ho britská královna Alžběta II. povýšila do šlechtického stavu a může tak používat titul Sir.

O SEANU CONNERYM ČTĚTE ZDE>>

Sean Connery byl dvakrát ženatý.

Slavný 007 se dožil 90 let. Sean Connery zemřel 31. října 2020.

 

Články o celebritě

Krutý osud krásky Giny Lollobrigidy (†95): Dvakrát ji znásilnili! A balili ji Bond i Castro Krutý osud krásky Giny Lollobrigidy (†95): Dvakrát ji znásilnili! A balili ji Bond i Castro Ani označení sexsymbol dostatečně nevystihuje, jak moc atraktivní a žádanou ženou byla za svého živo... číst článek
Nejslavnější Bondgirl Ursula Andressová (86): Vydělala 00 NIC! Nejslavnější Bondgirl Ursula Andressová (86): Vydělala 00 NIC! Jezdí rychlými auty, nejraději legendárním sporťákem Aston Martin, popíjí pověstné protřepané, ale n... číst článek
Nejslavnější filmový agent slaví 60 let na scéně: Draží »majetek« Jamese Bonda! Nejslavnější filmový agent slaví 60 let na scéně: Draží »majetek« Jamese Bonda! U příležitosti 60 let od prvního filmu s Jamesem Bondem se koná aukce vzácných filmových rekvizit. Š... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ismael Cruz Córdova
Ismael Cruz Córdova
zobrazit profil Julianne Moore
Julianne Moore
zobrazit profil Kim Kardashian
Kim Kardashian
zobrazit profil Carmen Mayerová
Carmen Mayerová
zobrazit profil Charlie  Chaplin
Charlie Chaplin
zobrazit profil Dana Morávková
Dana Morávková
zobrazit profil Hedy Lamarr
Hedy Lamarr
zobrazit profil Joel David Moore
Joel David Moore