Pierce Brosnan | Celebwiki.cz

Pierce Brosnan

Datum narození: 16.5.1953
Místo narození: Drogheda, Irsko
Výška: 187 cm
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Pierce Brosnan byl možná nejlepším Jamesem Bondem všech dob. Vrátil slavné roli agenta 007 britský šarm, vtip i elegantní a dravou akčnost.

První zkušenosti s hraním získal Pierce Brosnan s experimentální divadelní skupinou. Na hereckou školu v Londýně se zapsal, až když mu bylo dvacet let. Po třech letech studií pokračoval s herectvím v londýnských divadlech, kde se seznámil i se svou první manželkou.

Cassandra Harris byla dívkou Jamese Bonda ve snímku Jen pro tvé oči. Film měl premiéru jen rok poté, co si za manžela vzala právě Pierce Brosnana. A byla to právě ona, kdo také Pierce Brosnana představil producentovi slavné filmové série, což bylo, jak se později ukázalo, nesmírně užitečné.

Nejprve si zahrál v televizním seriálu Remington Steel a následoval seriál Nancy Astor. Po několik obdržených hereckých oceněních nastalo období menších filmových rolí a v té době ho postihla velká životní tragédie. V roce 1991 jeho žena zemřela na rakovinu vaječníků. Přesto Pierce Brosnan pokračoval v hraní.

V roce 1995 se to konečně podařilo a Pierce Brosnan se ukázal v bondovce Zlaté oko, která sklidila velký divácký úspěch. Roli Jamese Bonda, slavného agenta 007, si nakonec střihnul celkem čtyřikrát a po jeho boku stanula jako bond girl třeba i herečka Halle Berry. V roce 2001 se nakonec znovu oženil s Keely Shaye Smith. Ke dvěma dříve adoptovaným dětem přidal dvě vlastní. V roce 2013 však jeho nevlastní dcera Charlotte také podlehla rakovině.

 

Články o celebritě

Terezie Kovalová na hudební show Vivaldianno: Nová Lara Croft?! Terezie Kovalová na hudební show Vivaldianno: Nová Lara Croft?! Pane jo! Violoncellistka Terezie Kovalová (29) vypadá jako nová Lara Croft, kterou ve filmu ztvárnila… číst článek
Jákl se domluvil s Hollywoodem: Žižka bude Američan! Jákl se domluvil s Hollywoodem: Žižka bude Američan! Velký úspěch slaví režisér Petr Jákl (44). Na svůj chystaný velkofilm Jan Žižka podepsal před pár… číst článek
Přehlídka Dolce & Gabbana mohla nést podtitul: Potomci slavných! Přehlídka Dolce & Gabbana mohla nést podtitul: Potomci slavných! Jablka zase jednou nepadla tak daleko od stromu! Důkazem budiž přehlídka Dolceho a Gabbany v Miláně,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ed O´Neill
Ed O´Neill
zobrazit profil Jana Brejchová
Jana Brejchová
zobrazit profil Jiří Hrzán
Jiří Hrzán
zobrazit profil Jiří Zahajský
Jiří Zahajský
zobrazit profil Bruna Marquezine
Bruna Marquezine
zobrazit profil Jindřich Žampa
Jindřich Žampa
zobrazit profil Dagmar Čárová
Dagmar Čárová
zobrazit profil Karel Dobrý
Karel Dobrý