Daniel Craig

Datum narození: 2. 3. 1968
Místo narození: Chester, England
Výška: 186 cm
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Daniel Craig se stal celosvětově známým především díky roli Jamese Bonda. Postava agenta 007 se postarala o to, že se stal světovým sexsymbolem.

Daniel Wroughton Craig se narodil v Chesteru ve Velké Británii do rodiny učitelky umění a námořníka v roce 1968. Má starší sestru Leu. Jeho rodiče se rozvedli v době, kdy mu byly čtyři roky. Své prostřední jméno dostal po své praprababičce.

Dříve než se prosadil před kamerou, hrál v divadle

Než se Daniel Craig dostal mezi největší herecké hvězdy, absolvoval prestižní Guidhall school music and drama. Po celou dobu ho provázelo divadlo a byl dokonce i nominován na cenu pro nejlepšího herce Evening Standard Theatre Awards. Postupně se prosazoval i před kamerou a stal se respektovanou osobností britského nezávislého filmu.

Netrvalo dlouho a Daniel Craig se stal zajímavým i pro Holywood. Role záporáka ve filmu Lara Croft - Tomb RiderAngelinou Jolie ho mírně definovala pro negativně vnímané postavy a s tím se dostal i k další roli v Road to Perdition kde si zahráli i takoví herci jako Tom Hanks, Paul Newman nebo Jude Law.

Osudovou se mu stala role Jamese Bonda

Nejvíce se zapsal do světového povědomí jako agent 007 – James Bond. Slavnou roli, které kdysi kralovali Sean Connery nebo Pierce Brosnan, přijal a stal se z něj v pořadí šestý herec, který kdy tuto roli ztvárnil. Daniel Craig si dohromady zahrál v pěti bondovkách.

Poprvé se v roli agenta 007 představil v roce 2006 ve filmu Casino Royale. Film se stal do té doby nejúspěšnějším filmem s Jamesem Bondem v historii slavné série. O dva roky později si pak zahrál v Quantum of Solace.

Rekord Casina Royale překonal Skyfall, uvedený v roce 2012, jehož celosvětové tržby překročily miliardu amerických dolarů. Díky filmu začal být Daniel Craig vnímán jako sexsymbol. V roce 2015 pak přidal čtvrtý film jako James Bond - Spectre.

Poté se ovšem Daniel Craig k roli dlouhých šest let nevrátil. Původně jej měli diváci v roli agenta s povolením zabíjet znovu vidět v roce 2020. Tehdy premiéru bondovky ovšem odložila pandemie koronaviru. Premiéra No Time to Die tak proběhla až o rok později. Daniel Craig se tímto filmem zároveň se slavnou sérií rozloučil.

Osobní život

Daniel Craig se oženil celkem dvakrát. Poprvé si roku 1992 vzal herečku Fionu Loudon, se kterou má dceru. Pár se ovšem rozvedl o dva roky později.

V letech 2005-2010 žil a dokonce se zasnoubil s producentkou Satsuki Mitchell. Vztah ovšem nevydržel a Craig se již v témže roce dal dohromady s Rachel Weisz. Tu si o rok později . Svatba byla tajná a zúčastnili se jí pouze čtyři lidé. V roce 2018 se pak páru narodila dcera.

 

Články o celebritě

Henry Cavill skončil jako Superman... Aby se stal agentem 007? Henry Cavill skončil jako Superman... Aby se stal agentem 007? Henry Cavill (39) oznámil svým fanouškům smutnou zprávu: Už nebude Superman. Zároveň to ale může zna... číst článek
Dvořákova slova o tahání se po nocích: Aničko, říkám to nerad, ale... Dvořákova slova o tahání se po nocích: Aničko, říkám to nerad, ale... Talent spojený s vystupováním před kamerou zdědila Anička Dvořáková (20) po svých hereckých rodičích... číst článek
Nejnovější favorit na roli Jamese Bonda: Ani Henry Cavill, ani Tom Hardy! Nejnovější favorit na roli Jamese Bonda: Ani Henry Cavill, ani Tom Hardy! Podle zákulisních informací mají Barbara Broccoliová (62) a Michael G. Wilson (80) – producenti séri... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Charlie  Chaplin
Charlie Chaplin
zobrazit profil Lenka Termerová
Lenka Termerová
zobrazit profil Matouš Ruml
Matouš Ruml
zobrazit profil Ilja Prachař
Ilja Prachař
zobrazit profil Svatopluk Matyáš
Svatopluk Matyáš
zobrazit profil Julie Gayet
Julie Gayet