Daniel Craig | Celebwiki.cz

Daniel Craig

Datum narození: 2.3.1968
Místo narození: Chester, England
Výška: 186 cm
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Daniel Craig se stal celosvětově známým především díky roli Jamese Bonda. Postava agenta 007 se postarala o to, že se stal světovým sexsymbolem.

Než se Daniel Craig dostal mezi největší herecké hvězdy, absolvoval prestižní Guidhall school music and drama. Po celou dobu ho provázelo divadlo a byl dokonce i nominován na cenu pro nejlepšího herce Evening Standard Theatre Awards. Postupně se prosazoval i před kamerou a stal se respektovanou osobností britského nezávislého filmu.

Netrvalo dlouho a Daniel Craig se stal zajímavým i pro Holywood. Role záporáka ve filmu Lara Croft - Tomb RiderAngelinou Jolie ho mírně definovala pro negativně vnímané postavy a s tím se dostal i k další roli v Road to Perdition kde si zahráli i takoví herci jako Tom Hanks, Paul Newman nebo Jude Law.

Nejvíce se zapsal do světového povědomí jako agent 007 – James Bond. Slavnou roli, které kdysi kralovali Sean Connery nebo Pierce Brosnan, přijal a stal se z něj v pořadí šestý herec, který kdy tuto roli ztvárnil. Daniel Craig si tak zahrál doposud ve třech bondovkách. Poslední z nich, Skyfall, byl do kin uvedený v roce 2012 a celosvětové tržby překročily miliardu amerických dolarů. Stala se nejúspěšnější bondovkou všech dob a Daniel Craig začal být vnímán jako sexsymbol.

Daniel Craig se oženil celkem dvakrát. Z prvního manželství z roku 1992 má dceru. Podruhé se oženil v roce 2011 se slavnou oscarovou herečkou Rachel Weisz. Svatba byla tajná a zúčastnili se jí pouze čtyři lidé.

 

Články o celebritě

Nečekaný výsledek Oscarů 2019: Hlavní cenu vyhrál... Nečekaný výsledek Oscarů 2019: Hlavní cenu vyhrál... Dnes v noci se uskutečnilo již 91. udílení prestižních Oscarů. Sice se nekonalo takové překvapení… číst článek
10 ikonických filmových hrdinů a hrdinek, které hrál málem někdo jiný 10 ikonických filmových hrdinů a hrdinek, které hrál málem někdo jiný Jsou filmy, které můžete vidět mockrát, a přesto se vám nikdy neomrzí. Herci ztvárňující… číst článek
Zemřel herec Albert Finney (†82), tvář Hercula Poirota i Winstona Churchilla Zemřel herec Albert Finney (†82), tvář Hercula Poirota i Winstona Churchilla Do hereckého nebe se dnes odporoučela další zářivá hvězda, britský "shakespearovský" herec Albert… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sofie  Karochová Filippi
Sofie Karochová Filippi
zobrazit profil Luba Skořepová
Luba Skořepová
zobrazit profil Miloš Vávra
Miloš Vávra
zobrazit profil Petr Konáš
Petr Konáš
zobrazit profil Mel  Gibson
Mel Gibson
zobrazit profil Jan Šťastný
Jan Šťastný
zobrazit profil Jana Pidrmanová
Jana Pidrmanová
zobrazit profil Jaromír Hanzlík
Jaromír Hanzlík