Daniel Craig | Celebwiki.cz

Daniel Craig

Datum narození: 2. 3. 1968
Místo narození: Chester, England
Výška: 186 cm
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Daniel Craig se stal celosvětově známým především díky roli Jamese Bonda. Postava agenta 007 se postarala o to, že se stal světovým sexsymbolem.

Než se Daniel Craig dostal mezi největší herecké hvězdy, absolvoval prestižní Guidhall school music and drama. Po celou dobu ho provázelo divadlo a byl dokonce i nominován na cenu pro nejlepšího herce Evening Standard Theatre Awards. Postupně se prosazoval i před kamerou a stal se respektovanou osobností britského nezávislého filmu.

Netrvalo dlouho a Daniel Craig se stal zajímavým i pro Holywood. Role záporáka ve filmu Lara Croft - Tomb RiderAngelinou Jolie ho mírně definovala pro negativně vnímané postavy a s tím se dostal i k další roli v Road to Perdition kde si zahráli i takoví herci jako Tom Hanks, Paul Newman nebo Jude Law.

Nejvíce se zapsal do světového povědomí jako agent 007 – James Bond. Slavnou roli, které kdysi kralovali Sean Connery nebo Pierce Brosnan, přijal a stal se z něj v pořadí šestý herec, který kdy tuto roli ztvárnil. Daniel Craig si tak zahrál doposud ve třech bondovkách. Poslední z nich, Skyfall, byl do kin uvedený v roce 2012 a celosvětové tržby překročily miliardu amerických dolarů. Stala se nejúspěšnější bondovkou všech dob a Daniel Craig začal být vnímán jako sexsymbol.

Daniel Craig se oženil celkem dvakrát. Z prvního manželství z roku 1992 má dceru. Podruhé se oženil v roce 2011 se slavnou oscarovou herečkou Rachel Weisz. Svatba byla tajná a zúčastnili se jí pouze čtyři lidé.

 

Články o celebritě

Zrušený festival ve Varech přišel o vzácného hosta: Měl dorazit agent 007! Zrušený festival ve Varech přišel o vzácného hosta: Měl dorazit agent 007! Škoda, že letošní filmový festival v Karlových Varech nebude! Do lázeňského města měl totiž jako hvě... číst článek
Koronavirus zasáhl i filmový průmysl: Kvůli celosvětově se šířící nákaze se odkládají premiéry nových bijáků Koronavirus zasáhl i filmový průmysl: Kvůli celosvětově se šířící nákaze se odkládají premiéry nových bijáků Počkat až na podzim si diváci budou muset na již 25. díl bondovky, jemuž vévodí neohrožený agent 007... číst článek
Bondgirl Kurylenková se vyléčila z koronaviru: Řekla, čím nemoc porazila! Bondgirl Kurylenková se vyléčila z koronaviru: Řekla, čím nemoc porazila! Jednou z prvních hollywoodských hvězd, které veřejně přiznaly, že bojují s nebezpečným virem COVID-1... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Judit Bárdos
Judit Bárdos
zobrazit profil Petr Vančura
Petr Vančura
zobrazit profil Lucie Žáčková
Lucie Žáčková
zobrazit profil Michaela Badinková
Michaela Badinková
zobrazit profil Valérie Zawadská
Valérie Zawadská
zobrazit profil Miroslav Hanuš
Miroslav Hanuš
zobrazit profil Michal Čapka
Michal Čapka
zobrazit profil Vladimír Čapka
Vladimír Čapka