Daniel Craig | Celebwiki.cz

Daniel Craig

Datum narození: 2.3.1968
Místo narození: Chester, England
Výška: 186 cm
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Daniel Craig se stal celosvětově známým především díky roli Jamese Bonda. Postava agenta 007 se postarala o to, že se stal světovým sexsymbolem.

Než se Daniel Craig dostal mezi největší herecké hvězdy, absolvoval prestižní Guidhall school music and drama. Po celou dobu ho provázelo divadlo a byl dokonce i nominován na cenu pro nejlepšího herce Evening Standard Theatre Awards. Postupně se prosazoval i před kamerou a stal se respektovanou osobností britského nezávislého filmu.

Netrvalo dlouho a Daniel Craig se stal zajímavým i pro Holywood. Role záporáka ve filmu Lara Croft - Tomb RiderAngelinou Jolie ho mírně definovala pro negativně vnímané postavy a s tím se dostal i k další roli v Road to Perdition kde si zahráli i takoví herci jako Tom Hanks, Paul Newman nebo Jude Law.

Nejvíce se zapsal do světového povědomí jako agent 007 – James Bond. Slavnou roli, které kdysi kralovali Sean Connery nebo Pierce Brosnan, přijal a stal se z něj v pořadí šestý herec, který kdy tuto roli ztvárnil. Daniel Craig si tak zahrál doposud ve třech bondovkách. Poslední z nich, Skyfall, byl do kin uvedený v roce 2012 a celosvětové tržby překročily miliardu amerických dolarů. Stala se nejúspěšnější bondovkou všech dob a Daniel Craig začal být vnímán jako sexsymbol.

Daniel Craig se oženil celkem dvakrát. Z prvního manželství z roku 1992 má dceru. Podruhé se oženil v roce 2011 se slavnou oscarovou herečkou Rachel Weisz. Svatba byla tajná a zúčastnili se jí pouze čtyři lidé.

 

Články o celebritě

Princi Charlesovi nabídli roli ve filmovém šlágru Princi Charlesovi nabídli roli ve filmovém šlágru Když si princ Charles (70) v červnu zajel v Londýně prohlédnout filmová studia Pinewood a natáčení… číst článek
Čeští Bondové Dvořák, Jelínek & spol. se bouří: Agent 007 v sukni? Nesmysl! Čeští Bondové Dvořák, Jelínek & spol. se bouří: Agent 007 v sukni? Nesmysl! Poprvé za 57 let od chvíle, kdy se na filmovém plátně objevil James Bond, má být agentem s kódovým… číst článek
Pit stop za 1,91 sekundy! Rekordní zastávku Red Bullu viděl i James Bond Pit stop za 1,91 sekundy! Rekordní zastávku Red Bullu viděl i James Bond Vozy stáje Red Bull se sice v nedělní Velké ceně Británie na stupně vítězů nedostaly, přesto si rakouský… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Chantal  Poullain
Chantal Poullain
zobrazit profil Michal Čapka
Michal Čapka
zobrazit profil Keira  Knightley
Keira Knightley
zobrazit profil Edward Redmayne
Edward Redmayne
zobrazit profil Tomáš Töpfer
Tomáš Töpfer
zobrazit profil Tim Robbins
Tim Robbins
zobrazit profil Jana Kolesárová
Jana Kolesárová
zobrazit profil Kit Harington
Kit Harington