Daniel Craig

Datum narození: 2.3.1968
Místo narození: Chester, England
Výška: 186 cm
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Daniel Craig se stal celosvětově známým především díky roli Jamese Bonda. Postava agenta 007 se postarala o to, že se stal světovým sexsymbolem.

Než se Daniel Craig dostal mezi největší herecké hvězdy, absolvoval prestižní Guidhall school music and drama. Po celou dobu ho provázelo divadlo a byl dokonce i nominován na cenu pro nejlepšího herce Evening Standard Theatre Awards. Postupně se prosazoval i před kamerou a stal se respektovanou osobností britského nezávislého filmu.

Netrvalo dlouho a Daniel Craig se stal zajímavým i pro Holywood. Role záporáka ve filmu Lara Croft - Tomb RiderAngelinou Jolie ho mírně definovala pro negativně vnímané postavy a s tím se dostal i k další roli v Road to Perdition kde si zahráli i takoví herci jako Tom Hanks, Paul Newman nebo Jude Law.

Nejvíce se zapsal do světového povědomí jako agent 007 – James Bond. Slavnou roli, které kdysi kralovali Sean Connery nebo Pierce Brosnan, přijal a stal se z něj v pořadí šestý herec, který kdy tuto roli ztvárnil. Daniel Craig si tak zahrál doposud ve třech bondovkách. Poslední z nich, Skyfall, byl do kin uvedený v roce 2012 a celosvětové tržby překročily miliardu amerických dolarů. Stala se nejúspěšnější bondovkou všech dob a Daniel Craig začal být vnímán jako sexsymbol.

Daniel Craig se oženil celkem dvakrát. Z prvního manželství z roku 1992 má dceru. Podruhé se oženil v roce 2011 se slavnou oscarovou herečkou Rachel Weisz. Svatba byla tajná a zúčastnili se jí pouze čtyři lidé.

 

Články o celebritě

Jiří Dvořák ukázal fotku z mládí! Jak vypadal před 25 lety? Jiří Dvořák ukázal fotku z mládí! Jak vypadal před 25 lety? Z fimů a seriálů ho známe především jako fešáka s charizmatickým hlasem a uhraničivým pohledem. Ovšem… číst článek
James Bond bude podruhé otcem! Craig s Weiszovou ohlásili nového potomka James Bond bude podruhé otcem! Craig s Weiszovou ohlásili nového potomka Coby agent 007 je velký svůdce žen, v soukromí ale herec Daniel Craig (50) není tak přelétavý. S manželkou… číst článek
Smrt v britské královské rodině: Zemřel její milovaný člen! Smrt v britské královské rodině: Zemřel její milovaný člen! Britskou královnu Alžbětu II. hluboce zasáhla smrt posledního z jejích milovaných psů, píše britský… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Markéta Hrubešová
Markéta Hrubešová
zobrazit profil Anastázie Chocholatá
Anastázie Chocholatá
zobrazit profil František Skopal
František Skopal
zobrazit profil Daniela Bambasová
Daniela Bambasová
zobrazit profil Jiří Bartoška
Jiří Bartoška
zobrazit profil Viggo Mortensen
Viggo Mortensen
zobrazit profil Táňa Pauhofová
Táňa Pauhofová
zobrazit profil Kateřina Táborská
Kateřina Táborská