Daniel Craig | Celebwiki.cz

Daniel Craig

Datum narození: 2.3.1968
Místo narození: Chester, England
Výška: 186 cm
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Daniel Craig se stal celosvětově známým především díky roli Jamese Bonda. Postava agenta 007 se postarala o to, že se stal světovým sexsymbolem.

Než se Daniel Craig dostal mezi největší herecké hvězdy, absolvoval prestižní Guidhall school music and drama. Po celou dobu ho provázelo divadlo a byl dokonce i nominován na cenu pro nejlepšího herce Evening Standard Theatre Awards. Postupně se prosazoval i před kamerou a stal se respektovanou osobností britského nezávislého filmu.

Netrvalo dlouho a Daniel Craig se stal zajímavým i pro Holywood. Role záporáka ve filmu Lara Croft - Tomb RiderAngelinou Jolie ho mírně definovala pro negativně vnímané postavy a s tím se dostal i k další roli v Road to Perdition kde si zahráli i takoví herci jako Tom Hanks, Paul Newman nebo Jude Law.

Nejvíce se zapsal do světového povědomí jako agent 007 – James Bond. Slavnou roli, které kdysi kralovali Sean Connery nebo Pierce Brosnan, přijal a stal se z něj v pořadí šestý herec, který kdy tuto roli ztvárnil. Daniel Craig si tak zahrál doposud ve třech bondovkách. Poslední z nich, Skyfall, byl do kin uvedený v roce 2012 a celosvětové tržby překročily miliardu amerických dolarů. Stala se nejúspěšnější bondovkou všech dob a Daniel Craig začal být vnímán jako sexsymbol.

Daniel Craig se oženil celkem dvakrát. Z prvního manželství z roku 1992 má dceru. Podruhé se oženil v roce 2011 se slavnou oscarovou herečkou Rachel Weisz. Svatba byla tajná a zúčastnili se jí pouze čtyři lidé.

 

Články o celebritě

Očekávaná upoutávka na novou bondovku: Není čas zemřít, pane Craigu?! Očekávaná upoutávka na novou bondovku: Není čas zemřít, pane Craigu?! Bude to pecka, nebo propadák? To zatím ještě nelze určit, nicméně tak jako tak už se fanoušci agenta… číst článek
Až se Bond vrhne z mostu... Vzpomeňte si na tohle foto Až se Bond vrhne z mostu... Vzpomeňte si na tohle foto Až budete v kině u 25. bondovky 25. nazvané No Time To Die (Není čas zemřít) obdivovat neohroženost… číst článek
Detaily jubilejní 25. bondovky odhaleny: Zranění při výbuchu! A jaký bude název? Detaily jubilejní 25. bondovky odhaleny: Zranění při výbuchu! A jaký bude název? Pětadvacátý film s Jamesem Bondem ponese název No Time To Die (Není čas zemřít). Na sociálních sítích… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ladislav Trojan
Ladislav Trojan
zobrazit profil Michelle Pfeiffer
Michelle Pfeiffer
zobrazit profil Jacob Pitts
Jacob Pitts
zobrazit profil Mahulena Bočanová
Mahulena Bočanová
zobrazit profil Lenka Skopalová
Lenka Skopalová
zobrazit profil Zuzana  Mauréry
Zuzana Mauréry
zobrazit profil Pavel Landovský
Pavel Landovský
zobrazit profil Malgorzata Pikus
Malgorzata Pikus