Tomáš Töpfer

Datum narození: 10. 1. 1951
Místo narození: Praha
Profese: herec, podnikatel, šéf Divadla na Vinohradech

Související celebrity

Životopis

Tomáše Töpfera proslavily nejen role v seriálech Četnické humoresky a Život na zámku, ale i jeho podnikání. Stal se držitelem několika divadelních cen.

Po studiu na konzervatoři absolvoval Tomáš Töpfer také pražskou DAMU. Jako herec začínal v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, režíroval v Severomoravském divadle v Šumperku. V letech 1983 až 1987 působil v Divadle na Vinohradech.

Töpfer ředitelem Divadla na Vinohradech

Spolu s kolegyní herečkou Eliškou Balzerovou Tomáš Töpfer založil úspěšné Divadlo Na Fidlovačce, kde působil jako ředitel, režisér i herec. V květnu 2012 se vrátil do Divadla na Vinohradech. Tam ve funkci uměleckého ředitele nahradil Martina Stropnického.

Jako herec Tomáš Töpfer získal několik divadelních ocenění. Stal se držitelem mj. Ceny Thálie a Ceny Alfréda Radoka, kterou dostal v roce 1995 za nejlepší mužský herecký výkon ve hře Jacobowski a plukovník. Thálie má za roli Tovjeho v Šumaři na střeše a s Eliškou Balzerovou za znovuobnovení Divadla Na Fidlovačce.

Töpfer si zahrál svéráze ve Vyprávěj

Popularitu Tomáši Töpferovi přinesly role v seriálech Život na zámku nebo Četnické humoresky, kde ztvárnil velitele četnické stanice Arazíma. Svérázného inženýra Václava Horu ztvárnil v hitu České televize Vyprávěj, v historickém seriálu První republika (kde je jeho filmovou ženou nestárnoucí Zdena Studenková a dcerou kráska Veronika Arichteva) si zahrál obchodníka Karla Škvora.

Dále se Tomáš Töpfer objevil ve filmech Jak se krotí krokodýli, Šťastný smolař, Černí baroni, Pasáž, Basterdi či v Básnících. 

Tomáš Töpfer byl senátorem za ODS

Pustil se také do podnikání a do politiky. Se svým bratrem Tomáš Töpfer vlastní restauraci U kalicha v Praze 2. Do politiky se rozhodl vstoupit v roce 2006 a až do roku 2012 působil coby bezpartijní senátor za ODS.

Jako jeden z mála herců Tomáš Töpfer vyjádřil svou podporu k postavení amerického radaru v Brdech. Díky tomu mezi ním a uznávanou režisérkou Věrou Chytilovou vznikla ostrá hádka přímo v přímém přenosu České televize.

O TOMÁŠI TÖPFEROVI ČTĚTE ZDE>>

Dcera Tomáš Töpfer z prvního manželství Marta Töpferová se uchytila v USA a stala se úspěšnou zpěvačkou, kytaristkou a skladatelkou. Jeho druhá dcera Tereza je učitelka.

 

Články o celebritě

Seriálová barmanka Jitka Sedláčková (60): První dovolená s novým chlapem! Seriálová barmanka Jitka Sedláčková (60): První dovolená s novým chlapem! Už několik měsíců si herečka Jitka Sedláčková (60) užívá lásku s podnikatelem Pavlem Töpferem (73). ... číst článek
Barmanka ze seriálu Polda Jitka Sedláčková (60) poprvé s novým přítelem! Je to bratr známého herce Barmanka ze seriálu Polda Jitka Sedláčková (60) poprvé s novým přítelem! Je to bratr známého herce Herečka Jitka Sedláčková (60) je důkazem toho, že i ve zralém věku lze najít lásku. Už nějakou dobu ... číst článek
Hana Maciuchová (†75) se připravovala na nejhorší: Teď jí splnili poslední přání! Hana Maciuchová (†75) se připravovala na nejhorší: Teď jí splnili poslední přání! Myslela na všechno! I na to, aby za sebe našla divadelní náhradu. Až teď vyšlo najevo, že Hana Maciu... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tereza Brodská
Tereza Brodská
zobrazit profil Libor Hruška
Libor Hruška
zobrazit profil Veronika Zelníčková
Veronika Zelníčková
zobrazit profil Pavla Tomicová
Pavla Tomicová
zobrazit profil Adam Novák
Adam Novák
zobrazit profil Petr Čtvrtníček
Petr Čtvrtníček
zobrazit profil Genadij Rumlena
Genadij Rumlena
zobrazit profil Pavel Skřípal
Pavel Skřípal