Eliška Balzerová | Celebwiki.cz

Eliška Balzerová

Datum narození: 25. 5. 1949
Místo narození: Vsetín
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Skvělá a oblíbená herečka Eliška Balzerová ztvárnila desítky nezapomenutelných rolí před kamerou i na divadelních prknech.

Lásku k divadlu jí předala maminka, která sama hrála v ochotnickém spolku. Po absolvování brněnské konzervatoře a katedry herectví a režie na JAMU spoluzaložila Eliška Balzerová brněnské divadlo Husa na provázku (ačkoli v něm nikdy nehrála). Konečně získala i své první angažmá - v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Od roku 1977 byla na celých 20 sezon členkou Divadla na Vinohradech.

ELIŠKA BALZEROVÁ: JSEM UŽ STARÁ BÁBA

Zlomová byla 90. léta. Eliška Balzerová se začala tvrdě bít za záchranu divadla Fidlovačka a společně s Tomášem Töpferem se jí to i povedlo. Fidlovačka se stala jejím zázemím, kde ztvárnila velké množství rolí. Potlesk sklízí hlavně za vystoupení, v nichž sama zvládá několik rolí najednou. Není žádnou výjimkou, že hraje úplně sama.

Filmoví režiséři si mladého talentu všimli již během jejího prvního angažmá. V roce 1971 přišla první role ve filmu Svět otevřený náhodám a již o rok později se představila v novém filmu Lupič legenda. Diváci herečku začali vnímat především díky hlavní roli v historickém filmu Břetislav a Jitka, a ačkoli se chtěla Eliška Balzerová věnovat spíše divadlu, vzápětí přišla nabídka, která ji vystřelila kupředu - role doktorky Čeňkové v seriálu Nemocnice na kraji města. Tehdy ji začali registrovat i zahraniční producenti.

Ve světě filmů a seriálů zůstala. Následovaly snímky Zlatí úhoři, Vrchní, prchni, S Tebou mě baví svět a konečně postava babičky Vilmy v komedii Ženy v pokušení, za kterou sklidila dokonce ocenění Modrá kostka a Český lev za nejlepší herečku ve vedlejší roli. Eliška Balzerová se sama k dynamické Vilmě přirovnává. Roku 2017 byla nominována na tuto cenu za nejlepší herecký výkon v hlavní roli ve filmu Radka Bajgara Teorie tygra.

Eliška Balzerová se věnuje i dabingu. Za namluvení Rosemary Boxerové v seriálu Zločiny v zahradách získala Cenu Františka Filipovského.

O ELIŠCE BALZEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ačkoli Eliška Balzerová lámala mužská srdce napříč generacemi, i ona nakonec našla své zázemí. Společně s manželem Janem Balzerem vychovala syna Jana a dceru Adélu.

 

Články o celebritě

Zdrcená Eliška Balzerová oplakává maminku! Proč se musel pozdržet pohřeb? Zdrcená Eliška Balzerová oplakává maminku! Proč se musel pozdržet pohřeb? Přetěžký úkol čeká Elišku Balzerovou (70). Musí do společnosti, aby uvedla svůj nový film Příliš oso... číst článek
Milionová šance Elišky Balzerové: K sedmdesátinám dostala novou lásku! Milionová šance Elišky Balzerové: K sedmdesátinám dostala novou lásku! K letošním 70. narozeninám dostala Eliška Balzerová velmi dobře zaplacenou roli v novém románu Příli... číst článek
Tajemství jubilanta Abrháma: Osudová stopka pro Šafránkovou! Tajemství jubilanta Abrháma: Osudová stopka pro Šafránkovou! Už zanedlouho oslaví oblíbený herec 80. narozeniny. Zřejmě nejvíce se do srdcí diváků zapsal coby zá... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michal Pavlata
Michal Pavlata
zobrazit profil Cristiano Donati
Cristiano Donati
zobrazit profil Petra Špalková
Petra Špalková
zobrazit profil Amy Schumer
Amy Schumer
zobrazit profil Sylva Ondrušíková
Sylva Ondrušíková
zobrazit profil Penélope Cruz
Penélope Cruz
zobrazit profil Julianne Moore
Julianne Moore