Eliška Balzerová

Datum narození: 25. 5. 1949
Místo narození: Vsetín
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Elišku Balzerovou na televizních obrazovkách proslavil seriál Nemocnice na kraji města. Českého lva dostala za roli v komedii Ženy v pokušení.

Lásku k divadlu jí předala maminka, která sama hrála v ochotnickém spolku. Po absolvování brněnské konzervatoře a Katedry herectví a režie na JAMU Eliška Balzerová spoluzakládala brněnské divadlo Husa na provázku (ačkoli v něm nikdy nehrála).

ELIŠKA BALZEROVÁ: JSEM UŽ STARÁ BÁBA

Eliška Balzerová excelova Na Fidlovačce 

Své první angažmá Eliška Balzerová získala v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Od roku 1977 byla na celých 20 sezon členkou Divadla na Vinohradech.

Zlomová byla léta po Sametové revolici. Eliška Balzerová se začala tvrdě bít za záchranu Divadla Na Fidlovačce a společně s Tomášem Töpferem se jí to i povedlo. Fidlovačka se stala jejím zázemím, kde ztvárnila velké množství rolí. Potlesk sklízí hlavně za vystoupení, v nichž sama zvládá několik rolí najednou. Není žádnou výjimkou, že hraje úplně sama.

Balzerová zazářila v kultovní Nemocnici 

Filmoví režiséři si mladého talentu všimli již během jejího prvního angažmá. V roce 1971 tak přišla role ve filmu Svět otevřený náhodám a již o rok později se představila v novém filmu Lupič legenda. Diváci herečku začali vnímat především díky hlavní roli v historickém filmu Břetislav a Jitka, a ačkoli se chtěla Eliška Balzerová věnovat spíše divadlu, vzápětí přišla nabídka, která ji vystřelila vzhůru - role doktorky Čeňkové v seriálu Nemocnice na kraji města. Tehdy ji začali registrovat i zahraniční producenti.

Ve světě filmů a seriálů zůstala. Následovaly snímky Zlatí úhoři, Vrchní, prchni, S Tebou mě baví svět a konečně postava babičky Vilmy v komedii Ženy v pokušení, za kterou sklidila ocenění Modrá kostka a Českého lva za ztvárnění vedlejší role. Eliška Balzerová se sama k dynamické Vilmě přirovnává.

Balzerová dostala cenu za dabing

Roku 2017 byla Eliška Balzerová nominována na Českého lva za nejlepší herecký výkon v hlavní roli ve filmu Radka Bajgara Teorie tygra.

Eliška Balzerová se věnuje i dabingu. Za namluvení Rosemary Boxerové v seriálu Zločiny v zahradách získala Cenu Františka Filipovského.

O ELIŠCE BALZEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ačkoli Eliška Balzerová lámala mužská srdce napříč generacemi, i ona nakonec našla své zázemí. Společně s manželem Janem Balzerem, za nějž se provdala roku 1974, vychovala syna Jana a dceru Adélu.

 

Články o celebritě

Dojemný pohřeb Libušky Šafránkové (†68): Přehlídka celebrit a smutný pohled na zdrcenou rodinu! Dojemný pohřeb Libušky Šafránkové (†68): Přehlídka celebrit a smutný pohled na zdrcenou rodinu! Poslední rozloučení s milovanou herečkou Libuší Šafránkovou (†68), oblíbenou filmovou Popelkou, se k... číst článek
Hvězda Vrchní, prchni! Bakerová o své nejslavnější roli: Tajemství slavné scény se Svěrákem! Hvězda Vrchní, prchni! Bakerová o své nejslavnější roli: Tajemství slavné scény se Svěrákem! „Stěrače stírají, ostřikovače stříkají,“ hlásí Daniela Bakerová (74) ve filmu Vrchní, prchni! svému ... číst článek
Slavné krásky 50+ nahé! Akty nafotily Pořízková (55), Batulková (62) nebo Macháčková (71)! Slavné krásky 50+ nahé! Akty nafotily Pořízková (55), Batulková (62) nebo Macháčková (71)! Chce to pořádnou dávku odvahy jít s kůží na trh. Když mladé a štíhlé dívky nafotí odhalenější fotogr... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dagmar Teichmannová
Dagmar Teichmannová
zobrazit profil Kim Basinger
Kim Basinger
zobrazit profil Viktor Dvořák
Viktor Dvořák
zobrazit profil Colin Farrell
Colin Farrell
zobrazit profil Edoardo Costa
Edoardo Costa
zobrazit profil Dominika Býmová
Dominika Býmová
zobrazit profil Renata Olárová
Renata Olárová
zobrazit profil Tomáš Krejčíř
Tomáš Krejčíř