Eliška Balzerová

Datum narození: 25. 5. 1949
Místo narození: Vsetín
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Elišku Balzerovou na televizních obrazovkách proslavil seriál Nemocnice na kraji města. Českého lva dostala za roli v komedii Ženy v pokušení.

Lásku k divadlu jí předala maminka, která sama hrála v ochotnickém spolku. Po absolvování brněnské konzervatoře a Katedry herectví a režie na JAMU Eliška Balzerová spoluzakládala brněnské divadlo Husa na provázku (ačkoli v něm nikdy nehrála).

ELIŠKA BALZEROVÁ: JSEM UŽ STARÁ BÁBA

Eliška Balzerová excelova Na Fidlovačce 

Své první angažmá Eliška Balzerová získala v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Od roku 1977 byla na celých 20 sezon členkou Divadla na Vinohradech.

Zlomová byla léta po Sametové revolici. Eliška Balzerová se začala tvrdě bít za záchranu Divadla Na Fidlovačce a společně s Tomášem Töpferem se jí to i povedlo. Fidlovačka se stala jejím zázemím, kde ztvárnila velké množství rolí. Potlesk sklízí hlavně za vystoupení, v nichž sama zvládá několik rolí najednou. Není žádnou výjimkou, že hraje úplně sama.

Balzerová zazářila v kultovní Nemocnici 

Filmoví režiséři si mladého talentu všimli již během jejího prvního angažmá. V roce 1971 tak přišla role ve filmu Svět otevřený náhodám a již o rok později se představila v novém filmu Lupič legenda. Diváci herečku začali vnímat především díky hlavní roli v historickém filmu Břetislav a Jitka, a ačkoli se chtěla Eliška Balzerová věnovat spíše divadlu, vzápětí přišla nabídka, která ji vystřelila vzhůru - role doktorky Čeňkové v seriálu Nemocnice na kraji města. Tehdy ji začali registrovat i zahraniční producenti.

Ve světě filmů a seriálů zůstala. Následovaly snímky Zlatí úhoři, Vrchní, prchni, S Tebou mě baví svět a konečně postava babičky Vilmy v komedii Ženy v pokušení, za kterou sklidila ocenění Modrá kostka a Českého lva za ztvárnění vedlejší role. Eliška Balzerová se sama k dynamické Vilmě přirovnává.

Balzerová dostala cenu za dabing

Roku 2017 byla Eliška Balzerová nominována na Českého lva za nejlepší herecký výkon v hlavní roli ve filmu Radka Bajgara Teorie tygra.

Eliška Balzerová se věnuje i dabingu. Za namluvení Rosemary Boxerové v seriálu Zločiny v zahradách získala Cenu Františka Filipovského.

O ELIŠCE BALZEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ačkoli Eliška Balzerová lámala mužská srdce napříč generacemi, i ona nakonec našla své zázemí. Společně s manželem Janem Balzerem, za nějž se provdala roku 1974, vychovala syna Jana a dceru Adélu.

 

Články o celebritě

Hvězdy Smyslu pro Tumor Brodská a Březina: Proč se báli Bartošky? Hvězdy Smyslu pro Tumor Brodská a Březina: Proč se báli Bartošky? Fanoušci se ho dočkali! Ve 3. díle Smyslu pro tumor rozehrál Jiří Bartoška (76) roli pacienta a prův... číst článek
Táňa Dyková (45): Proklatě sexy! Vojta se jí držel jako klíště Táňa Dyková (45): Proklatě sexy! Vojta se jí držel jako klíště To je figura snů! Tatiana Dyková, která je trojnásobnou mámou, ji předvedla na premiéře komedie Aris... číst článek
Bartoška si pochvaluje Smysl pro tumor: Geniální role! Pořád v posteli Bartoška si pochvaluje Smysl pro tumor: Geniální role! Pořád v posteli Překvapil oholenou hlavou, ač se v prvním díle nového seriálu ČT Smysl pro tumor jenom mihl. V těch ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ivan Řezáč
Ivan Řezáč
zobrazit profil Petr Pelzer
Petr Pelzer
zobrazit profil Daniel Radcliffe
Daniel Radcliffe
zobrazit profil Luboš Veselý
Luboš Veselý
zobrazit profil Juraj Bača
Juraj Bača
zobrazit profil Jana Krausová
Jana Krausová
zobrazit profil Nina Jiránková
Nina Jiránková
zobrazit profil Jozef Kroner
Jozef Kroner