Emma Watson | Celebwiki.cz

Emma Watson

Datum narození: 15. 4. 1990
Místo narození: Paříž, Francie
Výška: 171 cm
Profese: Herečka, modelka, návrhářka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Emma Watson je britská herečka a modelka, kterou proslavila především role Hermiony Grangerové ve filmovém zpracování příběhů kouzelnického učně Harryho Pottera.

Emma Watson se narodila ve Francii, ale v jejích pěti letech se rodiče Jacquelin a Chris rozvedli a Emma se s matkou a o tři roky mladším bratrem Alexem přestěhovala do britského Oxfordshire. Její jazyková výbava tak zahrnuje plynulou angličtinu i francouzštinu. Bylo jí teprve devět let, když ji vybrali pro představitelku Hermiony Grangerové pro filmové zpracování Harryho Pottera. Tato role jí od základu změnila život.

Emma Watson ale o herectví projevovala zájem už dříve a ještě před svou zásadní filmovou rolí vystupovala v divadelních představeních. V roce 2001 byla kritikou za své první herecké výkony velmi chválena a kritika jí znovu a znovu oceňovala s každým dalším natočeným dílem ze ságy o Harrym Potterovi. Tato životní kapitola skončila rokem 2011, kdy vešel do kin poslední díl. Už v roce 2009 však byla Emma Watson nejlépe placenou herečkou v Hollywoodu.

Potterovské období ukončila velice ráda. I když byla roli za mnohé vděčná, okamžitě šokovala svět, když si ostříhala vlasy na krátký klukovský sestřih. Byla to právě role Hermiony, která jí v tomto ohledu po dlouhá léta velmi svazovala a teď Emma Watson konečně mohla měnit svou image. V roce 2012 ji tak už můžeme spatřit v zajímavém filmu Charlieho malá tajemství ostříhanou na krátko.

Kromě aktivní herecké kariéry, kterou plní zajímavými filmy a spoluprácí s rozmanitými filmovými ikonami, se Emma Watson věnuje mnoha dalším odvětvím. Móda je pro ni velmi důležitá. Vystudovala umění na prestižní univerzitě Brown na Rhode Islandu a sama říká, že umění a móda spolu úzce souvisí. Snad i proto se věnuje modelingu a stala se tváří značky Burberry. Kromě modelingu se věnuje i návrhářství a spolupracuje s neziskovými organizacemi a charitou.

Pro herectví a studium však Emma Watson zanedbává soukromý život. S posledním přítelem Willem Adamowiczem, kterého poznala při studiích anglické literatury na Oxfordu, se rozešla v létě roku 2013.

 

Články o celebritě

Přiznání Watsonové z Harryho Pottera: Fanouškům se to nelíbí! Přiznání Watsonové z Harryho Pottera: Fanouškům se to nelíbí! Herečka Emma Watsonová, známá především z filmů o kouzelníkovi z Bradavic, zanedlouho oslaví třicáté... číst článek
„Draco a Hermiona“ konečně spolu? Fanoušci mají důkaz o jejich vztahu! „Draco a Hermiona“ konečně spolu? Fanoušci mají důkaz o jejich vztahu! Fanoušci populární ságy o kouzelníkovi Harrym Potterovi jsou nadšení. Přestože v knihách i filmových... číst článek
Hollywood v šoku! Herečka ze seriálu Smallville se přiznala k obchodu s lidmi a vydírání! Hollywood v šoku! Herečka ze seriálu Smallville se přiznala k obchodu s lidmi a vydírání! Německá herečka Allison Macková (36) svým přiznáním v kauze s obchodováním lidí za účelem sexu šokov... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Brandon Lee
Brandon Lee
zobrazit profil Ben Affleck
Ben Affleck
zobrazit profil Michael Madsen
Michael Madsen
zobrazit profil Anna Polívková
Anna Polívková
zobrazit profil Lubomír Lipský
Lubomír Lipský
zobrazit profil Jana Bernášková
Jana Bernášková
zobrazit profil Martin Kavan
Martin Kavan
zobrazit profil Vuk Čelebić
Vuk Čelebić