Jitka Ježková

Jitka Ježková

Datum narození: 7. 6. 1987
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jednou z hereček, které jsou velmi často slyšet v českém dabingu je Jitka Ježková, která je označována jako majitelka nejvíce sexy hlasu mezi svými hereckými vrstevnicemi.

Jitka Ježková je známá česká modelka, moderátorka, herečka a dabérka. Vyrůstala v Praze, kde také vystudovala hereckou konzervatoř a katedru teorie kultury na FF UK. Poprvé se na televizní obrazovce objevila v roce 1994 v televizním seriálu Prima sezóna. Brzy po zahájení činnosti soukromé televize Nova hrála v seriálu Novákovi. Poté se objevovala zejména v televizních inscenacích. Hostovala v Činoherním klubu, v divadle Palace a v Divadle v Řeznické.

Prima sezóna a Novákovi nebyly jediné seriály, kde Jitka Ježková hrála. Znát ji také můžete ze seriálů To nevymyslíš, Nemocnice na kraji města - Nové osudy, Obchoďák nebo z populárního seriálu Doktoři z Počátků. Kromě seriálů se Jitka Ježková objevila také ve filmech jako Báječná léta pod psa a nebo Roaming. Častěji však tuto herečka a dabérku můžete slyšet než vidět. Od roku 1996 dabovala více jak 500 filmů mezi které patři Titanic, kde jste ji mohli slyšet jako Rose (Kate Winslet), Prci, prci, prcičky, Terminátor, Pán prstenů, Kruh, Legendy z Downtownu, Mamma Mia! a spousty dalších. Jejím hlasem promlouvají k českým divákům kromě Kate Winslet třeba Natalie Portman, Marilyn Monroe či Sharon Stone.

V roce 2004 obdržela Cenu Františka Filipovského za ženský herecký výkon v dabingu za film Teorie létání. Herec Boris Rössner Jitku dokonce označoval jako majitelku nejvíce sexy hlasu mezi jejími hereckými vrstevnicemi.

Jitka Ježková je vdaná, manžel je o 13 let starší, mají jednu dceru Elišku.

 

Články o celebritě

Nový seriál Chlap: Neskutečný trapas před natáčením! Nový seriál Chlap: Neskutečný trapas před natáčením! Trapas! Když se na natáčení nového seriálu Chlap, který včera odstartoval na TV Nova, poprvé potkala... číst článek
Ježková přišla o kšeft! Novou partnerkou Písaříka je Jirešová Ježková přišla o kšeft! Novou partnerkou Písaříka je Jirešová Po Michaele Maurerové (42) přišla o lukrativní moderování cestovatelského pořadu Bedekr i Jitka Ježk... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek
zobrazit profil Ľubomír Roman
Ľubomír Roman
zobrazit profil Tereza Nvotová
Tereza Nvotová
zobrazit profil Judit Bárdos
Judit Bárdos
zobrazit profil Olga Želenská
Olga Želenská
zobrazit profil Tereza Těžká
Tereza Těžká
zobrazit profil Vladimír Menšík
Vladimír Menšík
zobrazit profil Anastasia Chocholatá
Anastasia Chocholatá