Jitka Ježková

Jitka Ježková

Datum narození: 7. 6. 1987
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jednou z hereček, které jsou velmi často slyšet v českém dabingu je Jitka Ježková, která je označována jako majitelka nejvíce sexy hlasu mezi svými hereckými vrstevnicemi.

Jitka Ježková je známá česká modelka, moderátorka, herečka a dabérka. Vyrůstala v Praze, kde také vystudovala hereckou konzervatoř a katedru teorie kultury na FF UK. Poprvé se na televizní obrazovce objevila v roce 1994 v televizním seriálu Prima sezóna. Brzy po zahájení činnosti soukromé televize Nova hrála v seriálu Novákovi. Poté se objevovala zejména v televizních inscenacích. Hostovala v Činoherním klubu, v divadle Palace a v Divadle v Řeznické.

Prima sezóna a Novákovi nebyly jediné seriály, kde Jitka Ježková hrála. Znát ji také můžete ze seriálů To nevymyslíš, Nemocnice na kraji města - Nové osudy, Obchoďák nebo z populárního seriálu Doktoři z Počátků. Kromě seriálů se Jitka Ježková objevila také ve filmech jako Báječná léta pod psa a nebo Roaming. Častěji však tuto herečka a dabérku můžete slyšet než vidět. Od roku 1996 dabovala více jak 500 filmů mezi které patři Titanic, kde jste ji mohli slyšet jako Rose (Kate Winslet), Prci, prci, prcičky, Terminátor, Pán prstenů, Kruh, Legendy z Downtownu, Mamma Mia! a spousty dalších. Jejím hlasem promlouvají k českým divákům kromě Kate Winslet třeba Natalie Portman, Marilyn Monroe či Sharon Stone.

V roce 2004 obdržela Cenu Františka Filipovského za ženský herecký výkon v dabingu za film Teorie létání. Herec Boris Rössner Jitku dokonce označoval jako majitelku nejvíce sexy hlasu mezi jejími hereckými vrstevnicemi.

Jitka Ježková je vdaná, manžel je o 13 let starší, mají jednu dceru Elišku.

 

Články o celebritě

Jitka Ježková: Boj proti džungli v českém dabingu! Jitka Ježková: Boj proti džungli v českém dabingu! Její sexy hlas k nám promlouvá z upoutávek, reklam, audioknih, ale i filmů. Těch ale významně ubylo ... číst článek
Party po premiéře Známí neznámí: Ovíněný „bankéř“ Měcháček, Ježková s bříškem a nový účes Vondráčkové! Party po premiéře Známí neznámí: Ovíněný „bankéř“ Měcháček, Ježková s bříškem a nový účes Vondráčkové! Film producentky Wandy Hrycové (44) Známí neznámí, který má československé obsazení, se dočkal pražs... číst článek

Další Herci

zobrazit profil David Švehlík
David Švehlík
zobrazit profil Anna Kadeřávková
Anna Kadeřávková
zobrazit profil Pavel Dytrt
Pavel Dytrt
zobrazit profil Jiřina Švorcová
Jiřina Švorcová
zobrazit profil Golshifteh Farahani
Golshifteh Farahani
zobrazit profil Roman Tomeš
Roman Tomeš
zobrazit profil Gérard Depardieu
Gérard Depardieu
zobrazit profil Jan Vondráček
Jan Vondráček