Marilyn Monroe

Datum narození: 1. 6. 1926
Datum úmrtí: 5. 8. 1962
Přezdívka: MM
Místo narození: Los Angeles, USA
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Sladká Sugar z filmu Někdo to rád horké a milenka amerického prezidenta JFK. Marilyn Monroe byla slavná, krásná i divoká. A její život předčasně ukončily drogy.

Narodila se jako Norma Jeane Baker Mortenson a dětství měla tvrdé - matka se o ni nedokázala postarat, takže vyrůstala v pěstounské péči a později strávila dokonce dva roky v sirotčinci. Byla ale překrásná, takže už ve 20 letech se Marilyn Monroe začala věnovat modelingu. A následovaly desítky filmů, v nichž nejen hrála, ale později byla i jejich producentkou (např. s Laurencem Olivierem dali v roce 1957 dohromady film Princ a tanečnice, v němž si oba zahráli hlavní role. Platila a dodnes platí za sexsymbol - společnost TV Guide Network ji v roce 2009, tedy téměř půl století po její smrti, vyhlásila „nejvíce sexy herečku všech dob“.

Život půvabné a svůdné Marilyn Monroe byl tvrdý a divoký. Během života trpěla migrénami, chronickou nespavostí, dyslexií, velkými menstruačními bolestmi, bojovala s alkoholem, depresemi a drogami, které se staly (s největší pravděpodobností, okolnosti její smrti nebyly nikdy plně objasněny) důvodem její předčasné smrti v roce 1962, tedy v jejích 36 letech. Oficiální závěr zněl: pravděpodobně sebevražda akutní otravou barbituráty (mnozí ale byli přesvědčeni, že šlo o vraždu). V roce 1961 například skončila na psychiatrické klinice v pokoji pro nejtěžší případy, který neměl ani okna a normální dveře.

Za svůj krátký život se stihla Marilyn Monroe třikrát vdát a třikrát rozvést a krom toho prožít i románky se slavnými muži. Jejím milencem byl i prezident John F. Kennedy a zřejmě i jeho bratr Robert. První svatbu slavila s opět let starším policistou Jamesem Doughertym už ve svých 16 letech. Vydržela s ním ale jen čtyři roky. Další v pořadí byl legendární hráč baseballu Joe DiMaggio, s kterým se rozvedla už po 274 dnech (jejich vztah byl však poté nadále přátelský a zdá se, že krátce před Marilyninou smrtí plánovali opět svatbu). Posledním manželem Marilyn Monroe byl spisovatel a dramatik Arthur Miller (byli svoji v letech 1956–1961).

Marilyn Monroe neměla děti, neboť to její zdravotní stav nedovoloval. Prodělala několik potratů, v manželství s DiMaggiem jednou, s Millerem měla zase dvakrát mimoděložní těhotenství.

 

Články o celebritě

Vysekané sestry Kim a Khloe Kardashianovy: TA BŘICHA SE KUPUJÍ KDE? Vysekané sestry Kim a Khloe Kardashianovy: TA BŘICHA SE KUPUJÍ KDE? Dokonalé postavy, elegantní outfit a hlavně vypracované břišní partie, které by mohl závidět kdejaký... číst článek
Pamela Andersonová o manželství s Kidem Rockem: Rychlý rozvod kvůli Boratovi! Pamela Andersonová o manželství s Kidem Rockem: Rychlý rozvod kvůli Boratovi! Vztah Pamely Andersonové (55) a Kida Rocka (52) byl skutečně bouřlivý. Dvojice se od roku 2001 opako... číst článek
Bella Hadidová překvapila: Ukázala bradavky a nový účes à la Marilyn Monroe (†36) Bella Hadidová překvapila: Ukázala bradavky a nový účes à la Marilyn Monroe (†36) Topmodelka Bella Hadidová (26) drasticky změnila image! Z krásky s palestinsko-jordánskými kořeny je... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Aleš Háma
Aleš Háma
zobrazit profil Jiřina Švorcová
Jiřina Švorcová
zobrazit profil Daniel Bambas
Daniel Bambas
zobrazit profil Lucie Žáčková
Lucie Žáčková
zobrazit profil Lena Headey
Lena Headey
zobrazit profil Alena Vránová
Alena Vránová
zobrazit profil Zuzana Šavrdová
Zuzana Šavrdová
zobrazit profil Milan Bahúl
Milan Bahúl