Liam Neeson | Celebwiki.cz

Liam Neeson

Datum narození: 7. 6. 1952
Místo narození: Ballymena, Severní Irsko
Profese: Herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Liam Neeson je známý herec irského původu uznávaný především pro své mužné a charakterní role. V roce 1999 se stal držitelem Řádu Britského impéria a v srpnu 2009 získal americké občanství. Málo se ví, že je i mistrem amatérského boxu.

Liam Neeson vyrůstal v přísně katolické rodině. Studoval fyziku, matematiku a počítačovou techniku v Belfastu se záměrem věnovat se pedagogické činnosti. V devíti letech začal boxovat a později se stal mistrem. Zatím pouze jako Liam, mistrem Qui-Gon Jinnem v legendární sérii Star Wars se stal až později. O divadlo projevil hlubší zájem už během studií. V jedenácti letech poprvé vystoupil na prkna, která znamenají svět. Správnost jeho volby potvrzuje fakt, že je držitelem třech Zlatých glóbů a nominace na Oscara. Mezi nejznámější filmy Liama Neesona patří bezpochyby Schindlerův seznam (kde exceloval spolu s Ralphem Fiennesem), ale také už zmíněné Hvězdné války (tam se zase postavil po bok Harissona Forda), Gangy New Yorku nebo Láska nebeská.

Jeho manželkou byla herečka Natasha Richardson, dcera herečky Vanessy Redrave, členka známé a početné britské herecké rodiny Redgraveových. Natasha zemřela v roce 2009 po pádu na lyžích, s čímž se Liam Neeson snaží vyrovnat dodnes. Na začátku osmdesátých let žil po boku krásné Helen Mirren, se kterou se seznámil při natáčení filmu Excalibur. Sympatický Liam Neeson stále okouzluje velkým šarmem. Rytíř Jedi neváhá pomoci tam, kde je to potřeba. V jednom televizním pořadu se dokonce svlékl a nechal zlít litry vody pro dobrou věc.

 

Další Herci

zobrazit profil Matt  Czuchry
Matt Czuchry
zobrazit profil Eva Jakoubková
Eva Jakoubková
zobrazit profil Uma Thurman
Uma Thurman
zobrazit profil Sabina Laurinová
Sabina Laurinová
zobrazit profil Dagmar Teichmannová
Dagmar Teichmannová
zobrazit profil Lujza Garajová Schrameková
Lujza Garajová Schrameková
zobrazit profil Jan Přeučil
Jan Přeučil