Jake Gyllenhaal

Jake Gyllenhaal

Datum narození: 19. 12. 1980
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie
Profese: herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jake Gyllenhaal, vlastním jménem Jacob Benjamin Gyllenhaal je známý americký herec, který byl hvězdně obsazen ve filmech jako je Donnie Darko, Zkrocená hora, Mariňák, Zodiac, Patrola nebo Zmizení.

Jake vyrůstal ve filmové rodině. Jeho otec Stephen Gyllenhaal byl režisér a matka Noami Foner scénáristka. Má jen jednoho sourozence, a to sestru Maggie Gyllenhaal, která se jako herečka ukázala po boku svého bratra, ve filmu Donnie Darko. Poprvé se na obrazovkách ukázal již jako jedenáctiletý. Hrál v komedii Dobrodruzi z velkoměsta. Po této zkušenosti, ho jeho otec obsazoval do vlastních snímků. Jake Gyllenhaal studoval Harvard-Westlake School v Los Angeles souběžně se svou hereckou kariérou. Rozhodl se dokonce pokračovat ve studiu a navštěvoval Columbia University, stejně jako jeho sestra nebo i matka. Tam ale moc času nestrávil a po dvou letech se rozhodl soustředit se pouze na svou hereckou dráhu života.

Jako průlom jeho herecké kariéry se považoval film Říjnové nebe, kde ztvárnil svou první hlavní roli v roce 1999. To se ovšem rychle změnilo, když zazářil roku 2001 ve filmu Donnie Darko, odkud se pro mnoho lidí stal oblíbeným a film se stal v určitých druzích společnosti kultem.

Po chvilkové divadelní zkušenosti, kde úspěšně okusil prkna, která znamenají svět, se v roce 2005 vrátil zpět k filmu a zářil v přelomových snímcích, jako je Důkaz, Mariňák nebo Zkrocená hora (nejdiskutovanější film Jakea Gyllenhaala). Po boku Heath Ledgera hrál kovboje, ve kterém vzrůstá sexuální touha k muži. Kontroverzní snímek dosáhl několika prestižních ocenění – Zlatý Lev, BAFTA, Zlatý Glóbus nebo Cenu Akademie. Jake ze Zkrocené hory vytěžil nominaci na Oscara, v kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli, kterou bohužel nezískal.

V osobním životě se Gyllenhaal dokonce angažuje v politice a ekologii. Je miláčkem a idolem velké většiny žen a mezinárodně je považován za sex symbol dokonce i v homosexuální komunitě. Získal umístění v kategorii 50 nejkrásnějších lidí v časopise People v roce 2006.

V letech 2007 až 2009 chodil Jake s herečkou Reese Witherspoon a média informovala i o vztahu s Kirsten Dunst nebo randěnímTaylor Swift.

Pro tisk je Jake Gyllenhaal známý jako člen staromládeneckého klubu Hollywoodu, stejně jako George Clooney, Leonardo DiCaprio nebo Jack Nicholson.

 

Články o celebritě

Sex s Jennifer Aniston byl za trest! Jake Gyllenhaal promluvil o dávné lásce Sex s Jennifer Aniston byl za trest! Jake Gyllenhaal promluvil o dávné lásce Hollywoodský herec Jake Gyllenhaal (40) se v rozhlasovém pořadu The Howard Stern Show rozpovídal o p... číst článek
Podivné milenecké páry mezi hvězdami: Monica z Přátel randila s Batmanem! Lohanová zase s DJkou Podivné milenecké páry mezi hvězdami: Monica z Přátel randila s Batmanem! Lohanová zase s DJkou Ve světě showbyznysu se to jenom hemží krásnými úspěšnými lidmi pod drobnohledem médií i fanoušků, k... číst článek
Třináct let od smrti Heatha Ledgera (†28): Z jeho maličkaté dcery roste kráska! Třináct let od smrti Heatha Ledgera (†28): Z jeho maličkaté dcery roste kráska! 22. ledna to bylo přesně třináct let ode dne, kdy zemřel herec Heath Ledger (†28). Nešťastná kombina... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anastasia Chocholatá
Anastasia Chocholatá
zobrazit profil Pavla Tomicová
Pavla Tomicová
zobrazit profil Miroslav Etzler
Miroslav Etzler
zobrazit profil Lukáš Příkazký
Lukáš Příkazký
zobrazit profil Zuzana Čapková
Zuzana Čapková
zobrazit profil Golshifteh Farahani
Golshifteh Farahani
zobrazit profil Ayelet Zurerová
Ayelet Zurerová