Taylor Swift | Celebwiki.cz

Taylor Swift

Datum narození: 13.12.1989
Místo narození: Pensylvánie, USA
Profese: zpěvačka, kytariska, textařka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

„Miláček Ameriky“. Dříve country zpěvačka a roztomilá holka z farmy, v posledních letech spíše módní ikona a popová hvězda, která pravidelně obsazuje nejvyšší příčky v hudebních žebříčcích.

Zpěvačka je jasným úkazem toho, jak se z „vesnické holky“ stane celebrita a vysněná dívka všech mužů. Mimo hudební kariéru je Taylor Swift známá také pro své časté střídání partnerů. Rozchody a nová vzplanutí jsou hlavními tématy v písních, tudíž je jasné, že zpěvačka někde inspiraci hledat musí.

Na druhou stranu je zpěvačka velkorysá a oddaná svým fanouškům. Před Vánoci dokonce pozvala jednu z fanynek k sobě domů, kde jí provedla a vařila s ní.

V roce 2012 přispěla Taylor Swift nejvíce peněz na charitu ze všech známých osobností. Částka činila 4 milóny dolarů.

Taylor Swift se stala nejmladší písničkářkou, která kdy podepsala smlouvu s vydavatelstvím Sony/ATV Music Publishing. Později se její píseň Our Song umístila na prvním místě žebříčku Billboard Hot Country Songs a Taylor Swift se tak opět zapsala do historie jako nejmladší zpěvačka, která dosáhla tohoto ocenění bez cizí pomoci.

Druhé album Fearless bylo o poznání popovější než první a Taylor tak rozšířila svou fanouškovskou základnu. Album bylo nejprodávanějším albem roku 2009. S Fearless vyhrála zpěvačka v roce 2010 tři ceny Grammy a stala se tak opět nejmladší umělkyní, která vyhrála kategorii Album roku.

Taylor Swift spolupracuje s mnoha umělci, například na turné Red si pozvala zpěváka Eda Sheerana, na vyhlašování Grammy zpívala po boku Miley Cyrus. Pravidelně vystupuje na přehlídkách Victoria‘s Secret Fashion Show, kde se vzhledem rovná i Cindy Crawford či Naomi Campbell.

Na posledním albu s názvem 1989 vyšla píseň Shake It Off, která se stala hitem po celém světě. Inspiruje posluchače k mnoha cover verzím, tanečním vystoupením či parodiím. A nejen mladé fanoušky.

 

Články o celebritě

10 nejsledovanějších celebrit instagramu v roce 2019! Kdo je novou jedničkou? 10 nejsledovanějších celebrit instagramu v roce 2019! Kdo je novou jedničkou? Sociálně sítě vládnou světem a stále populárnější jsou i mezi celebritami. Asi nejoblíbenější z nich… číst článek
Do Prahy se chystá slavný britský zrzek! Co jste o Edu Sheeranovi nevěděli? Do Prahy se chystá slavný britský zrzek! Co jste o Edu Sheeranovi nevěděli? Britský písničkář Ed Sheeran přijede v červenci do Prahy představit svou novou desku. Kvůli obrovskému… číst článek
Taylor Swiftová naštvala svou nejlepší kámošku a oslavenkyni Gigi Hadidovou! Co provedla? Taylor Swiftová naštvala svou nejlepší kámošku a oslavenkyni Gigi Hadidovou! Co provedla? Supermodelka Gigi Hadidová (24) oslavila své čtyřiadvacáté narozeniny ve velkém stylu. Na newyorské… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Vladimír Šafránek
Vladimír Šafránek
zobrazit profil Aneta Langerová
Aneta Langerová
zobrazit profil Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová
zobrazit profil Waldemar Matuška
Waldemar Matuška
zobrazit profil Marie Pojkarová
Marie Pojkarová
zobrazit profil Andre Young - Dr. Dre
Andre Young - Dr. Dre
zobrazit profil Lenka Dusilová
Lenka Dusilová
zobrazit profil Snoop Dogg
Snoop Dogg