Taylor Swift

Taylor Swift

Datum narození: 13. 12. 1989
Místo narození: Pensylvánie, USA
Profese: zpěvačka, kytariska, textařka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Taylor Swift se stala miláčkem Ameriky. Proslavila se jako módní ikona a popová hvězda, která pravidelně obsazuje nejvyšší příčky v hudebních žebříčcích.

Zpěvačka je jasným úkazem toho, jak se z „vesnické holky“ stane celebrita a vysněná dívka všech mužů. Mimo hudební kariéru je Taylor Swift známá také pro své časté střídání partnerů. Rozchody a nová vzplanutí jsou hlavními tématy v písních, tudíž je jasné, že zpěvačka někde inspiraci hledat musí.

Na druhou stranu je zpěvačka Taylor Swift velkorysá a oddaná svým fanouškům. Před Vánoci 2014 dokonce pozvala jednu z fanynek k sobě domů, kde jí provedla a vařila s ní.

Taylor Swift získala ceny Grammy

V roce 2012 přispěla Taylor Swift nejvíce peněz na charitu ze všech známých osobností. Částka činila 4 milóny dolarů.

Taylor Swift se stala nejmladší písničkářkou, která kdy podepsala smlouvu s vydavatelstvím Sony/ATV Music Publishing. Později se její píseň Our Song umístila na prvním místě žebříčku Billboard Hot Country Songs a Taylor Swift se tak opět zapsala do historie jako nejmladší zpěvačka, která dosáhla tohoto ocenění bez cizí pomoci.

Druhé album Fearless bylo o poznání popovější než první a Taylor tak rozšířila svou fanouškovskou základnu. Album bylo nejprodávanějším albem roku 2009. S Fearless vyhrála zpěvačka v roce 2010 tři ceny Grammy a stala se tak opět nejmladší umělkyní, která vyhrála kategorii Album roku.

Swift si zahrála v krimi i v komedii

Taylor Swift spolupracuje s mnoha umělci, např. na turné Red si pozvala zpěváka Eda Sheerana, na vyhlašování Grammy zpívala po boku Miley Cyrus. Pravidelně vystupuje na přehlídkách Victoria‘s Secret Fashion Show, kde se vzhledem rovná i Cindy Crawford či Naomi Campbell.

Na albu s názvem 1989 vyšla píseň Shake It Off, která se stala hitem po celém světě. Inspiruje posluchače k mnoha cover verzím, tanečním vystoupením či parodiím. A nejen mladé fanoušky.

Kromě své hudební kariéry si Taylor Swift vyzkoušela i roli herečky. Objevila se v seriálu Kriminálkya Las Vegas nebo v komedii Na sv. Valentýna.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Ellie Goulding
Ellie Goulding
zobrazit profil Pavel Bobek
Pavel Bobek
zobrazit profil David Kraus
David Kraus
zobrazit profil Kryštof Michal
Kryštof Michal
zobrazit profil Marta Beňáčková
Marta Beňáčková
zobrazit profil Milan Chladil
Milan Chladil
zobrazit profil Nikola Ďuricová
Nikola Ďuricová