Taylor Swift | Celebwiki.cz

Taylor Swift

Datum narození: 13.12.1989
Místo narození: Pensylvánie, USA
Profese: zpěvačka, kytariska, textařka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

„Miláček Ameriky“. Dříve country zpěvačka a roztomilá holka z farmy, v posledních letech spíše módní ikona a popová hvězda, která pravidelně obsazuje nejvyšší příčky v hudebních žebříčcích.

Zpěvačka je jasným úkazem toho, jak se z „vesnické holky“ stane celebrita a vysněná dívka všech mužů. Mimo hudební kariéru je Taylor Swift známá také pro své časté střídání partnerů. Rozchody a nová vzplanutí jsou hlavními tématy v písních, tudíž je jasné, že zpěvačka někde inspiraci hledat musí.

Na druhou stranu je zpěvačka velkorysá a oddaná svým fanouškům. Před Vánoci dokonce pozvala jednu z fanynek k sobě domů, kde jí provedla a vařila s ní.

V roce 2012 přispěla Taylor Swift nejvíce peněz na charitu ze všech známých osobností. Částka činila 4 milóny dolarů.

Taylor Swift se stala nejmladší písničkářkou, která kdy podepsala smlouvu s vydavatelstvím Sony/ATV Music Publishing. Později se její píseň Our Song umístila na prvním místě žebříčku Billboard Hot Country Songs a Taylor Swift se tak opět zapsala do historie jako nejmladší zpěvačka, která dosáhla tohoto ocenění bez cizí pomoci.

Druhé album Fearless bylo o poznání popovější než první a Taylor tak rozšířila svou fanouškovskou základnu. Album bylo nejprodávanějším albem roku 2009. S Fearless vyhrála zpěvačka v roce 2010 tři ceny Grammy a stala se tak opět nejmladší umělkyní, která vyhrála kategorii Album roku.

Taylor Swift spolupracuje s mnoha umělci, například na turné Red si pozvala zpěváka Eda Sheerana, na vyhlašování Grammy zpívala po boku Miley Cyrus. Pravidelně vystupuje na přehlídkách Victoria‘s Secret Fashion Show, kde se vzhledem rovná i Cindy Crawford či Naomi Campbell.

Na posledním albu s názvem 1989 vyšla píseň Shake It Off, která se stala hitem po celém světě. Inspiruje posluchače k mnoha cover verzím, tanečním vystoupením či parodiím. A nejen mladé fanoušky.

 

Články o celebritě

Která má hezčí zadeček? Dokonalé sestry Bella a Gigi Hadidovy řádí v Řecku! Která má hezčí zadeček? Dokonalé sestry Bella a Gigi Hadidovy řádí v Řecku! Sestry Bella (22) a Gigi (24) Hadidovy jsou na přehlídkových molech nepřehlédnutelné a nejspíš není… číst článek
10 nejsledovanějších celebrit instagramu v roce 2019! Kdo je novou jedničkou? 10 nejsledovanějších celebrit instagramu v roce 2019! Kdo je novou jedničkou? Sociálně sítě vládnou světem a stále populárnější jsou i mezi celebritami. Asi nejoblíbenější z nich… číst článek
Do Prahy se chystá slavný britský zrzek! Co jste o Edu Sheeranovi nevěděli? Do Prahy se chystá slavný britský zrzek! Co jste o Edu Sheeranovi nevěděli? Britský písničkář Ed Sheeran přijede v červenci do Prahy představit svou novou desku. Kvůli obrovskému… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lionel Richie
Lionel Richie
zobrazit profil Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)
Ruda z Ostravy (Michal Kavalčík)
zobrazit profil Bill Kaulitz
Bill Kaulitz
zobrazit profil Ariana Grande
Ariana Grande
zobrazit profil zpěvačka Fergie
zpěvačka Fergie
zobrazit profil Klára Kolomazníková
Klára Kolomazníková
zobrazit profil Martin Mihalčín
Martin Mihalčín
zobrazit profil Victoria Beckham
Victoria Beckham