Taylor Swift | Celebwiki.cz

Taylor Swift

Datum narození: 13. 12. 1989
Místo narození: Pensylvánie, USA
Profese: zpěvačka, kytariska, textařka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

„Miláček Ameriky“. Dříve country zpěvačka a roztomilá holka z farmy, v posledních letech spíše módní ikona a popová hvězda, která pravidelně obsazuje nejvyšší příčky v hudebních žebříčcích.

Zpěvačka je jasným úkazem toho, jak se z „vesnické holky“ stane celebrita a vysněná dívka všech mužů. Mimo hudební kariéru je Taylor Swift známá také pro své časté střídání partnerů. Rozchody a nová vzplanutí jsou hlavními tématy v písních, tudíž je jasné, že zpěvačka někde inspiraci hledat musí.

Na druhou stranu je zpěvačka velkorysá a oddaná svým fanouškům. Před Vánoci dokonce pozvala jednu z fanynek k sobě domů, kde jí provedla a vařila s ní.

V roce 2012 přispěla Taylor Swift nejvíce peněz na charitu ze všech známých osobností. Částka činila 4 milóny dolarů.

Taylor Swift se stala nejmladší písničkářkou, která kdy podepsala smlouvu s vydavatelstvím Sony/ATV Music Publishing. Později se její píseň Our Song umístila na prvním místě žebříčku Billboard Hot Country Songs a Taylor Swift se tak opět zapsala do historie jako nejmladší zpěvačka, která dosáhla tohoto ocenění bez cizí pomoci.

Druhé album Fearless bylo o poznání popovější než první a Taylor tak rozšířila svou fanouškovskou základnu. Album bylo nejprodávanějším albem roku 2009. S Fearless vyhrála zpěvačka v roce 2010 tři ceny Grammy a stala se tak opět nejmladší umělkyní, která vyhrála kategorii Album roku.

Taylor Swift spolupracuje s mnoha umělci, například na turné Red si pozvala zpěváka Eda Sheerana, na vyhlašování Grammy zpívala po boku Miley Cyrus. Pravidelně vystupuje na přehlídkách Victoria‘s Secret Fashion Show, kde se vzhledem rovná i Cindy Crawford či Naomi Campbell.

Na posledním albu s názvem 1989 vyšla píseň Shake It Off, která se stala hitem po celém světě. Inspiruje posluchače k mnoha cover verzím, tanečním vystoupením či parodiím. A nejen mladé fanoušky.

 

Články o celebritě

Taylor Swiftová a Kim Kardashianová opět ve válce: Jsi lhářka! křičí na sebe Taylor Swiftová a Kim Kardashianová opět ve válce: Jsi lhářka! křičí na sebe Kim Kardashianová (39) a Taylor Swiftová (30) byly kdysi dávno dobrými přítelkyněmi. Pak se na scéně... číst článek
Nejhorší film všech dob? Kočky posbíraly rekordní počet cen Zlaté maliny! Nejhorší film všech dob? Kočky posbíraly rekordní počet cen Zlaté maliny! Nejvíce ponižující filmové ceny, tedy Zlaté maliny, jsou rozdané. Nikoho nejspíš nepřekvapí, že se „... číst článek
Taylor Swiftová: Konečně našla toho pravého? Taylor Swiftová: Konečně našla toho pravého? Peníze, úspěch a sláva nemusejí člověka zákonitě učinit šťastným. Však se zeptejte Taylor Swiftové (... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jaromír Mayer
Jaromír Mayer
zobrazit profil Marika Gombitová
Marika Gombitová
zobrazit profil Petr Kotvald
Petr Kotvald
zobrazit profil Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica
zobrazit profil Adéla Částková
Adéla Částková
zobrazit profil Anna Slováčková
Anna Slováčková
zobrazit profil Chester Bennington
Chester Bennington
zobrazit profil Nela Pocisková
Nela Pocisková