Taylor Swift | Celebwiki.cz

Taylor Swift

Datum narození: 13.12.1989
Místo narození: Pensylvánie, USA
Profese: zpěvačka, kytariska, textařka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

„Miláček Ameriky“. Dříve country zpěvačka a roztomilá holka z farmy, v posledních letech spíše módní ikona a popová hvězda, která pravidelně obsazuje nejvyšší příčky v hudebních žebříčcích.

Zpěvačka je jasným úkazem toho, jak se z „vesnické holky“ stane celebrita a vysněná dívka všech mužů. Mimo hudební kariéru je Taylor Swift známá také pro své časté střídání partnerů. Rozchody a nová vzplanutí jsou hlavními tématy v písních, tudíž je jasné, že zpěvačka někde inspiraci hledat musí.

Na druhou stranu je zpěvačka velkorysá a oddaná svým fanouškům. Před Vánoci dokonce pozvala jednu z fanynek k sobě domů, kde jí provedla a vařila s ní.

V roce 2012 přispěla Taylor Swift nejvíce peněz na charitu ze všech známých osobností. Částka činila 4 milóny dolarů.

Taylor Swift se stala nejmladší písničkářkou, která kdy podepsala smlouvu s vydavatelstvím Sony/ATV Music Publishing. Později se její píseň Our Song umístila na prvním místě žebříčku Billboard Hot Country Songs a Taylor Swift se tak opět zapsala do historie jako nejmladší zpěvačka, která dosáhla tohoto ocenění bez cizí pomoci.

Druhé album Fearless bylo o poznání popovější než první a Taylor tak rozšířila svou fanouškovskou základnu. Album bylo nejprodávanějším albem roku 2009. S Fearless vyhrála zpěvačka v roce 2010 tři ceny Grammy a stala se tak opět nejmladší umělkyní, která vyhrála kategorii Album roku.

Taylor Swift spolupracuje s mnoha umělci, například na turné Red si pozvala zpěváka Eda Sheerana, na vyhlašování Grammy zpívala po boku Miley Cyrus. Pravidelně vystupuje na přehlídkách Victoria‘s Secret Fashion Show, kde se vzhledem rovná i Cindy Crawford či Naomi Campbell.

Na posledním albu s názvem 1989 vyšla píseň Shake It Off, která se stala hitem po celém světě. Inspiruje posluchače k mnoha cover verzím, tanečním vystoupením či parodiím. A nejen mladé fanoušky.

 

Články o celebritě

Zpěvák Ed Sheeran se tajně oženil! Veselku ale chystá ještě jednu Zpěvák Ed Sheeran se tajně oženil! Veselku ale chystá ještě jednu Zpěvák Ed Sheeran (28) nyní zklamal všechny fanynky, které si na něj možná v skrytu duše myslely.… číst článek
Zlaté glóby 2019: Lady Gaga neustála porážku s Bohemian Rhapsody! Slzy jako hrachy Zlaté glóby 2019: Lady Gaga neustála porážku s Bohemian Rhapsody! Slzy jako hrachy Souboj dvou snímků, které hltal celý svět. Tak vypadal slavnostní večer předávání Zlatých glóbů v Kalifornii.… číst článek
Osobní život v troskách! Navzdory tomu se Ariana Grande stala ženou roku 2018 Osobní život v troskách! Navzdory tomu se Ariana Grande stala ženou roku 2018 Americký hudební magazín Billboard každý rok pravidelně vyhlašuje ocenění pro ženu roku. Letos se… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Natálie Grossová
Natálie Grossová
zobrazit profil Lipo (Tomáš Červinka)
Lipo (Tomáš Červinka)
zobrazit profil Vojtěch Drahokoupil
Vojtěch Drahokoupil
zobrazit profil Olivie Žižková
Olivie Žižková
zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey
zobrazit profil Daniel Nekonečný
Daniel Nekonečný
zobrazit profil Ladislav Bubnár
Ladislav Bubnár
zobrazit profil Láďa Kerndl
Láďa Kerndl