Taylor Swift | Celebwiki.cz

Taylor Swift

Datum narození: 13.12.1989
Místo narození: Pensylvánie, USA
Profese: zpěvačka, kytariska, textařka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

„Miláček Ameriky“. Dříve country zpěvačka a roztomilá holka z farmy, v posledních letech spíše módní ikona a popová hvězda, která pravidelně obsazuje nejvyšší příčky v hudebních žebříčcích.

Zpěvačka je jasným úkazem toho, jak se z „vesnické holky“ stane celebrita a vysněná dívka všech mužů. Mimo hudební kariéru je Taylor Swift známá také pro své časté střídání partnerů. Rozchody a nová vzplanutí jsou hlavními tématy v písních, tudíž je jasné, že zpěvačka někde inspiraci hledat musí.

Na druhou stranu je zpěvačka velkorysá a oddaná svým fanouškům. Před Vánoci dokonce pozvala jednu z fanynek k sobě domů, kde jí provedla a vařila s ní.

V roce 2012 přispěla Taylor Swift nejvíce peněz na charitu ze všech známých osobností. Částka činila 4 milóny dolarů.

Taylor Swift se stala nejmladší písničkářkou, která kdy podepsala smlouvu s vydavatelstvím Sony/ATV Music Publishing. Později se její píseň Our Song umístila na prvním místě žebříčku Billboard Hot Country Songs a Taylor Swift se tak opět zapsala do historie jako nejmladší zpěvačka, která dosáhla tohoto ocenění bez cizí pomoci.

Druhé album Fearless bylo o poznání popovější než první a Taylor tak rozšířila svou fanouškovskou základnu. Album bylo nejprodávanějším albem roku 2009. S Fearless vyhrála zpěvačka v roce 2010 tři ceny Grammy a stala se tak opět nejmladší umělkyní, která vyhrála kategorii Album roku.

Taylor Swift spolupracuje s mnoha umělci, například na turné Red si pozvala zpěváka Eda Sheerana, na vyhlašování Grammy zpívala po boku Miley Cyrus. Pravidelně vystupuje na přehlídkách Victoria‘s Secret Fashion Show, kde se vzhledem rovná i Cindy Crawford či Naomi Campbell.

Na posledním albu s názvem 1989 vyšla píseň Shake It Off, která se stala hitem po celém světě. Inspiruje posluchače k mnoha cover verzím, tanečním vystoupením či parodiím. A nejen mladé fanoušky.

 

Články o celebritě

Hubená Adele a Harry Styles z One Direction: Tajná společná dovolená! Hubená Adele a Harry Styles z One Direction: Tajná společná dovolená! Co mají společného Harry Styles (26) a Adele (31)? Oba to jsou Britové, oba mají neuvěřitelný hlas… číst článek
„Svět ztratil hrdinu.“ Grammy 2020 ve stínu smrti Bryanta (†41). Triumfovala Billie Eilish „Svět ztratil hrdinu.“ Grammy 2020 ve stínu smrti Bryanta (†41). Triumfovala Billie Eilish Udílení hudebních cen Grammy ovládla zpěvačka Billie Eilish (18). Získala cenu za nejlepší album,… číst článek
Taylor Swift: Proměnila se v KOČKU! Taylor Swift: Proměnila se v KOČKU! Zpěvačka Taylor Swiftová (29), herečka Jennifer Hudsonová (38), černošský idol Idris Elba (47) nebo… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Cher Lloyd
Cher Lloyd
zobrazit profil Pavel Bobek
Pavel Bobek
zobrazit profil Václav Neckář
Václav Neckář
zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil David Bowie
David Bowie
zobrazit profil Marie Pojkarová
Marie Pojkarová
zobrazit profil Kateřina Kněžíková
Kateřina Kněžíková
zobrazit profil Elizabeth Kopecká
Elizabeth Kopecká