Sophia Loren | Celebwiki.cz

Sophia Loren

Datum narození: 20.9.1934
Přezdívka: Párátko
Místo narození: Řím
Váha: 64 kg
Míry: 96-61-96
Výška: 174 cm
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Sexysymbol své doby, italská herečka Sophia Loren, neztratila své kouzlo do vysokého věku. Ještě v 71 letech nafotila kalendář pro společnost Pirelli.

Získala Oskara, Zlatý glóbus, Zlatého medvěda, Cenu BAFTA, Césara, Grammy a řadu dalších světových ocenění. Sophia Loren je zkrátka bez nadsázky hereckou legendou, kráskou, po níž toužili a jíž obdivovali miliony mužů celého světa.

Rodným jménem byla Sofia Villani Scicolonea a narodila se jako nemanželské dítě do chudé rodiny - vyrůstala v chudé rybářské vesnici. Proto byla později terčem posměchu, stejně tak pro svoji vyhublou postavu (měla přezdívku Párátko). Do světa šoubyznysu vstoupila polehounku ve čtrnácti letech, kdy se v soutěži krásy probojovala mezi 12 nejkrásnějších dívek Itálie. V sedmnácti si pak zahrála svoji první filmovou roli, a to otrokyni ve snímku Quo Vadis. Pak působila Sophia Loren i jako modelka - fotila se pro módní časopisy a získávala další body v soutěžích krásy (např. Miss Řím).

Během své herecké kariéry se stali jejími partnery na plátně takové postavy, jako Frank Sinatra, Marcello Mastroianni, Paul Newman, Peter O'Tool, Richard Burton, Marlon Brando, Gregory Peck či Cary Grant, s nímž si byli velmi blízcí a on si chtěl Sophii Loren dokonce vzít. Ta se ale rozhodla po o 22 let staršího producenta Carla Pontiho, jehož si vzala v roce 1966 (Sophia Loren si kvůli němu musela změnit občanství na francouzské, aby si ho mohla vzít, protože Ponti byl ženatý a italská církev ani stát rozvody v té době neuznávaly; spolu pak vydrželi až do Pontiho smrti v roce 2007).

Sophia Loren má dva syny, Carla a Edoarda. Ještě než se narodili, byla těhotná dvakrát, pokaždé potratila. Zajímavostí z jejích rodinných vztahů je, že její sestra Anna Maria byla manželkou Romana Mussoliniho, nejmladšího syna diktátora Benita Mussoliniho.

 

Články o celebritě

Mahulena Bočanová ukázala rodiče: Jste celá taťka! dojali se fanoušci Mahulena Bočanová ukázala rodiče: Jste celá taťka! dojali se fanoušci Mahulena Bočanová (52) zalovila v rodinném archivu a na Instagramu se pochlubila fotografiemi svých… číst článek
Po dlouhém boji zemřel herec z Kleopatry a Star Treku, Jeremy Kemp (†84)! Po dlouhém boji zemřel herec z Kleopatry a Star Treku, Jeremy Kemp (†84)! Ve věku 84 let zemřel britský herec Jeremy Kemp (†84)! Hvězda filmů Kleopatra, Star Trek nebo Čtyři… číst článek
Miroslav Donutil hubne do Husáka! Jak za dva měsíce sundal 11 kg?! Miroslav Donutil hubne do Husáka! Jak za dva měsíce sundal 11 kg?! Role dokážou zacvičit i s těmi největšími hvězdami. Dokonce i Miroslav Donutil (68) nasadil pro historickou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jakub Nvota
Jakub Nvota
zobrazit profil Tomáš Juřička
Tomáš Juřička
zobrazit profil Jakub Janatka
Jakub Janatka
zobrazit profil James McAvoy
James McAvoy
zobrazit profil Andrea Buršová
Andrea Buršová
zobrazit profil Radek Holub
Radek Holub
zobrazit profil Willem Dafoe
Willem Dafoe
zobrazit profil Sharon Pink
Sharon Pink