Sophia Loren | Celebwiki.cz

Sophia Loren

Datum narození: 20.9.1934
Přezdívka: Párátko
Místo narození: Řím
Váha: 64 kg
Míry: 96-61-96
Výška: 174 cm
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Sexysymbol své doby, italská herečka Sophia Loren, neztratila své kouzlo do vysokého věku. Ještě v 71 letech nafotila kalendář pro společnost Pirelli.

Získala Oskara, Zlatý glóbus, Zlatého medvěda, Cenu BAFTA, Césara, Grammy a řadu dalších světových ocenění. Sophia Loren je zkrátka bez nadsázky hereckou legendou, kráskou, po níž toužili a jíž obdivovali miliony mužů celého světa.

Rodným jménem byla Sofia Villani Scicolonea a narodila se jako nemanželské dítě do chudé rodiny - vyrůstala v chudé rybářské vesnici. Proto byla později terčem posměchu, stejně tak pro svoji vyhublou postavu (měla přezdívku Párátko). Do světa šoubyznysu vstoupila polehounku ve čtrnácti letech, kdy se v soutěži krásy probojovala mezi 12 nejkrásnějších dívek Itálie. V sedmnácti si pak zahrála svoji první filmovou roli, a to otrokyni ve snímku Quo Vadis. Pak působila Sophia Loren i jako modelka - fotila se pro módní časopisy a získávala další body v soutěžích krásy (např. Miss Řím).

Během své herecké kariéry se stali jejími partnery na plátně takové postavy, jako Frank Sinatra, Marcello Mastroianni, Paul Newman, Peter O'Tool, Richard Burton, Marlon Brando, Gregory Peck či Cary Grant, s nímž si byli velmi blízcí a on si chtěl Sophii Loren dokonce vzít. Ta se ale rozhodla po o 22 let staršího producenta Carla Pontiho, jehož si vzala v roce 1966 (Sophia Loren si kvůli němu musela změnit občanství na francouzské, aby si ho mohla vzít, protože Ponti byl ženatý a italská církev ani stát rozvody v té době neuznávaly; spolu pak vydrželi až do Pontiho smrti v roce 2007).

Sophia Loren má dva syny, Carla a Edoarda. Ještě než se narodili, byla těhotná dvakrát, pokaždé potratila. Zajímavostí z jejích rodinných vztahů je, že její sestra Anna Maria byla manželkou Romana Mussoliniho, nejmladšího syna diktátora Benita Mussoliniho.

 

Články o celebritě

Miroslav Donutil hubne do Husáka! Jak za dva měsíce sundal 11 kg?! Miroslav Donutil hubne do Husáka! Jak za dva měsíce sundal 11 kg?! Role dokážou zacvičit i s těmi největšími hvězdami. Dokonce i Miroslav Donutil (68) nasadil pro historickou… číst článek
Zdenka Procházková (92) hvězdou vídeňského Plesu v Opeře: Pochlubila se róbou od Podolské! Zdenka Procházková (92) hvězdou vídeňského Plesu v Opeře: Pochlubila se róbou od Podolské! Představitelka předválečné hvězdy Lídy Baarové ve snímku režiséra Filipa Renče (53) Zdenka Procházková… číst článek
Tajné triky hollywoodských ikon: Jak to dělaly, že byly tak dokonalé? Tajné triky hollywoodských ikon: Jak to dělaly, že byly tak dokonalé? Celý Hollywood jim ležel u nohou, muži po nich šíleli a ženy toužily být jako ony. Tyto krásky byly… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dana Bartůňková
Dana Bartůňková
zobrazit profil Zdeněk Junák
Zdeněk Junák
zobrazit profil Dana Verzichová
Dana Verzichová
zobrazit profil Dagmar Čárová
Dagmar Čárová
zobrazit profil Juraj Loj
Juraj Loj
zobrazit profil Filip Tomsa
Filip Tomsa
zobrazit profil Robert Jašków
Robert Jašków
zobrazit profil Milan Hajn
Milan Hajn