Sophia Loren | Celebwiki.cz

Sophia Loren

Datum narození: 20.9.1934
Přezdívka: Párátko
Místo narození: Řím
Váha: 64 kg
Míry: 96-61-96
Výška: 174 cm
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Sexysymbol své doby, italská herečka Sophia Loren, neztratila své kouzlo do vysokého věku. Ještě v 71 letech nafotila kalendář pro společnost Pirelli.

Získala Oskara, Zlatý glóbus, Zlatého medvěda, Cenu BAFTA, Césara, Grammy a řadu dalších světových ocenění. Sophia Loren je zkrátka bez nadsázky hereckou legendou, kráskou, po níž toužili a jíž obdivovali miliony mužů celého světa.

Rodným jménem byla Sofia Villani Scicolonea a narodila se jako nemanželské dítě do chudé rodiny - vyrůstala v chudé rybářské vesnici. Proto byla později terčem posměchu, stejně tak pro svoji vyhublou postavu (měla přezdívku Párátko). Do světa šoubyznysu vstoupila polehounku ve čtrnácti letech, kdy se v soutěži krásy probojovala mezi 12 nejkrásnějších dívek Itálie. V sedmnácti si pak zahrála svoji první filmovou roli, a to otrokyni ve snímku Quo Vadis. Pak působila Sophia Loren i jako modelka - fotila se pro módní časopisy a získávala další body v soutěžích krásy (např. Miss Řím).

Během své herecké kariéry se stali jejími partnery na plátně takové postavy, jako Frank Sinatra, Marcello Mastroianni, Paul Newman, Peter O'Tool, Richard Burton, Marlon Brando, Gregory Peck či Cary Grant, s nímž si byli velmi blízcí a on si chtěl Sophii Loren dokonce vzít. Ta se ale rozhodla po o 22 let staršího producenta Carla Pontiho, jehož si vzala v roce 1966 (Sophia Loren si kvůli němu musela změnit občanství na francouzské, aby si ho mohla vzít, protože Ponti byl ženatý a italská církev ani stát rozvody v té době neuznávaly; spolu pak vydrželi až do Pontiho smrti v roce 2007).

Sophia Loren má dva syny, Carla a Edoarda. Ještě než se narodili, byla těhotná dvakrát, pokaždé potratila. Zajímavostí z jejích rodinných vztahů je, že její sestra Anna Maria byla manželkou Romana Mussoliniho, nejmladšího syna diktátora Benita Mussoliniho.

 

Články o celebritě

Zemřel filmový partner Sophie Loren, který miloval muže! Blond idolovi selhalo srdce Zemřel filmový partner Sophie Loren, který miloval muže! Blond idolovi selhalo srdce Natáčel filmy s nádhernou Sophií Loren (83) a další krásné dámy mu padaly k nohám. A teď pláčou!… číst článek
Zoufalá exmilenka Karla Gotta: Slavík ji odstřihl ze života! Zoufalá exmilenka Karla Gotta: Slavík ji odstřihl ze života! Další z řady známých Karla Gotta (78) zpozoroval změny ve zpěvákově chování. I když se dřív často… číst článek
Halina Pawlowská kápla božskou: Kdy zuřím kvůli své nadváze! Halina Pawlowská kápla božskou: Kdy zuřím kvůli své nadváze! Dopsala scénář k filmu, který teď začne natáčet Filip Renč (51). Začala psát svou už třicátou knihu… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lukáš Latinák
Lukáš Latinák
zobrazit profil Ondřej Kavan
Ondřej Kavan
zobrazit profil Tomáš Krejčíř
Tomáš Krejčíř
zobrazit profil Nina Jiránková
Nina Jiránková
zobrazit profil Ema Švábenská
Ema Švábenská
zobrazit profil Tomáš Töpfer
Tomáš Töpfer
zobrazit profil Pavel Šimčík
Pavel Šimčík
zobrazit profil Nela Boudová
Nela Boudová