Kristýna Frejová | Celebwiki.cz
Kristýna Frejová

Kristýna Frejová

Datum narození: 26. 10. 1971
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Herečka Kristýna Frejová je dcerou někdejšího hereckého páru Věry Galatíkové a Ladislava Freje. Do povědomí široké veřejnosti se jako především divadelní herečka dostala rolí v seriálu Rapl.

Ve šlépějích slavných rodičů, herců Věry Galatíkové a Ladislava Freje, se vydala nejen jejich dcera Kristýna, ale též její mladší bratr Ladislav. Po DAMU, kde Kristýnu Frejovou řemeslu učily takové kapacity jako Jiří Adamíra či Viktor Preiss, nastoupila do Divadla Labyrint, tedy dnešního Švandova divadla. Za Sonety a Tabákovou cestu byla tehdy nominována na Cenu Alfréda Radoka v sekci Talent roku.

Ze svých dalších rolí si Kristýna Frejová cení Máši v Rackovi (Divadlo Bez zábradlí), Varvary z Višňového sadu, Elizabeth Proctorové z Čarodějek ze Salemu, Královny z Dvojhlavého orla a Anny z představení Na dotek (Divadlo Rokoko). Ve Švandově divadle působila ve stálém angažmá od roku 2002 (Kdo je tady ředitel?, Kurz negativního myšlení), spolupracovala s Letními shakespearovskými slavnostmi (Hamlet, Jak se vám líbí?, Večer tříkrálový) či s Divadlem Palace (Líbánky aneb Láska ať jde k čertu).

Dcera slavného herecké dvojice Kristýna Frejová si zahrála v komediálním seriálu Motel Anathema (1998) s Oldřich Vlachem v hlavní roli, v televizní komedii Věrní abonenti (2001), kde ústřední postavu ztvárnil Karel Roden. Další menší roli zpodobnila na stříbrném plátně, a to ve filmu Martina Dolenského Chyťte doktora. Zde se na place potkala s Tatianou Vilhelmovou, Ivou Janžurovou, Vladimírem Javorským, Pavlem Landovským, Kryštofem Hádkem nebo Markem Vašutem a Petrem Čtvrtníčkem. Zahrála si v životopisném dramatu Příběh kmotra (2013) s Ondřejem Vetchým, který v něm zpodobnil slavného českého mafiána Radovana Krejčíře.

KRISTÝNA FREJOVÁ A BRUTÁLNÍ PŘEPADENÍ

Televizní diváci mohli Kristýnu Frejovou vidět také v seriálech s nebo Já, Mattoni s Davidem a Aloisem Švehlíkovými v hlavních rolích. Jedné ze stěžejních seriálových úloh se dcera slavných rodičů dočkala v krimi sérii České televize Rapl (2016), kde si zahrála manželku klíčové postavy - policejního náčelníka - v podání Alexeje Pyška.

Kristýna Frejová má dceru Ráchel.

 

Články o celebritě

 Vítězka StarDance Veronika Kubařová: Narostlo jí bříško! Že by...? Vítězka StarDance Veronika Kubařová: Narostlo jí bříško! Že by...? Zradily ji příliš úzké šaty! Veronika Khek Kubařová (32), která si vytancovala zlato ve StarDance, s... číst článek
Ladislav Frej před klíčovou operací kvůli rakovině: Žádost o ruku! Ladislav Frej před klíčovou operací kvůli rakovině: Žádost o ruku! Teprve krutá nemoc, která mu vzala manželku Věru Galatíkovou (†69), ho donutila změnit názor. Herec ... číst článek
Báby z ledu Kamu i Křížková: Otužování jako nová závislost hvězd?! Báby z ledu Kamu i Křížková: Otužování jako nová závislost hvězd?! Mezi celebritami se to šíří jako mor. Jedním z prvních, kdo podlehl otužování a koupeli v ledové vod... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tereza Srbová
Tereza Srbová
zobrazit profil Nikol Kouklová
Nikol Kouklová
zobrazit profil Rudolf Hrušínský nejml.
Rudolf Hrušínský nejml.
zobrazit profil František Švihlík
František Švihlík
zobrazit profil Dana Syslová
Dana Syslová
zobrazit profil Veronika Žilková
Veronika Žilková
zobrazit profil Trine Dyrholm
Trine Dyrholm