Kristýna Frejová

Kristýna Frejová

Datum narození: 26. 10. 1971
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Herečka Kristýna Frejová je dcerou někdejšího hereckého páru Věry Galatíkové a Ladislava Freje. Do povědomí široké veřejnosti se jako především divadelní herečka dostala rolí v seriálu Rapl.

Ve šlépějích slavných rodičů, herců Věry Galatíkové a Ladislava Freje, se vydala nejen jejich dcera Kristýna, ale též její mladší bratr Ladislav. Po DAMU, kde Kristýnu Frejovou řemeslu učily takové kapacity jako Jiří Adamíra či Viktor Preiss, nastoupila do Divadla Labyrint, tedy dnešního Švandova divadla. Za Sonety a Tabákovou cestu byla tehdy nominována na Cenu Alfréda Radoka v sekci Talent roku.

Ze svých dalších rolí si Kristýna Frejová cení Máši v Rackovi (Divadlo Bez zábradlí), Varvary z Višňového sadu, Elizabeth Proctorové z Čarodějek ze Salemu, Královny z Dvojhlavého orla a Anny z představení Na dotek (Divadlo Rokoko). Ve Švandově divadle působila ve stálém angažmá od roku 2002 (Kdo je tady ředitel?, Kurz negativního myšlení), spolupracovala s Letními shakespearovskými slavnostmi (Hamlet, Jak se vám líbí?, Večer tříkrálový) či s Divadlem Palace (Líbánky aneb Láska ať jde k čertu).

Dcera slavného herecké dvojice Kristýna Frejová si zahrála v komediálním seriálu Motel Anathema (1998) s Oldřich Vlachem v hlavní roli, v televizní komedii Věrní abonenti (2001), kde ústřední postavu ztvárnil Karel Roden. Další menší roli zpodobnila na stříbrném plátně, a to ve filmu Martina Dolenského Chyťte doktora. Zde se na place potkala s Tatianou Vilhelmovou, Ivou Janžurovou, Vladimírem Javorským, Pavlem Landovským, Kryštofem Hádkem nebo Markem Vašutem a Petrem Čtvrtníčkem. Zahrála si v životopisném dramatu Příběh kmotra (2013) s Ondřejem Vetchým, který v něm zpodobnil slavného českého mafiána Radovana Krejčíře.

KRISTÝNA FREJOVÁ A BRUTÁLNÍ PŘEPADENÍ

Televizní diváci mohli Kristýnu Frejovou vidět také v seriálech s nebo Já, Mattoni s Davidem a Aloisem Švehlíkovými v hlavních rolích. Jedné ze stěžejních seriálových úloh se dcera slavných rodičů dočkala v krimi sérii České televize Rapl (2016), kde si zahrála manželku klíčové postavy - policejního náčelníka - v podání Alexeje Pyška.

Kristýna Frejová má dceru Ráchel.

 

Články o celebritě

Kristýna Frejová má nejnižší váhu v životě: V 52 letech na ní svaly jen hrají! Kristýna Frejová má nejnižší váhu v životě: V 52 letech na ní svaly jen hrají! Před lety propadla lezení na horolezecké stěně, teď u ní vede box pod vedením trenéra. Pravidelná dř... číst článek
Frejová o smrti maminky Galatíkové (†69): Její duše se přišla rozloučit tři minuty po smrti! Frejová o smrti maminky Galatíkové (†69): Její duše se přišla rozloučit tři minuty po smrti! Je to už patnáct let, co zemřela herečka Věra Galatíková (†69), manželka Ladislava Freje (81) a mami... číst článek
Premiéra dokumentu o Havlovi: Průsvitná a rozjetá Frejová a Uzlinka z Pelíšků! Premiéra dokumentu o Havlovi: Průsvitná a rozjetá Frejová a Uzlinka z Pelíšků! Včerejší premiéru filmu Tady Havel, slyšíme se?  v pražské Lucerně si nenechalo ujít mnoho slavných ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vladimír Škultéty
Vladimír Škultéty
zobrazit profil Leighton Meester
Leighton Meester
zobrazit profil Zuzana Stavná
Zuzana Stavná
zobrazit profil Neil Patrick Harris
Neil Patrick Harris
zobrazit profil Jennifer Aniston
Jennifer Aniston
zobrazit profil Ivan Řezáč
Ivan Řezáč
zobrazit profil Ladislav Bédi
Ladislav Bédi
zobrazit profil Eva Jakoubková
Eva Jakoubková