Kristýna Frejová | Celebwiki.cz
Kristýna Frejová

Kristýna Frejová

Datum narození: 26. 10. 1971
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Herečka Kristýna Frejová je dcerou někdejšího hereckého páru Věry Galatíkové a Ladislava Freje. Do povědomí široké veřejnosti se jako především divadelní herečka dostala rolí v seriálu Rapl.

Ve šlépějích slavných rodičů, herců Věry Galatíkové a Ladislava Freje, se vydala nejen jejich dcera Kristýna, ale též její mladší bratr Ladislav. Po DAMU, kde Kristýnu Frejovou řemeslu učily takové kapacity jako Jiří Adamíra či Viktor Preiss, nastoupila do Divadla Labyrint, tedy dnešního Švandova divadla. Za Sonety a Tabákovou cestu byla tehdy nominována na Cenu Alfréda Radoka v sekci Talent roku.

Ze svých dalších rolí si Kristýna Frejová cení Máši v Rackovi (Divadlo Bez zábradlí), Varvary z Višňového sadu, Elizabeth Proctorové z Čarodějek ze Salemu, Královny z Dvojhlavého orla a Anny z představení Na dotek (Divadlo Rokoko). Ve Švandově divadle působila ve stálém angažmá od roku 2002 (Kdo je tady ředitel?, Kurz negativního myšlení), spolupracovala s Letními shakespearovskými slavnostmi (Hamlet, Jak se vám líbí?, Večer tříkrálový) či s Divadlem Palace (Líbánky aneb Láska ať jde k čertu).

Dcera slavného herecké dvojice Kristýna Frejová si zahrála v komediálním seriálu Motel Anathema (1998) s Oldřich Vlachem v hlavní roli, v televizní komedii Věrní abonenti (2001), kde ústřední postavu ztvárnil Karel Roden. Další menší roli zpodobnila na stříbrném plátně, a to ve filmu Martina Dolenského Chyťte doktora. Zde se na place potkala s Tatianou Vilhelmovou, Ivou Janžurovou, Vladimírem Javorským, Pavlem Landovským, Kryštofem Hádkem nebo Markem Vašutem a Petrem Čtvrtníčkem. Zahrála si v životopisném dramatu Příběh kmotra (2013) s Ondřejem Vetchým, který v něm zpodobnil slavného českého mafiána Radovana Krejčíře.

KRISTÝNA FREJOVÁ A BRUTÁLNÍ PŘEPADENÍ

Televizní diváci mohli Kristýnu Frejovou vidět také v seriálech s nebo Já, Mattoni s Davidem a Aloisem Švehlíkovými v hlavních rolích. Jedné ze stěžejních seriálových úloh se dcera slavných rodičů dočkala v krimi sérii České televize Rapl (2016), kde si zahrála manželku klíčové postavy - policejního náčelníka - v podání Alexeje Pyška.

Kristýna Frejová má dceru Ráchel.

 

Články o celebritě

Jak nás tam všechny viděla, tušila, že je zle, říká o Galatíkové dcera Jak nás tam všechny viděla, tušila, že je zle, říká o Galatíkové dcera Když se herečka Věra Galatíková dozvěděla, že se jí rakovina plic vrátila a napadá i další orgány, l... číst článek
Roman Vojtek v karanténě vytvořil vlastní jezírko! Má to ale jeden háček Roman Vojtek v karanténě vytvořil vlastní jezírko! Má to ale jeden háček Herec a zpěvák Roman Vojtek (48) několik posledních dní na sociálních sítích dokumentoval, jak postu... číst článek
Šmuclerovi pomohl Modrý kód! Zach, Hornová a Frejová dovezli roušky Šmuclerovi pomohl Modrý kód! Zach, Hornová a Frejová dovezli roušky Herci seriálu Modrý kód, ve spolupráci s Červeným křížem, se jako první pustili do kampaně proti kor... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kryštof Hádek
Kryštof Hádek
zobrazit profil Lucie Žáčková
Lucie Žáčková
zobrazit profil Sandra Černodrinská
Sandra Černodrinská
zobrazit profil Ondřej Kavan
Ondřej Kavan
zobrazit profil Clint Eastwood
Clint Eastwood
zobrazit profil Magdaléna Borová
Magdaléna Borová
zobrazit profil Anastasia Hagen
Anastasia Hagen