Kristýna Frejová | Celebwiki.cz
Kristýna Frejová

Kristýna Frejová

Datum narození: 26. 10. 1971
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Herečka Kristýna Frejová je dcerou někdejšího hereckého páru Věry Galatíkové a Ladislava Freje. Do povědomí široké veřejnosti se jako především divadelní herečka dostala rolí v seriálu Rapl.

Ve šlépějích slavných rodičů, herců Věry Galatíkové a Ladislava Freje, se vydala nejen jejich dcera Kristýna, ale též její mladší bratr Ladislav. Po DAMU, kde Kristýnu Frejovou řemeslu učily takové kapacity jako Jiří Adamíra či Viktor Preiss, nastoupila do Divadla Labyrint, tedy dnešního Švandova divadla. Za Sonety a Tabákovou cestu byla tehdy nominována na Cenu Alfréda Radoka v sekci Talent roku.

Ze svých dalších rolí si Kristýna Frejová cení Máši v Rackovi (Divadlo Bez zábradlí), Varvary z Višňového sadu, Elizabeth Proctorové z Čarodějek ze Salemu, Královny z Dvojhlavého orla a Anny z představení Na dotek (Divadlo Rokoko). Ve Švandově divadle působila ve stálém angažmá od roku 2002 (Kdo je tady ředitel?, Kurz negativního myšlení), spolupracovala s Letními shakespearovskými slavnostmi (Hamlet, Jak se vám líbí?, Večer tříkrálový) či s Divadlem Palace (Líbánky aneb Láska ať jde k čertu).

Dcera slavného herecké dvojice Kristýna Frejová si zahrála v komediálním seriálu Motel Anathema (1998) s Oldřich Vlachem v hlavní roli, v televizní komedii Věrní abonenti (2001), kde ústřední postavu ztvárnil Karel Roden. Další menší roli zpodobnila na stříbrném plátně, a to ve filmu Martina Dolenského Chyťte doktora. Zde se na place potkala s Tatianou Vilhelmovou, Ivou Janžurovou, Vladimírem Javorským, Pavlem Landovským, Kryštofem Hádkem nebo Markem Vašutem a Petrem Čtvrtníčkem. Zahrála si v životopisném dramatu Příběh kmotra (2013) s Ondřejem Vetchým, který v něm zpodobnil slavného českého mafiána Radovana Krejčíře.

KRISTÝNA FREJOVÁ A BRUTÁLNÍ PŘEPADENÍ

Televizní diváci mohli Kristýnu Frejovou vidět také v seriálech s nebo Já, Mattoni s Davidem a Aloisem Švehlíkovými v hlavních rolích. Jedné ze stěžejních seriálových úloh se dcera slavných rodičů dočkala v krimi sérii České televize Rapl (2016), kde si zahrála manželku klíčové postavy - policejního náčelníka - v podání Alexeje Pyška.

Kristýna Frejová má dceru Ráchel.

 

Články o celebritě

Ladislav Frej musel odložit svatbu! Kvůli rakovině partnerky? Ladislav Frej musel odložit svatbu! Kvůli rakovině partnerky? Už to vypadalo, že si dá říct a popáté vleze do chomoutu. Jenže osud zasáhl! Ladislav Frej (79) muse... číst článek
Poslední rozloučení se Skopečkem (†94): Poloprázdná síň, dramatický proslov Macháčkové a láhev whiskey pod rakví! Poslední rozloučení se Skopečkem (†94): Poloprázdná síň, dramatický proslov Macháčkové a láhev whiskey pod rakví! Oblíbený herec desítek malých rolí Jan Skopeček (†94) žil poslední rok v domově pro seniory, ale zem... číst článek
Frej odložil svatbu s milovanou Gábinou! Mrazivý důvod Frej odložil svatbu s milovanou Gábinou! Mrazivý důvod Svatba se nekoná! Legendární doktor Sova ml. z Nemocnice na kraji města do chomoutu popáté hned tak ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vlastimil Zavřel
Vlastimil Zavřel
zobrazit profil Kristína Svarinská
Kristína Svarinská
zobrazit profil Zdeněk Svěrák
Zdeněk Svěrák
zobrazit profil Billy Crudup
Billy Crudup
zobrazit profil Tomáš Maštalír
Tomáš Maštalír
zobrazit profil Gabriela Mikulková
Gabriela Mikulková
zobrazit profil Naďa Konvalinková
Naďa Konvalinková
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová