Ladislav Frej | Celebwiki.cz

Ladislav Frej

Datum narození: 26.11.1941
Místo narození: Brno
Profese: herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Brněnský rodák Ladislav Frej prošel scénami všech předních českých divadel a ztvárnil desítky filmových rolí. Mezitím se stihl čtyřikrát oženit. Popáté už se mu nechce.

Od mládí vystupoval Ladislav Frej ve sboru Janáčkovy opery. Po studiích na JAMU nastoupil na satirickou scénu Divadla Večerní Brno. Předvedl se i na prknech divadel v Pardubicích a Ostravě. V roce 1970 zakořenil v Praze. V Divadle S. K. Neumanna poznal svou budoucí manželku, herečku a dabérku Věru Galatíkovou.

Zahrál si i v Městských divadlech pražských nebo v Národním. Dlouhá léta působil v Divadle na Vinohradech. Neminuly ho hry Urmefisto, Valdštejnova smrt, Kdo se bojí Virginie Woolfové nebo komediální muzikál Donaha!. S hercem Martinem Stropnickým pracoval na dramatu Králova řeč.

Útočiště nabídla Ladislavu Frejovi i televize a film. Výraznou roli syna doktora Sovy ztvárnil v seriálu Nemocnice na kraji města. Pyšnit se může i hlavní postavou kapitána v krimi Malý pitaval z velkého města. Objevil se mimoto v Chalupářích nebo v Kriminálce Anděl. Zahrál si v rodinných snímcích Chlapi přece nepláčou, Za trnkovým keřem i v komedii Jára Cimrman ležící, spící. Věnuje se rovněž dabingu.

Jeho poslední manželka Věra Galatíková, která zemřela koncem roku 2007 na rakovinu plic, měla s Frejem syna Ladislava a dceru Kristýnu. Předtím byl Frej ženatý třikrát. S první ženou má syna, ale nerozuměli si, proto se rozvedli. Druhá manželka s ním dvakrát otěhotněla, ale obě děti potratila, což zřejmě přispělo ke krachu jejich vztahu. S třetí ženou, herečkou Evelynou Steimarovou, také moc toužili po dětech, a také marně. Zatím poslední lásky si Ladislav Frej užívá od roku 2009 se servírkou Gabrielou Mrkvicovou. Do páté svatby už se prý ale nehrne.

 

Články o celebritě

Ladislav Frej v slzách: Nádor na slinivce	Ladislav Frej v slzách: Nádor na slinivce Ten nejhorší sen se stal skutečností. Poté, co Ladislavu Frejovi (78) zemřela manželka Věra Galatíková… číst článek
Skutečná „Bába z ledu“? Kristýna Frejová se vrhla do ledové Vltavy! Skutečná „Bába z ledu“? Kristýna Frejová se vrhla do ledové Vltavy! Herečka Kristýna Frejová (48) by si mohla klidně z minuty na minutu zahrát hlavní hrdinku hořké komedie… číst článek
Dcera Galatíkové (†69) a Freje (78) Kristýna: Vesmírné narozeniny ve studené vodě Dcera Galatíkové (†69) a Freje (78) Kristýna: Vesmírné narozeniny ve studené vodě Před lety měla Kristýna Frejová (48) obrovské psychické problémy, které řešila nejenom s odborníky,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Robin Wright
Robin Wright
zobrazit profil Paul  Walker
Paul Walker
zobrazit profil Jiří Ornest
Jiří Ornest
zobrazit profil Jana Sováková
Jana Sováková
zobrazit profil Marcela Čapková
Marcela Čapková
zobrazit profil René Přibil
René Přibil
zobrazit profil Štěpán Krtička
Štěpán Krtička
zobrazit profil Cynthia Nixon
Cynthia Nixon