Ladislav Frej | Celebwiki.cz

Ladislav Frej

Datum narození: 26. 11. 1941
Místo narození: Brno
Profese: herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Brněnský rodák Ladislav Frej prošel scénami všech předních českých divadel a ztvárnil desítky filmových rolí. Mezitím se stihl čtyřikrát oženit. Popáté už se mu nechce.

Od mládí vystupoval Ladislav Frej ve sboru Janáčkovy opery. Po studiích na JAMU nastoupil na satirickou scénu Divadla Večerní Brno. Předvedl se i na prknech divadel v Pardubicích a Ostravě. V roce 1970 zakořenil v Praze. V Divadle S. K. Neumanna poznal svou budoucí manželku, herečku a dabérku Věru Galatíkovou.

Zahrál si i v Městských divadlech pražských nebo v Národním. Dlouhá léta působil v Divadle na Vinohradech. Neminuly ho hry Urmefisto, Valdštejnova smrt, Kdo se bojí Virginie Woolfové nebo komediální muzikál Donaha!. S hercem Martinem Stropnickým pracoval na dramatu Králova řeč.

Útočiště nabídla Ladislavu Frejovi i televize a film. Výraznou roli syna doktora Sovy ztvárnil v seriálu Nemocnice na kraji města. Pyšnit se může i hlavní postavou kapitána v krimi Malý pitaval z velkého města. Objevil se mimoto v Chalupářích nebo v Kriminálce Anděl. Zahrál si v rodinných snímcích Chlapi přece nepláčou, Za trnkovým keřem i v komedii Jára Cimrman ležící, spící. Věnuje se rovněž dabingu.

Jeho poslední manželka Věra Galatíková, která zemřela koncem roku 2007 na rakovinu plic, měla s Frejem syna Ladislava a dceru Kristýnu. Předtím byl Frej ženatý třikrát. S první ženou má syna, ale nerozuměli si, proto se rozvedli. Druhá manželka s ním dvakrát otěhotněla, ale obě děti potratila, což zřejmě přispělo ke krachu jejich vztahu. S třetí ženou, herečkou Evelynou Steimarovou, také moc toužili po dětech, a také marně. Zatím poslední lásky si Ladislav Frej užívá od roku 2009 se servírkou Gabrielou Mrkvicovou. Do páté svatby už se prý ale nehrne.

 

Články o celebritě

Šok mezi sousedy Freje: Jeho milenkou je Stašová?! Šok mezi sousedy Freje: Jeho milenkou je Stašová?! Učiněné pozdvižení způsobila v Hostivici u Prahy Simona Stašová (65). To když s Ladislavem Frejem (7... číst článek
Femme fatale Evelyna Steimarová slaví 75 let: Kteří slavní muži prošli její postelí? Femme fatale Evelyna Steimarová slaví 75 let: Kteří slavní muži prošli její postelí? Pokud se o nějaké ženě dá říct, že byla onou pověstnou „femme fatale“ českého šoubyznysu, byla to be... číst článek
Ladislav Frej si popáté stoupne před oltář: URYCHLILI SVATBU! Ladislav Frej si popáté stoupne před oltář: URYCHLILI SVATBU! A je to tady! Ladislav Frej (79) leze popáté do chomoutu! S životní družkou Gábinou Mrkvicovou (55) ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jakub Prachař
Jakub Prachař
zobrazit profil Marie Kružíková Renčová
Marie Kružíková Renčová
zobrazit profil Aleš Petráš
Aleš Petráš
zobrazit profil Robert Finta
Robert Finta
zobrazit profil Tomáš Juřička
Tomáš Juřička
zobrazit profil Vanda Chaloupková
Vanda Chaloupková
zobrazit profil Marian Roden
Marian Roden
zobrazit profil Brigita Cmuntová
Brigita Cmuntová