Charlize Theron | Celebwiki.cz

Charlize Theron

Datum narození: 7.8.1975
Místo narození: Benoni, JAR
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Charlize Theron je vynikající herečkou, tanečnicí, modelkou a v neposlední řadě držitelkou Oscara za snímek Zrůda.

Charlize Theron nepochází z Ameriky, jak si mnozí myslí, nýbrž z Jihoafrické republiky. Vyrůstala tam na malé farmě ve městě Benoni.

Charlize to v životě neměla moc jednoduché. Otec byl alkoholik a často bil její matku. Ta se mu jednoho dne vzepřela a v sebeobraně ho zabila. Charlize toho byla svědkem.

V šesti letech začala chodit na kurzy baletu a nutno říci, že byla vynikající. Ve svých 16-ti letech začala koketovat i s modelingem. Jezdila na přehlídky do Milána nebo New Yorku. Právě v New Yorku se při jednom focení rozhodla zůstat a opět se věnovat baletu. Začala tedy navštěvovat Joffrey School. Dráhu baletky jí ale překazilo zranění kotníku.

Byla objevena čistou náhodou, když ztropila scénu v bance, kde jí nechtěli proplatit šek, jelikož u nich neměla veden účet. Zde si jí všiml a oslovil castingový manažer a nabídnul jí její první roli.

Zahrála si ve filmech Drsný a drsnější, Ďáblův advokát, Pravidla moštárny nebo Loupež po italsku, kde si zahrála po boku Marka Wahlberga. Přelom v její kariéře nastal s biografickým snímkem Zrůda, kde ztvárnila homosexuální prostitutku, která vraždí muže. Charlize kvůli tomu musela přibrat patnáct kilo. Za tuto roli obdržela Oscara i Zlatý Globus. Pak následovaly filmy jako Hancock s Willem Smithem nebo Cesta s Viggem Mortensenem.

Mezi její bývalé partnery patří například i George Clooney. V současné době tvoří pár se Seanem Pennem.

 

Články o celebritě

Bruneta, nebo blondýna? Který odstín sluší slavným kráskám více? Bruneta, nebo blondýna? Který odstín sluší slavným kráskám více? Změna barvy vlasů nebo jejich střihu je velký krok, který celebrity podstupují celkem často. Většinou… číst článek
Utajená svatba v Las Vegas: Bisexuální modelka se provdala za hvězdu Prolhaných krásek! Utajená svatba v Las Vegas: Bisexuální modelka se provdala za hvězdu Prolhaných krásek! Tak tohle nejspíš nikdo nečekal. Modelka Cara Delevingneová (26) a její partnerka, herečka Ashley… číst článek
Michelinský kuchař čelí skandálu: Pokrmy prý dochucoval obyčejným bujónem ze „sámošky“ Michelinský kuchař čelí skandálu: Pokrmy prý dochucoval obyčejným bujónem ze „sámošky“ Kuchař oceněný Michelinskou hvězdou Karunesh Khanna připustil, že používal kupovaný kuřecí bujón… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Miroslav Zdeněk
Miroslav Zdeněk
zobrazit profil Dalibor Šípek
Dalibor Šípek
zobrazit profil Ed O´Neill
Ed O´Neill
zobrazit profil Ferdinand Peroutka
Ferdinand Peroutka
zobrazit profil Rostislav Fraš
Rostislav Fraš
zobrazit profil Věra Špinarová
Věra Špinarová
zobrazit profil Lujza Garajová Schrameková
Lujza Garajová Schrameková
zobrazit profil stop stop
stop stop