Charlize Theron | Celebwiki.cz

Charlize Theron

Datum narození: 7.8.1975
Místo narození: Benoni, JAR
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Charlize Theron je vynikající herečkou, tanečnicí, modelkou a v neposlední řadě držitelkou Oscara za snímek Zrůda.

Charlize Theron nepochází z Ameriky, jak si mnozí myslí, nýbrž z Jihoafrické republiky. Vyrůstala tam na malé farmě ve městě Benoni.

Charlize to v životě neměla moc jednoduché. Otec byl alkoholik a často bil její matku. Ta se mu jednoho dne vzepřela a v sebeobraně ho zabila. Charlize toho byla svědkem.

V šesti letech začala chodit na kurzy baletu a nutno říci, že byla vynikající. Ve svých 16-ti letech začala koketovat i s modelingem. Jezdila na přehlídky do Milána nebo New Yorku. Právě v New Yorku se při jednom focení rozhodla zůstat a opět se věnovat baletu. Začala tedy navštěvovat Joffrey School. Dráhu baletky jí ale překazilo zranění kotníku.

Byla objevena čistou náhodou, když ztropila scénu v bance, kde jí nechtěli proplatit šek, jelikož u nich neměla veden účet. Zde si jí všiml a oslovil castingový manažer a nabídnul jí její první roli.

Zahrála si ve filmech Drsný a drsnější, Ďáblův advokát, Pravidla moštárny nebo Loupež po italsku, kde si zahrála po boku Marka Wahlberga. Přelom v její kariéře nastal s biografickým snímkem Zrůda, kde ztvárnila homosexuální prostitutku, která vraždí muže. Charlize kvůli tomu musela přibrat patnáct kilo. Za tuto roli obdržela Oscara i Zlatý Globus. Pak následovaly filmy jako Hancock s Willem Smithem nebo Cesta s Viggem Mortensenem.

Mezi její bývalé partnery patří například i George Clooney. V současné době tvoří pár se Seanem Pennem.

 

Články o celebritě

Doplňky a účesy na Oscarech: Kdo vynesl šperky po Audrey Hepburn a kdo změnil účes? Doplňky a účesy na Oscarech: Kdo vynesl šperky po Audrey Hepburn a kdo změnil účes? Jednoznačně největší událostí každého roku je předávání filmových cen: Oscarů. Letos nás nezaujali… číst článek
Tajná schůzka Brada a Angeliny! Tříhodinová vyhrocená hádka o děti Tajná schůzka Brada a Angeliny! Tříhodinová vyhrocená hádka o děti Od září roku 2016 nebyli Brad Pitt (55) a Angelina Jolieová (43) společně spatřeni na veřejnosti.… číst článek
Krásná dublérka filmových hvězd přišla po natáčení o ruku: Chce 63 milionů! Herečka jí poslala kytky Krásná dublérka filmových hvězd přišla po natáčení o ruku: Chce 63 milionů! Herečka jí poslala kytky Byla mladá, krásná, pohybově zdatná – a ve zlomku vteřiny bylo všechno jinak. Dublérka akčních hvězd… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Miloslav Balatka
Miloslav Balatka
zobrazit profil Daniel Holovský
Daniel Holovský
zobrazit profil Jacob Pitts
Jacob Pitts
zobrazit profil Radim Hladík
Radim Hladík
zobrazit profil Jiří Havlát
Jiří Havlát
zobrazit profil Jan Štoček
Jan Štoček
zobrazit profil Jan Kříž
Jan Kříž
zobrazit profil Anna Vejvodová
Anna Vejvodová