Charlize Theron | Celebwiki.cz

Charlize Theron

Datum narození: 7.8.1975
Místo narození: Benoni, JAR
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Charlize Theron je vynikající herečkou, tanečnicí, modelkou a v neposlední řadě držitelkou Oscara za snímek Zrůda.

Charlize Theron nepochází z Ameriky, jak si mnozí myslí, nýbrž z Jihoafrické republiky. Vyrůstala tam na malé farmě ve městě Benoni.

Charlize to v životě neměla moc jednoduché. Otec byl alkoholik a často bil její matku. Ta se mu jednoho dne vzepřela a v sebeobraně ho zabila. Charlize toho byla svědkem.

V šesti letech začala chodit na kurzy baletu a nutno říci, že byla vynikající. Ve svých 16-ti letech začala koketovat i s modelingem. Jezdila na přehlídky do Milána nebo New Yorku. Právě v New Yorku se při jednom focení rozhodla zůstat a opět se věnovat baletu. Začala tedy navštěvovat Joffrey School. Dráhu baletky jí ale překazilo zranění kotníku.

Byla objevena čistou náhodou, když ztropila scénu v bance, kde jí nechtěli proplatit šek, jelikož u nich neměla veden účet. Zde si jí všiml a oslovil castingový manažer a nabídnul jí její první roli.

Zahrála si ve filmech Drsný a drsnější, Ďáblův advokát, Pravidla moštárny nebo Loupež po italsku, kde si zahrála po boku Marka Wahlberga. Přelom v její kariéře nastal s biografickým snímkem Zrůda, kde ztvárnila homosexuální prostitutku, která vraždí muže. Charlize kvůli tomu musela přibrat patnáct kilo. Za tuto roli obdržela Oscara i Zlatý Globus. Pak následovaly filmy jako Hancock s Willem Smithem nebo Cesta s Viggem Mortensenem.

Mezi její bývalé partnery patří například i George Clooney. V současné době tvoří pár se Seanem Pennem.

 

Články o celebritě

Krásná dublérka filmových hvězd přišla po natáčení o ruku: Chce 63 milionů! Herečka jí poslala kytky Krásná dublérka filmových hvězd přišla po natáčení o ruku: Chce 63 milionů! Herečka jí poslala kytky Byla mladá, krásná, pohybově zdatná – a ve zlomku vteřiny bylo všechno jinak. Dublérka akčních hvězd… číst článek
Z krásné Nicole Kidman jde v novém filmu strach! Udělali z ní stařenu! Z krásné Nicole Kidman jde v novém filmu strach! Udělali z ní stařenu! Nicole Kidman (51) je na všech filmových premiérách vždy jako stepfordská panička, dokonalá, krásná,… číst článek
Charlize Theron v šíleném modelu dováděla s dětmi v Disneylandu Charlize Theron v šíleném modelu dováděla s dětmi v Disneylandu Držitelka Oscara a Zlatého globu za výkon ve filmu Zrůda vyrazila se svými adoptivními dětmi do Disneylandu… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Klára Jerneková
Klára Jerneková
zobrazit profil Daniel Farnbauer
Daniel Farnbauer
zobrazit profil Ingemar Stenmark
Ingemar Stenmark
zobrazit profil Jiří Hlavatý
Jiří Hlavatý
zobrazit profil Zdenka Crkvenjaš
Zdenka Crkvenjaš
zobrazit profil Dominik Hašek
Dominik Hašek
zobrazit profil Lucie Borhyová
Lucie Borhyová
zobrazit profil Michaela Kuklová
Michaela Kuklová