Charlize Theron

Charlize Theron

Datum narození: 7. 8. 1975
Místo narození: Benoni, JAR
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Charlize Theron je vynikající herečkou, tanečnicí, modelkou a v neposlední řadě držitelkou Oscara za snímek Zrůda.

Charlize Theron nepochází z Ameriky, jak si mnozí myslí, nýbrž z Jihoafrické republiky. Vyrůstala tam na malé farmě ve městě Benoni.

Charlize to v životě neměla moc jednoduché. Otec byl alkoholik a často bil její matku. Ta se mu jednoho dne vzepřela a v sebeobraně ho zabila. Charlize toho byla svědkem.

V šesti letech začala chodit na kurzy baletu a nutno říci, že byla vynikající. Ve svých 16-ti letech začala koketovat i s modelingem. Jezdila na přehlídky do Milána nebo New Yorku. Právě v New Yorku se při jednom focení rozhodla zůstat a opět se věnovat baletu. Začala tedy navštěvovat Joffrey School. Dráhu baletky jí ale překazilo zranění kotníku.

Byla objevena čistou náhodou, když ztropila scénu v bance, kde jí nechtěli proplatit šek, jelikož u nich neměla veden účet. Zde si jí všiml a oslovil castingový manažer a nabídnul jí její první roli.

Zahrála si ve filmech Drsný a drsnější, Ďáblův advokát, Pravidla moštárny nebo Loupež po italsku, kde si zahrála po boku Marka Wahlberga. Přelom v její kariéře nastal s biografickým snímkem Zrůda, kde ztvárnila homosexuální prostitutku, která vraždí muže. Charlize kvůli tomu musela přibrat patnáct kilo. Za tuto roli obdržela Oscara i Zlatý Globus. Pak následovaly filmy jako Hancock s Willem Smithem nebo Cesta s Viggem Mortensenem.

Mezi její bývalé partnery patří například i George Clooney. V současné době tvoří pár se Seanem Pennem.

 

Články o celebritě

Hvězdy na Super Bowlu: Harry bez Meghan, ale s princeznou! Hvězdy na Super Bowlu: Harry bez Meghan, ale s princeznou! Finále americké NFL je jednou z největších sportovních událostí roku a takovou příležitost si nenech... číst článek
Větříček chlípníček? Veleslavná herečka nechtěně odhalila božský zadeček Větříček chlípníček? Veleslavná herečka nechtěně odhalila božský zadeček Slavná herečka Charlize Theronová (45) předvedla v ulicích nechtěné divadlo ve stylu legendy stříbrn... číst článek
Herečka Charlize Theronová: Vykoupila celý krám! Herečka Charlize Theronová: Vykoupila celý krám! Nechala tam vůbec něco pro další zákazníky? Hollywoodská hvězda Charlize Theronová (45, Šílený Max 4... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Martin Chobot
Martin Chobot
zobrazit profil Jiří Havelka
Jiří Havelka
zobrazit profil Samuel Saudek
Samuel Saudek
zobrazit profil Jiří Káš
Jiří Káš
zobrazit profil Pavel Strnad
Pavel Strnad
zobrazit profil Martin Havelka
Martin Havelka
zobrazit profil Marta Semelová
Marta Semelová