Scott Patterson

Scott Patterson

Datum narození: 11. 9. 1958
Místo narození: Filadelfie, Pennsylvania, USA
Výška: 183 cm
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herec Scott Patterson se proslavil postavou Luka Danese v americkém televizním seriálu Gilmorova děvčata, podobně jako jeho kolegyně Lauren Graham, která v něm ztvárnila hlavní roli.

Před kamerou Scott Patterson, celým jménem Scott Gordon-Patterson, debutoval v seriálu Show Jerryho Seinfelda (1989). Další role na něj čekala tentokrát v krimiseriálu Policie z Palm Beach (1991). V nízkonákladovém thrilleru Intent to Kill (1993) obsadil sice hlavní mužskou roli, ale žádnou velkou popularitu tím nezískal, ostatně podobně jako dalšími seriály a filmy, zejména televizními, do nichž byl obsazen. Zlom přišel až s rolí Luka Danese, a to hned v první sérii seriálu Gilmorova děvčata, kde stejně jako v dalších je hlavní hrdinkou Lorelai Gilmore v podání herečky Lauren Graham. Jako agent se Scott Patterson předvedl v dnes již kultovním hororu Saw, konkrétně v Saw IV, Saw V a Saw VI.

Scott Patterson původně studoval žurnalistiku, avšak vyhodili jej, jelikož se více než vzdělávání věnoval baseballu. Hrál profesionálně za New York Yankees, za Texas Rangers i L.A. Dodgers. Po zranění vyměnil sport za herectví. Učil se ve škole v New Yorku u renomovaných pedagogů, jakými jsou Robert Lewis a Sandra Lee. V roce 1988 založil svou vlastní divadelní společnost Arc Light a zde uváděl díla Johna Bishopa, Sama Sheparda i Williama Shakespeara.

První sňatek Scotta Pattersona s Verou Davich neměl dlouhého trvání. Vzali se roku 1983 a rozvedli se po dvou letech, kdy ještě byl aktivním sportovcem. Se svou druhou ženou, herečkou Kristine Saryan se potkal při natáčení první série Gilmorových děvčat. Scott Patterson má syna Nicka.

 

Další Herci

zobrazit profil Vladislav  Müller
Vladislav Müller
zobrazit profil Chris Pratt
Chris Pratt
zobrazit profil Jan Komínek
Jan Komínek
zobrazit profil Natalia Portman
Natalia Portman
zobrazit profil Beáta Kaňoková
Beáta Kaňoková
zobrazit profil Elden Henson
Elden Henson
zobrazit profil Jiří Ornest
Jiří Ornest