Lauren Graham

Lauren Graham

Datum narození: 16. 3. 1967
Místo narození: Honolulu
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Americká herečka Lauren Graham se stala slavnou díky rolím v televizních seriálech, a to Lorelai Gilmore v Gilmorových děvčatech a Sarah Braverman ve Famílii.

Herectví se Lauren Graham věnuje od základní školy. Své nadání zúročila již na střední, kde hrála v několika divadelních představeních, například v Hello, Dolly!. Roku 1988 promovala na Barnard College na Columbia University v New Yorku, kde studovala angličtinu. Poté absolvovala herectví na Southern Methodist University v Texasu.

LAUREN GRAHAM A PLASTICKÉ OPERACE

Po studiu se Lauren Graham vrátila do New Yorku, kde pracovala jako servírka a snažila se prosadit jako herečka. V roce 1995 se přestěhovala do Hollywoodu, kde dostala příležitost účinkovat v seriálu Townies, který běžel v hlavním vysílacím čase. A pak se na ni štěstí skutečně usmálo – v podobě hlavní role v seriálu Gilmorova děvčata (2000) Lorelai Gilmore. Za ni obdržela nominaci na Zlatý Glóbus v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon v seriálu. A stala se také jeho producentkou; roku 2003 založila vlastní společnost Good Game.

Lauren Graham hrála i ve filmech, např. Santa je úchyl, Ochránce, Vdáš se a basta!, Boj o patent, O smyslu života, Vyletět z hnízda, Šťastná třináctka, Vánoce letos nebudou po boku Robina Williamse či Hrdina Max, jehož hlavní postavou je osiřelý armádní pes.

Roku 2009 si Lauren Graham splnila sen, hrála na Broadwayi v muzikálu Guys and Dolls, kde ztvárnila postavu Adelaide. V témže roce nahradila Mauru Tienrey v televizním seriálu Famílie v roli svobodné matky Sarah Bravement.

VŠE O LAUREN GRAHAM NAJDETE ZDE

Americká herečka Lauren Graham se věnuje i psaní. Vydala novelu, která se v květnu 2013 dostala do žebříčku bestsellerů magazínu The New York Times a získala nabídku podle ní napsat scénář pro seriál.

Atraktivní bruneta Lauren Graham je irského původu. Když jí bylo pět, tak se její rodiče rozvedli - matka Donna Grant se odstěhovala do Londýna a připojila se k rockové kapele; otec Lawrence se přestěhoval do Washingtonu a stal se právníkem a posléze lobbistou pro cukrový průmysl.

V roce 2002 Lauren Graham chodila s hercem Matthew Perrym. Roku 2010 se jejím partnerem stal kolega ze seriálu Famílie Peter Krause. Pár vlastní byt na Manhattanu a dům v Los Angeles.

 

Další Herci

zobrazit profil Bella Thorne
Bella Thorne
zobrazit profil Daniel Tůma
Daniel Tůma
zobrazit profil Jan Kříž
Jan Kříž
zobrazit profil Jitka Smutná
Jitka Smutná
zobrazit profil Šárka Vaculíková
Šárka Vaculíková
zobrazit profil Lukáš Příkazký
Lukáš Příkazký
zobrazit profil Cameron Boyce
Cameron Boyce