Radek Holub

Radek Holub

Datum narození: 22. 8. 1968
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Radek Holub, manžel herečky a zpěvačky Barbory Hrzánové, je držitelem Ceny Thálie. Nominaci na Českého lva neproměnil.

Divadlo hrál Radek Holub už od mládí. Navštěvoval Lidovou školu umění, kde se pod vedením Jiřiny Steimerové připravoval k přijímacím zkouškám na DAMU. Tu však nedokončil.

RADEK HOLUB - JAK SE ROZKMOTŘIT S ŠÉFEM

Holub exceloval Na Jezerce

Rovnou se pustil do profesionálního hraní, a to v divadelním spolku Kašpar, odkud přešel do Divadla Na zábradlí (Racek, Story, Hrdina západu, Kabaret). Radek Holub vystupoval též v Divadle v Řeznické v Carmen a v Rokoku ve hře Plný kapsy šutrů. V Divadle Na Jezerce ztvárnil stěžejní role v mnoha představeních (Ženitba, Petrolejové lampy, Mandragora, Večer tříkrálový, Othello, Jeppe z vršku, Generálka).

V roce 2001 se Radek Holub stal držitelem Ceny Thálie pro mladé činoherce do 33 let a zvláštní ceny za mimořádné mistrovství v oblastech, které nejsou zahrnuty do základních kategorií. 

Českého lva Holubovi vyfoukl Labuda

Radek Holub obvykle ztělesňuje spíše vedlejší podivné, záporné nebo komické až nevyrovnané charaktery.

Režisér Jan Hřebejk mu svěřil roli ve svém retromuzikálu Šakalí léta. Jednu z klíčových postav Radek Holub ztvárnil v romantické komedii  po boku Báry Hrzánové. S ní se na filmovém plátně objevil také ve snímku Únos domů. Zahrál si v komedii Davida Ondříčka Jedna ruka netleská, ve válečném dramatu Juraje Herze Habermannův mlýn, v dramatu Ondřeje Trojana Toman nebo v tragikomedii Radka Bajgara Teorie touhy.

Za vedlejší roli v tragikomedii Učitel tance byl Radek Holub nominován na Českého lva. Sošku si tehdy odnesl Marián Labuda za svůj výkon v poetickém snímku Zahrada.

Hlavní roli dostal Holub v Krávě

Obsazen byl Radek Holub též v několika desítkách televizních filmů (třeba Kráva, drama Karla Kachyni z roku 1992, kde si Radek Holub zahrál hlavní roli) a také v řadě seriálů. Jmenujme např. České století, Případy 1. oddělení, První republika, Neviditelní, České století, Labyrint, Až po uši či Poldové a nemluvně.

Radek Holub je od roku 1996 ženatý s herečkou Barborou Hrzánovou. Mají syna Antonína. 

 

Články o celebritě

Čerstvá maminka Petra Nesvačilová: Prozradila fígl na plavkové scény! Čerstvá maminka Petra Nesvačilová: Prozradila fígl na plavkové scény! Tygrované elasťáky pod prsa měla vyměnit za bikiny. Herečce Petře Nesvačilové (37) se do natáčení pl... číst článek
Pokračování seriálu Osada: Proč vyhodili Nového a Švandovou? Pokračování seriálu Osada: Proč vyhodili Nového a Švandovou? Stýblovy už na břehu rybníka v Záhoří nenajdete. Scenárista Petr Kolečko (37) zařídil, aby Pavel Nov... číst článek
Rozloučení s divadelním fotografem Petrem Našicem (†57), který zemřel na infarkt! Kostel plný hvězd Rozloučení s divadelním fotografem Petrem Našicem (†57), který zemřel na infarkt! Kostel plný hvězd Příbuzní a přátelé se od 14 hodin v kostele sv. Tomáše na Malé Straně loučili s fotografem Petrem Na... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michal Novotný
Michal Novotný
zobrazit profil Lena Urzendowsky
Lena Urzendowsky
zobrazit profil Martin Freeman
Martin Freeman
zobrazit profil Bruce Willis
Bruce Willis
zobrazit profil Braňo Holiček
Braňo Holiček
zobrazit profil Ivan Franěk
Ivan Franěk
zobrazit profil Bára Fišerová
Bára Fišerová