Radek Holub | Celebwiki.cz

Radek Holub

Datum narození: 22.8.1968
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herec Radek Holub, manžel herečky a zpěvačky Barbory Hrzánové, je držitelem Ceny Thálie a nominován byl i na Českého lva.

Radek Holub hrál divadlo už od mládí. Navštěvoval Lidovou školu umění, kde se pod vedením Jiřiny Steimerové připravoval k přijímacím zkouškám na DAMU. Tu však nedokončil a rovnou se pustil do profesionálního hraní, a to v divadelním spolku Kašpar, odkud přešel do Divadla Na zábradlí (Racek, Story, Hrdina západu, Kabaret). Vystupoval též v Divadle v Řeznické v Carmen a v Rokoku ve hře Plný kapsy šutrů. V Divadle Na Jezerce ztvárnil stěžejní role v mnoha představeních (Ženitba, Petrolejové lampy, Mandragora, Večer tříkrálový, Othello, Jeppe z vršku, Generálka).

RADEK HOLUB - JAK SE ROZKMOTŘIT S ŠÉFEM

V roce 1993 jej objevil režisér Jan Hřebejk, který mu svěřil roli ve svém retromuzikálu Šakalí léta. Obvykle ztělesňuje spíše vedlejší podivné, záporné nebo komické až nevyrovnané charaktery. Jeho filmografie je velmi bohatá. Připomeňme snímky, kde si zahrál jednu z hlavních rolí: romantická komedie po boku Báry Hrzánové. S ní se na filmovém plátně objevil také ve snímku Únos domů, který byl skvěle obsazen: Vojtěch Kotek, Hana Maciuchová, Marek Vašut, Pavel Landovský, Roman Zach, Zdeněk Žák. V komedii Davida Ondříčka Jedna ruka netleská si zahrál s Jiřím Macháčkem, Ivanem Trojanem, Klárou Pollertovou-Trojanovou, Janem Třískou, Tatianou Vilhelmovou, Davidem Matáskem či Lenkou Krobotovou. Ve válečném dramatu Juraje Herze Habermannův mlýn se Radek Holub potkal s Karlem Rodenem.

Obsazen byl Radek Holub též v několika desítkách televizních filmů (třeba Kráva, drama Karla Kachyni z roku 1992, kde si Radek Holub zahrál hlavní roli) a také v řadě seriálů. Jmenujme: České století, Případy 1. oddělení, První republika, Neviditelní, České století, Vraždy v Kruhu, Labyrint.

Herec Radek Holub získal Thálii 2000 pro mladé činoherce do 33 let a zvláštní cenu za mimořádné mistrovství v oblastech, které nejsou zahrnuty do základních kategorií. Za roli ve filmu Učitel tance (v hlavní roli s Martinem Dejdarem) byl nominován na Českého lva.

Radek Holub je od roku 1996 ženatý s herečkou Barborou Hrzánovou. Mají syna Antonína. Herec kromě divadla měl vždy rád sport, jemuž se věnoval od mládí.

 

Články o celebritě

Exmilenka Anety Langerové Špátová: Hovory s Malířem Exmilenka Anety Langerové Špátová: Hovory s Malířem Lásku k muži, který by mohl být pomalu jejím dědečkem, na veřejnosti příliš nedává na odiv. Tentokrát… číst článek
Zamilovaná Hrzánová: Langerovou už si drze tahá domů. Chudák manžel... Zamilovaná Hrzánová: Langerovou už si drze tahá domů. Chudák manžel... Po veřejném vyznání lásky to herečka se zpěvačkou posunula ještě dál. Společný flám noční Prahou… číst článek
Hrzánová zamilovaná do zpěvačky Langerové: Anetu si vodí klidně až domů! Hrzánová zamilovaná do zpěvačky Langerové: Anetu si vodí klidně až domů! Nejdřív jí vyznala lásku a teď ji zve pozdě večer i do svého bytu. Fotoreportéři zastihli vdanou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ladislav Smoljak
Ladislav Smoljak
zobrazit profil Colin Firth
Colin Firth
zobrazit profil Jan Čenský
Jan Čenský
zobrazit profil Vincent Navrátil
Vincent Navrátil
zobrazit profil Julie Gayet
Julie Gayet
zobrazit profil Ctirad Götz
Ctirad Götz
zobrazit profil Brad Pitt
Brad Pitt
zobrazit profil Zora Jandová
Zora Jandová