Veronika Jeníková

Veronika Jeníková

Datum narození: 4. 6. 1964
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Veronika Jeníková je česká filmová, seriálová i divadelní herečka, která se nejvíce proslavila v seriálech Ordinace v růžové zahradě a Cesty domů.

Veronika Jeníková vystudovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Po ní nastoupila na tříleté angažmá do Divadla Jaroslava Průchy v Kladně. Objevila se tam například v Shakespearově Hamletovi. Od roku 1987 byla členkou komediálního Divadla ABC v Praze. Její specialitou byly konverzační hry Cizinec, Jak je důležité míti Filipa nebo Ideální manžel.

Zahrála si i v cimrmanovské komedii Rozpuštěný a vypuštěný

Veronika Jeníková se nevyhýbá ani televizním obrazovkám a stříbrným plátnům. V cimrmanovské komedii Rozpuštěný a vypuštěný ztvárnila roli Růženky. Okouzlující Evu předvedla ve filmu Víta Olmera, Bony a klid 1 a 2. Zahrála si také v seriálovém Panoptiku města pražského nebo ve Zdivočelé zemi.

Veronika Jeníková v současnosti hostuje v pražském Divadle Na Jizerce a už více než deset let jezdí po republice s Divadelní společností Háta. Ještě oblíbenější se stala svým působením v seriálu Cesty domů nebo coby zdravotní sestra Vendulka v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hraje manželku Ladislava Potměšila.

Krátce po dvacítce se Veronika Jeníková vdala. Vzal si ji její divadelní kolega Čestmír Gebouský. Mají syna Lukáše a dceru Kamilu. Jeníková žije také sportem. Chodí do posilovny nebo na aerobic. Ráda plave a cestuje.

 

Články o celebritě

Herečka Veronika Jeníková (59) drží smutek: Tragické následky pranice rodičů! Herečka Veronika Jeníková (59) drží smutek: Tragické následky pranice rodičů! Nejkrušnější chvíle života právě zažívá Evička Tričko z filmu Bony a klid. Veronice Jeníkové (59) ze... číst článek
Poslední rozloučení plné zákazů! Dcery Jany Šulcové (†76) vydaly příkaz: O mámině pohřbu mlčte Poslední rozloučení plné zákazů! Dcery Jany Šulcové (†76) vydaly příkaz: O mámině pohřbu mlčte Velké tajnosti dělaly dcery Jany Šulcové (†76) s posledním rozloučením s oblíbenou herečkou. Rozálie... číst článek
Poslední rozloučení s Šulcovou (†76): Pohřeb plný zákazů! Poslední rozloučení s Šulcovou (†76): Pohřeb plný zákazů! Velké tajnosti dělaly dcery Jany Šulcové (†76) s posledním rozloučením s oblíbenou herečkou. Rozálie... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Norbert Lichý
Norbert Lichý
zobrazit profil Kateřina Sedláková
Kateřina Sedláková
zobrazit profil Iva Hüttnerová
Iva Hüttnerová
zobrazit profil Miles Teller
Miles Teller
zobrazit profil Sharon Pink
Sharon Pink
zobrazit profil Blanka Bohdanová
Blanka Bohdanová
zobrazit profil Martin Huba
Martin Huba
zobrazit profil Eva Vidlařová
Eva Vidlařová