Veronika Jeníková

Veronika Jeníková

Datum narození: 4. 6. 1964
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Veronika Jeníková je česká filmová, seriálová i divadelní herečka, která se nejvíce proslavila v seriálech Ordinace v růžové zahradě a Cesty domů.

Veronika Jeníková vystudovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Po ní nastoupila na tříleté angažmá do Divadla Jaroslava Průchy v Kladně. Objevila se tam například v Shakespearově Hamletovi. Od roku 1987 byla členkou komediálního Divadla ABC v Praze. Její specialitou byly konverzační hry Cizinec, Jak je důležité míti Filipa nebo Ideální manžel.

Zahrála si i v cimrmanovské komedii Rozpuštěný a vypuštěný

Veronika Jeníková se nevyhýbá ani televizním obrazovkám a stříbrným plátnům. V cimrmanovské komedii Rozpuštěný a vypuštěný ztvárnila roli Růženky. Okouzlující Evu předvedla ve filmu Víta Olmera, Bony a klid 1 a 2. Zahrála si také v seriálovém Panoptiku města pražského nebo ve Zdivočelé zemi.

Veronika Jeníková v současnosti hostuje v pražském Divadle Na Jizerce a už více než deset let jezdí po republice s Divadelní společností Háta. Ještě oblíbenější se stala svým působením v seriálu Cesty domů nebo coby zdravotní sestra Vendulka v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hraje manželku Ladislava Potměšila.

Krátce po dvacítce se Veronika Jeníková vdala. Vzal si ji její divadelní kolega Čestmír Gebouský. Mají syna Lukáše a dceru Kamilu. Jeníková žije také sportem. Chodí do posilovny nebo na aerobic. Ráda plave a cestuje.

 

Články o celebritě

Copak je to za pupkáče? Langmajer se oženil, ukázal „fakáče“ a rozjel mejdan v uniformě! Copak je to za pupkáče? Langmajer se oženil, ukázal „fakáče“ a rozjel mejdan v uniformě! Velkolepá a pseudotajná svatba Jiřího Langmajera (53) a Adély Gondíkové (45), zakončená veřejným ope... číst článek
Kouba se žení: Svatba Langmajera a Gondíkové začala! Kouba se žení: Svatba Langmajera a Gondíkové začala! Po letech společného soužití  se Jiří Langmajer (53) a Adéla Gondíková (45) rozhodli říct  »ANO«. Za... číst článek
Veronika Jeníková (54): Zamilovala se! Veronika Jeníková (54): Zamilovala se! Herečka Veronika Jeníková (54) známá z Ordinace v růžové zahradě si vyrazila s manželem do Londýna a... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Meryl Streep
Meryl Streep
zobrazit profil Johana Matoušková
Johana Matoušková
zobrazit profil Anna Šišková
Anna Šišková
zobrazit profil Marcela Čapková
Marcela Čapková
zobrazit profil Markéta Martiníková
Markéta Martiníková
zobrazit profil Eva Burešová
Eva Burešová
zobrazit profil Eva Nosálková-Leinweberová
Eva Nosálková-Leinweberová
zobrazit profil Petr Pelzer
Petr Pelzer