Barbora Hrzánová

Datum narození: 22. 4. 1964
Místo narození: České Budějovice
Profese: herečka, dabérka, zpěvačka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Barbora Hrzánová se proslavila rolí postižené dívky v Renčově snímku Requiem pro panenku. Opakovaně byla nominována na Českého lva.

Talent Barbora Hrzánová zdědila po otci, slavném herci Jiřím Hrzánovi, jehož život předčasně ukončila tragédie - pád z pátého patra, při němž utrpěl vážná zranění, kterým krátce nato podlehl. Bylo mu 41 let. I manžel Barbory Hrzánové Radek Holub, s nímž se seznámila na divadelních prknech, je herec. Mají spolu syna Antonína.

BARBORA HRZÁNOVÁ A KOZA PRO TIBET

Bára Hrzánová zazářila v Torontu

První větší filmovou rolí Barbory Hrzánové byla postižená dívka, kterou si zahrála ve filmu Filipa Renče Requiem pro panenku (1991). Nezapomenutelnou dvojici zde vytvořila s kolegyní Aňou Geislerovou. Barbora Hrzánová byla za ztvárnění této postavy oceněna na filmovém festivalu v Torontu.

Barbora Hrzánová uspěla i u dětských diváků, a to díky svém netypickému hlasu. Namluvila např. seriál pohádkových příběhů Čtyři uši na mezi, vydala album Logopedické pohádky. Hrála v řadě komedií, jako je Čert ví proč (2003).

Hrzánová dostala divadelní ceny

Společně s manželem Radkem Holubem si Bára Hrzánová zahrála třeba v dramatu Juraje Herze Dívka a kouzelník (2008). V komedii Zdeňka Tyce (1998) ztvárnili ústřední dvojici. Na Českého lva byla nominována za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, a to ve filmech Díky za každé nové ráno (1994), Spiklenci slasti (1996) a Modrý tygr (2012).

O BÁŘE HRZÁNOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Herečka Barbora Hrzánová roku 1994 získala Cenu Alfréda Radoka za nejlepší ženský herecký výkon v Čechovově Rackovi. Za inscenaci Hrdý Budžes hranou v příbramském divadle obdržela v roce 2003 Cenu Thálie.

 

 

Články o celebritě

Opuštěná Chantal Poullain: Na její křest nikdo nepřišel! Kolegové se bojí Opuštěná Chantal Poullain: Na její křest nikdo nepřišel! Kolegové se bojí Protože byl celý rok 2021 tak nějak jiný, bylo rozhodnuto, že i tradiční kalendář Proměny, který má ... číst článek
Poslední rozloučení s Kamilou Moučkovou (†92): Rok po smrti zaznělo její poslední přání Poslední rozloučení s Kamilou Moučkovou (†92): Rok po smrti zaznělo její poslední přání Je to přesně rok, co zemřela. Kamila Moučková (†92), která jako první ohlásila v televizi okupaci v ... číst článek
Dojemný pohřeb Libušky Šafránkové (†68): Přehlídka celebrit a smutný pohled na zdrcenou rodinu! Dojemný pohřeb Libušky Šafránkové (†68): Přehlídka celebrit a smutný pohled na zdrcenou rodinu! Poslední rozloučení s milovanou herečkou Libuší Šafránkovou (†68), oblíbenou filmovou Popelkou, se k... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jáchym Kraus
Jáchym Kraus
zobrazit profil Marta Dancingerová
Marta Dancingerová
zobrazit profil Jana Kolesárová
Jana Kolesárová
zobrazit profil Jamie Dornan
Jamie Dornan
zobrazit profil Edoardo Costa
Edoardo Costa
zobrazit profil Jarmila Bursová
Jarmila Bursová