Barbora Hrzánová | Celebwiki.cz

Barbora Hrzánová

Datum narození: 22.4.1964
Místo narození: České Budějovice
Profese: herečka a zpěvačka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Barbora Hrzánová, která za své výkony získala řadu ocenění, je patronkou projektu Koza pro Tibet.

Talent Barbora Hrzánová zdědila po otci, slavném herci Jiřím Hrzánovi, jehož život předčasně ukončila tragédie - pád v výšky pátého patra, při němž utrpěl vážná zranění, kterým krátce nato podlehl. Bylo mu 41 let. I manžel Barbory Hrzánové, Radek Holub, s nímž se seznámila na divadelních prknech, je herec. Mají spolu syna Antonína.

BARBORA HRZÁNOVÁ – KOZA PRO TIBET

První větší filmovou rolí Barbory Hrzánové byla postižená dívka, kterou si zahrála ve filmu Filipa Renče Requiem pro panenku (1991). Nezapomenutelnou dvojici zde vytvořila s kolegyní Aňou Geislerovou. Barbora Hrzánová byla za ztvárnění této postavy oceněna na filmovém festivalu v Torontu.

Barbora Hrzánová uspěla i u dětských diváků, a to díky svém netypickému hlasu. Namluvila například seriál pohádkových příběhů Čtyři uši na mezi, vydala album Logopedické pohádky. Hrála v řadě komedií, jako je Čert ví proč (2003). Zde byly obsazeny hvězdy jako Táňa Pauhofová, Eva Holubová či Iva Janžurová.

Společně s manželem Radkem Holubem si Bára Hrzánová zahrála třeba v dramatu Juraje Herze Dívka a kouzelník (2008). V komedii Zdeňka Tyce (1998) ztvárnili ústřední dvojici. Na cenu Českého lva byla nominována za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, a to ve filmech Díky za každé nové ráno (1994) a Spiklenci slasti (1996).

Herečka Barbora Hrzánová roku 1994 získala Cenu Alfréda Radoka za nejlepší ženský herecký výkon v Čechovově Rackovi. Za inscenaci Hrdý Budžes hranou v příbramském divadle obdržela v roce 2003 cenu Thálie.

BÁRA HRZÁNOVÁ - DALŠÍ INFORMACE NALEZNETE ZDE

 

Články o celebritě

Radek Holub trpí kvůli stárnutí a baletním kreacím! Tělo se už občas vzpouzí, přiznal Radek Holub trpí kvůli stárnutí a baletním kreacím! Tělo se už občas vzpouzí, přiznal Sympatický herec Radek Holub (50) hlásí návrat na prkna, která znamenají svět. V divadelní hře Plný… číst článek
Druhý pohřeb Munzara (†85) rodina tajila! Hlaváčová přijít nezvládla Druhý pohřeb Munzara (†85) rodina tajila! Hlaváčová přijít nezvládla Po velkolepém rozloučení z jeviště Národního divadla, které proběhlo dnes od 11 hodin, má herec Luděk… číst článek
Hrzánová se po 16 letech stěhuje: Cesta je plná nástrah! Hrzánová se po 16 letech stěhuje: Cesta je plná nástrah! Po 16 letech se z pražského Divadla Bez zábradlí stěhuje Bára Hrzánová (54, na snímku) se svým představením… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Kajnarová
Zuzana Kajnarová
zobrazit profil Vladimír Javorský
Vladimír Javorský
zobrazit profil Jim Carrey
Jim Carrey
zobrazit profil Natálie Halouzková
Natálie Halouzková
zobrazit profil Filip Tůma
Filip Tůma
zobrazit profil Kateřina Lojdová
Kateřina Lojdová
zobrazit profil Matt Bomer
Matt Bomer
zobrazit profil Sabina Králová
Sabina Králová