Barbora Hrzánová

Datum narození: 22. 4. 1964
Místo narození: České Budějovice
Profese: herečka, dabérka, zpěvačka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Barbora Hrzánová se proslavila rolí postižené dívky v Renčově snímku Requiem pro panenku. Opakovaně byla nominována na Českého lva.

Talent Barbora Hrzánová zdědila po otci, slavném herci Jiřím Hrzánovi, jehož život předčasně ukončila tragédie - pád z pátého patra, při němž utrpěl vážná zranění, kterým krátce nato podlehl. Bylo mu 41 let. I manžel Barbory Hrzánové Radek Holub, s nímž se seznámila na divadelních prknech, je herec. Mají spolu syna Antonína.

BARBORA HRZÁNOVÁ A KOZA PRO TIBET

Bára Hrzánová zazářila v Torontu

První větší filmovou rolí Barbory Hrzánové byla postižená dívka, kterou si zahrála ve filmu Filipa Renče Requiem pro panenku (1991). Nezapomenutelnou dvojici zde vytvořila s kolegyní Aňou Geislerovou. Barbora Hrzánová byla za ztvárnění této postavy oceněna na filmovém festivalu v Torontu.

Barbora Hrzánová uspěla i u dětských diváků, a to díky svém netypickému hlasu. Namluvila např. seriál pohádkových příběhů Čtyři uši na mezi, vydala album Logopedické pohádky. Hrála v řadě komedií, jako je Čert ví proč (2003).

Hrzánová dostala divadelní ceny

Společně s manželem Radkem Holubem si Bára Hrzánová zahrála třeba v dramatu Juraje Herze Dívka a kouzelník (2008). V komedii Zdeňka Tyce (1998) ztvárnili ústřední dvojici. Na Českého lva byla nominována za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, a to ve filmech Díky za každé nové ráno (1994), Spiklenci slasti (1996) a Modrý tygr (2012).

O BÁŘE HRZÁNOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Herečka Barbora Hrzánová roku 1994 získala Cenu Alfréda Radoka za nejlepší ženský herecký výkon v Čechovově Rackovi. Za inscenaci Hrdý Budžes hranou v příbramském divadle obdržela v roce 2003 Cenu Thálie.

 

 

Články o celebritě

Nejsilnější momenty loučení s Hlaváčovou (†85): Srdceryvný pláč vnučky a Medvecká o poslední schůzce Nejsilnější momenty loučení s Hlaváčovou (†85): Srdceryvný pláč vnučky a Medvecká o poslední schůzce V Národním divadle se rodina, přátelé, kolegové a veřejnost naposledy rozloučili s herečkou Janou Hl... číst článek
Syn Holuba a Hrzánové Antonín: Kopie dědy Jiřího Hrzána (†41)! Syn Holuba a Hrzánové Antonín: Kopie dědy Jiřího Hrzána (†41)! Jak jinak to mohlo dopadnout? Syn herců Báry Hrzánové (59) a Radka Holuba (55) a vnuk legendárního J... číst článek
Z archivu Lucky Bílé a Petry Janů: Dvě malé šmudly! Z archivu Lucky Bílé a Petry Janů: Dvě malé šmudly! Na první pohled byste na retro snímku slavné zpěvačky nepoznaly. Obě jsou v dobovém spodním prádle, ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Uršula Kluková
Uršula Kluková
zobrazit profil František Němec
František Němec
zobrazit profil Dakota Johnson
Dakota Johnson
zobrazit profil Barbora Munzarová
Barbora Munzarová
zobrazit profil Anna Kotlíková
Anna Kotlíková
zobrazit profil Bella Ramsey
Bella Ramsey
zobrazit profil Paris Wilton
Paris Wilton