Barbora Hrzánová | Celebwiki.cz

Barbora Hrzánová

Datum narození: 22. 4. 1964
Místo narození: České Budějovice
Profese: herečka a zpěvačka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Barbora Hrzánová, která za své výkony získala řadu ocenění, je patronkou projektu Koza pro Tibet.

Talent Barbora Hrzánová zdědila po otci, slavném herci Jiřím Hrzánovi, jehož život předčasně ukončila tragédie - pád v výšky pátého patra, při němž utrpěl vážná zranění, kterým krátce nato podlehl. Bylo mu 41 let. I manžel Barbory Hrzánové, Radek Holub, s nímž se seznámila na divadelních prknech, je herec. Mají spolu syna Antonína.

BARBORA HRZÁNOVÁ – KOZA PRO TIBET

První větší filmovou rolí Barbory Hrzánové byla postižená dívka, kterou si zahrála ve filmu Filipa Renče Requiem pro panenku (1991). Nezapomenutelnou dvojici zde vytvořila s kolegyní Aňou Geislerovou. Barbora Hrzánová byla za ztvárnění této postavy oceněna na filmovém festivalu v Torontu.

Barbora Hrzánová uspěla i u dětských diváků, a to díky svém netypickému hlasu. Namluvila například seriál pohádkových příběhů Čtyři uši na mezi, vydala album Logopedické pohádky. Hrála v řadě komedií, jako je Čert ví proč (2003). Zde byly obsazeny hvězdy jako Táňa Pauhofová, Eva Holubová či Iva Janžurová.

Společně s manželem Radkem Holubem si Bára Hrzánová zahrála třeba v dramatu Juraje Herze Dívka a kouzelník (2008). V komedii Zdeňka Tyce (1998) ztvárnili ústřední dvojici. Na cenu Českého lva byla nominována za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, a to ve filmech Díky za každé nové ráno (1994) a Spiklenci slasti (1996).

Herečka Barbora Hrzánová roku 1994 získala Cenu Alfréda Radoka za nejlepší ženský herecký výkon v Čechovově Rackovi. Za inscenaci Hrdý Budžes hranou v příbramském divadle obdržela v roce 2003 cenu Thálie.

BÁRA HRZÁNOVÁ - DALŠÍ INFORMACE NALEZNETE ZDE

 

Články o celebritě

Zadlužená Gajerová z Ordinace: Sestra nabízí pomoc! Proč jí nezvedá telefon? Zadlužená Gajerová z Ordinace: Sestra nabízí pomoc! Proč jí nezvedá telefon? Dluží, na koho se podívá! Kvůli třímilionovým dluhům byla Veronika Gajerová (56) dokonce nucena vyhl... číst článek
Zadlužená hvězda Ordinace Gajerová: Problémy začaly, když jí Kracik utekl s Kostkovou Zadlužená hvězda Ordinace Gajerová: Problémy začaly, když jí Kracik utekl s Kostkovou Představitelka sestřičky Zuzany v Ordinaci Veronika Gajerová (56) má obrovský dluh 3 200 000 korun! ... číst článek
Zadlužená Gajerová z Ordinace: SMUTNÁ SLOVA SESTRY! První kontakt od smrti maminky... Zadlužená Gajerová z Ordinace: SMUTNÁ SLOVA SESTRY! První kontakt od smrti maminky... Dluží, na koho se podívá! Kvůli třímilionovým dluhům byla Veronika Gajerová (56) dokonce nucena vyhl... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Rossano Rubicondi
Rossano Rubicondi
zobrazit profil Tereza Nvotová
Tereza Nvotová
zobrazit profil Františka Stropnická
Františka Stropnická
zobrazit profil Oldřich Hajlich
Oldřich Hajlich
zobrazit profil Jorga Kotrbová
Jorga Kotrbová
zobrazit profil Ivana Uhlířová
Ivana Uhlířová
zobrazit profil Marta Vančurová
Marta Vančurová
zobrazit profil Anna Paquin
Anna Paquin