Vladimír Čech | Celebwiki.cz

Vladimír Čech

Datum narození: 6.7.1951
Datum úmrtí: 22.3.2013
Místo narození: Praha
Profese: herec, moderátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Vladimír Čech se proslavil rolí moderátora v zábavném pořadu televize Nova Chcete být milionářem, kterým provázel tři roky.

Vladimír Čech se narodil do herecké rodiny. Po absolvování DAMU prošel desítky menších divadel v České Těšíně, Pardubicích, Opavě nebo Ostravě.

V porevolučních letech 1990 až 1992 vstoupil do politiky coby poslanec České národní rady, divadla se ale nevzdal. Dál působil na scénách pražského Rokoka, kladenského nebo ústeckého divadla.

Největší popularitu Vladimír Čech získal moderováním soutěže Chcete být milionářem?, která ho postavila po bok takových moderátorských veličin, jako jsou vyhledávaní Jan Rosák, Marek Eben, Jan KrausKarel Šíp či jeho jmenovec František Ringo Čech. Milionáře uváděl po tři léta až do roku 2003. Tato zkušenost se promítla do jeho další práce v rádiu Blaník a Českém rozhlase. Čechův znělý hlas se přirozeně uplatnil v dabingu a nesmazatelně je sjat s animovanou postavičkou kocoura Garfielda. V posledních letech hrál v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Vyprávěj a Rodinná pouta.

Herec a moderátor Vladimíč Čech zemřel po táhlé nemoci 22. března 2013. Rakovinu - Lynchův syndrom zkomplikoval zápal plic. 

 

Články o celebritě

Tohle jste netušili! 80 pikošek o Karlu Gottovi Tohle jste netušili! 80 pikošek o Karlu Gottovi Jaký měl jubilant vztah s matkou? Proč ho táta udal? A proč bral LSD?  Co jeho sexuální úchylka?… číst článek
Řepkova rozlučka před basou: Zajel dát pusu mámě Řepkova rozlučka před basou: Zajel dát pusu mámě  Do pondělní půlnoci musí Tomáš Řepka (45) nastoupit do vězení, kde si odpyká dva a půl roku. Proto… číst článek
Předpověď počasí: KOSA A BOUŘKY Předpověď počasí: KOSA A BOUŘKY Již zítra přijde do Česka prudké ochlazení až na 11 stupňů. Nebudou chybět bouřky a déšť. No… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ivanka Devátá
Ivanka Devátá
zobrazit profil Michaela Sejnová
Michaela Sejnová
zobrazit profil Jacob Pitts
Jacob Pitts
zobrazit profil Anna Schmidtmajerová
Anna Schmidtmajerová
zobrazit profil Andrea Kerestéšová Růžičková
Andrea Kerestéšová Růžičková
zobrazit profil Magdaléna Borová
Magdaléna Borová
zobrazit profil Marián Labuda
Marián Labuda
zobrazit profil Hana Gregorová
Hana Gregorová