Vladimír Čech | Celebwiki.cz

Vladimír Čech

Datum narození: 6. 7. 1951
Datum úmrtí: 22. 3. 2013
Místo narození: Praha
Profese: herec, moderátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Vladimír Čech se proslavil rolí moderátora v zábavném pořadu televize Nova Chcete být milionářem, kterým provázel tři roky.

Vladimír Čech se narodil do herecké rodiny. Po absolvování DAMU prošel desítky menších divadel v České Těšíně, Pardubicích, Opavě nebo Ostravě.

V porevolučních letech 1990 až 1992 vstoupil do politiky coby poslanec České národní rady, divadla se ale nevzdal. Dál působil na scénách pražského Rokoka, kladenského nebo ústeckého divadla.

Největší popularitu Vladimír Čech získal moderováním soutěže Chcete být milionářem?, která ho postavila po bok takových moderátorských veličin, jako jsou vyhledávaní Jan Rosák, Marek Eben, Jan KrausKarel Šíp či jeho jmenovec František Ringo Čech. Milionáře uváděl po tři léta až do roku 2003. Tato zkušenost se promítla do jeho další práce v rádiu Blaník a Českém rozhlase. Čechův znělý hlas se přirozeně uplatnil v dabingu a nesmazatelně je sjat s animovanou postavičkou kocoura Garfielda. V posledních letech hrál v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Vyprávěj a Rodinná pouta.

Herec a moderátor Vladimíč Čech zemřel po táhlé nemoci 22. března 2013. Rakovinu - Lynchův syndrom zkomplikoval zápal plic. 

 

Články o celebritě

Skon Hedy Čechové (†91) zaskočil i Moučkovou (92): Do smrti byly ve při! Skon Hedy Čechové (†91) zaskočil i Moučkovou (92): Do smrti byly ve při! Obě se staly jako hlasatelky legendami a po roce 1968 měly utrum. Přesto k sobě Kamila Moučková (92)... číst článek
Smrt syna nebyla jediná rána: Tragický osud zakázané hlasatelky Hedy Čechová (†91)  Smrt syna nebyla jediná rána: Tragický osud zakázané hlasatelky Hedy Čechová (†91) Ve věku 91 let zemřela legendární televizní hlasatelka Heda Čechová. Ve svých 49 letech porazila rak... číst článek
Zemřela legendární Heda Čechová (†91): Syna Vladimíra Čecha (†61) přežila o 7 let! Zemřela legendární Heda Čechová (†91): Syna Vladimíra Čecha (†61) přežila o 7 let! Zemřela Heda Čechová (†91), která kdysi platila za jednu z nejkrásnějších a nejschopnějších televizn... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tomáš Juřička
Tomáš Juřička
zobrazit profil Lukáš Hejlík
Lukáš Hejlík
zobrazit profil Mark  Wahlberg
Mark Wahlberg
zobrazit profil Barbora Lukešová
Barbora Lukešová
zobrazit profil Jindřich Žampa
Jindřich Žampa
zobrazit profil Marián Labuda
Marián Labuda
zobrazit profil Robert Jašków
Robert Jašków
zobrazit profil Ondřej Brzobohatý Gregor
Ondřej Brzobohatý Gregor