Jan Rosák | Celebwiki.cz

Jan Rosák

Datum narození: 24.8.1947
Profese: moderátor, hlasatel, herec, scénárista
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Moderátor Jan Rosák kromě vědomostní soutěže Riskuj uváděl také Videostop, Studio Rosa nebo Bingo. Dříve pracoval jako hlasatel Československé televize.

Po gymnáziu se živil jako úředník, kulisák nebo prodavač losů. Než se Jan Rosák dostal na televizní obrazovky, pracoval ještě v rádiu, v němž uváděl mj. talk show Tandem. V televizi byl oblíbeným jeho tandem s Karlem Čáslavským v pořadu Videostop.

JAN ROSÁK - DÍTĚ S FANYNKOU?

Jan Rosák pětkrát převzal diváckou cenu TýTý v kategorii nejlepší moderátor. Pořady s ním jako moderátorem byly úspěšné na mnoha televizních stanicích. Kromě slavného Videostopu jmenujme MagionRiskuj, Studio Rosa nabo Bingo. Osvědčil se i jako otec Fouras v soutěži Pevnost Boyard. O tento kšeft soupeřil s takovými kalibry, jakými jsou Petr Štěpánek a Jan Kraus.

Svou hereckou kariéru Jan Rosák započal v československém snímku Hodina modrých slonov (1971), kde se objevil v jedné v menších rolí. Větší se dočkal v krimi akčňáku Hořké léto (1995) a posléze až v seriálu Modrý kód (2017), kde ztvárnil otce hlavního hrdiny Davida Hoffbauera v podání Marka Němce.

O JANU ROSÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Jiřinou Rosákovou má dceru Zuzanu, která se stala modelkou, a mladší Marii. Rodina Jana Rosáka žije v Mníšku pod Brdy, kde moderátor zrekonstruoval starý pivovar a přestavěl ho na vilu s divadlem a hospodou.

 

Články o celebritě

Rosák po infarktu za volantem: Zásadní změna! Stačí prý kouknout do občanky Rosák po infarktu za volantem: Zásadní změna! Stačí prý kouknout do občanky Extrémní tempo si vybralo svou daň v podobě srdeční příhody. Poté, co Jan Rosák (72) prodělal infarkt… číst článek
Jan Rosák po kolapsu: Musí hodit »zpátečku« Jan Rosák po kolapsu: Musí hodit »zpátečku« Extrémní tempo si vybralo svou daň v podobě srdeční příhody. Poté, co Jan Rosák (72) prodělal infarkt… číst článek
Potupa Gottové nebere konce: OBVINĚNÍ Z TRESTNÉHO ČINU Potupa Gottové nebere konce: OBVINĚNÍ Z TRESTNÉHO ČINU Jaroslava Herzerů (66) patřila mezi hrstku Gottových blízkých spolupracovníků. Dlouhá léta byla účetní… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Laďka Něrgešová
Laďka Něrgešová
zobrazit profil Zuzana Bubílková
Zuzana Bubílková
zobrazit profil Alexander Hemala
Alexander Hemala
zobrazit profil Martina Kociánová
Martina Kociánová
zobrazit profil Partik Rokl
Partik Rokl
zobrazit profil Bára Niničová
Bára Niničová
zobrazit profil Gabriela Kratochvílová Lašková
Gabriela Kratochvílová Lašková
zobrazit profil Jiří Janeček
Jiří Janeček