Jan Rosák

Datum narození: 24. 8. 1947
Místo narození: Ivanovice na Hané
Profese: moderátor, hlasatel, herec, scenárista
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Jan Rosák se proslavil moderováním soutěže Riskuj. Uváděl Videostop, Studio Rosa, Bingo nebo Poklad z půdy. Kdysi pracoval jako hlasatel Čs. televize.

Po gymnáziu se živil jako úředník, kulisák nebo prodavač losů. Než se Jan Rosák dostal na televizní obrazovky, pracoval ještě v rádiu, v němž uváděl mj. talk show Tandem. V televizi byl oblíbeným jeho tandem s Karlem Čáslavským v pořadu Videostop.

JAN ROSÁK - DÍTĚ S FANYNKOU?

Jan Rosák si zahrál v Modrém kódu

Pětkrát převzal diváckou cenu TýTý v kategorii Nejlepší moderátor. Pořady s ním jako moderátorem byly úspěšné na mnoha televizních stanicích. Kromě slavného Videostopu jmenujme MagionRiskuj, Studio Rosa nabo Bingo. Jan Rosák se osvědčil i jako otec Fouras v soutěži Pevnost Boyard. O tento kšeft soupeřil s Petrem Štěpánkem a Janem Krausem.

Svou hereckou kariéru Jan Rosák započal v československém snímku Hodina modrých slonov (1971), kde se objevil v jedné v menších rolí. Větší se dočkal v krimi akčňáku Hořké léto (1995) a posléze až v seriálu Modrý kód (2017), kde ztvárnil otce hlavního hrdiny Davida Hoffbauera v podání Marka Němce.

Rosák udělal z pivovaru vilu s divadlem

O JANU ROSÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Jiřinou Rosákovou má dceru Zuzanu, která se stala modelkou, a mladší Marii. Rodina Jana Rosáka žije v Mníšku pod Brdy, kde moderátor zrekonstruoval starý pivovar a přestavěl ho na vilu s divadlem a hospodou.

 

Další Moderátoři

zobrazit profil Zdeněk Izer
Zdeněk Izer
zobrazit profil Lucie Borhyová
Lucie Borhyová
zobrazit profil Sophia Turdeau
Sophia Turdeau
zobrazit profil Rey Koranteng
Rey Koranteng
zobrazit profil Ondřej Novotný
Ondřej Novotný
zobrazit profil Libor Baselides
Libor Baselides
zobrazit profil Štěpánka Duchková
Štěpánka Duchková
zobrazit profil Roman  Šmucler
Roman Šmucler