Jan Rosák | Celebwiki.cz

Jan Rosák

Datum narození: 24. 8. 1947
Profese: moderátor, hlasatel, herec, scénárista
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Moderátor Jan Rosák kromě vědomostní soutěže Riskuj uváděl také Videostop, Studio Rosa nebo Bingo. Dříve pracoval jako hlasatel Československé televize.

Po gymnáziu se živil jako úředník, kulisák nebo prodavač losů. Než se Jan Rosák dostal na televizní obrazovky, pracoval ještě v rádiu, v němž uváděl mj. talk show Tandem. V televizi byl oblíbeným jeho tandem s Karlem Čáslavským v pořadu Videostop.

JAN ROSÁK - DÍTĚ S FANYNKOU?

Jan Rosák pětkrát převzal diváckou cenu TýTý v kategorii nejlepší moderátor. Pořady s ním jako moderátorem byly úspěšné na mnoha televizních stanicích. Kromě slavného Videostopu jmenujme MagionRiskuj, Studio Rosa nabo Bingo. Osvědčil se i jako otec Fouras v soutěži Pevnost Boyard. O tento kšeft soupeřil s takovými kalibry, jakými jsou Petr Štěpánek a Jan Kraus.

Svou hereckou kariéru Jan Rosák započal v československém snímku Hodina modrých slonov (1971), kde se objevil v jedné v menších rolí. Větší se dočkal v krimi akčňáku Hořké léto (1995) a posléze až v seriálu Modrý kód (2017), kde ztvárnil otce hlavního hrdiny Davida Hoffbauera v podání Marka Němce.

O JANU ROSÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Jiřinou Rosákovou má dceru Zuzanu, která se stala modelkou, a mladší Marii. Rodina Jana Rosáka žije v Mníšku pod Brdy, kde moderátor zrekonstruoval starý pivovar a přestavěl ho na vilu s divadlem a hospodou.

 

Články o celebritě

Legendární Amfora slaví 45 let: Pochovali už tři jedenáctky včetně Gotta (†80)! Legendární Amfora slaví 45 let: Pochovali už tři jedenáctky včetně Gotta (†80)! První zemřel v roce 1980 herec Jiří Hrzán (†41), zatím poslední je Karel Gott (†80), od jehož smrti ... číst článek
Hvězdy fotbalové Amfory: Vzdají poctu Gottovi! A dalším 32 mrtvým... Hvězdy fotbalové Amfory: Vzdají poctu Gottovi! A dalším 32 mrtvým... První zemřel v roce 1980 herec Jiří Hrzán (†41), zatím poslední je Karel Gott (†80), od jehož smrti ... číst článek
Rosák po infarktu za volantem: Zásadní změna! Stačí prý kouknout do občanky Rosák po infarktu za volantem: Zásadní změna! Stačí prý kouknout do občanky Extrémní tempo si vybralo svou daň v podobě srdeční příhody. Poté, co Jan Rosák (72) prodělal infark... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Vladimír Hron
Vladimír Hron
zobrazit profil Robert Záruba
Robert Záruba
zobrazit profil Lucie Borhyová
Lucie Borhyová
zobrazit profil Nikol Lenertová
Nikol Lenertová
zobrazit profil Libor Baselides
Libor Baselides
zobrazit profil Lucie Šilhánová
Lucie Šilhánová
zobrazit profil Sandra Parmová
Sandra Parmová