Jan Rosák

Datum narození: 24. 8. 1947
Místo narození: Ivanovice na Hané
Profese: moderátor, hlasatel, herec, scenárista
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Jan Rosák se proslavil moderováním soutěže Riskuj. Uváděl Videostop, Studio Rosa, Bingo nebo Poklad z půdy. Kdysi pracoval jako hlasatel Čs. televize.

Po gymnáziu se živil jako úředník, kulisák nebo prodavač losů. Než se Jan Rosák dostal na televizní obrazovky, pracoval ještě v rádiu, v němž uváděl mj. talk show Tandem. V televizi byl oblíbeným jeho tandem s Karlem Čáslavským v pořadu Videostop.

JAN ROSÁK - DÍTĚ S FANYNKOU?

Jan Rosák si zahrál v Modrém kódu

Pětkrát převzal diváckou cenu TýTý v kategorii Nejlepší moderátor. Pořady s ním jako moderátorem byly úspěšné na mnoha televizních stanicích. Kromě slavného Videostopu jmenujme MagionRiskuj, Studio Rosa nabo Bingo. Jan Rosák se osvědčil i jako otec Fouras v soutěži Pevnost Boyard. O tento kšeft soupeřil s Petrem Štěpánkem a Janem Krausem.

Svou hereckou kariéru Jan Rosák započal v československém snímku Hodina modrých slonov (1971), kde se objevil v jedné v menších rolí. Větší se dočkal v krimi akčňáku Hořké léto (1995) a posléze až v seriálu Modrý kód (2017), kde ztvárnil otce hlavního hrdiny Davida Hoffbauera v podání Marka Němce.

Rosák udělal z pivovaru vilu s divadlem

O JANU ROSÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Jiřinou Rosákovou má dceru Zuzanu, která se stala modelkou, a mladší Marii. Rodina Jana Rosáka žije v Mníšku pod Brdy, kde moderátor zrekonstruoval starý pivovar a přestavěl ho na vilu s divadlem a hospodou.

 

Články o celebritě

Jan Rosák se v Mníšku zbavuje všeho majetku: Na útěku »vydělá« 33 milionů! Jan Rosák se v Mníšku zbavuje všeho majetku: Na útěku »vydělá« 33 milionů! Konec života v Mníšku pod Brdy, k němuž se po čtvrt století rozhodl Jan Rosák (76), je v plném proud... číst článek
Co se děje s králem Videostopu Janem Rosákem (76)? Zbavuje se všeho majetku! Co se děje s králem Videostopu Janem Rosákem (76)? Zbavuje se všeho majetku! Když si v roce 1997 začal stavět v Mníšku pod Brdy dům u zámku, proslavil toto městečko po celé zemi... číst článek
Nejsilnější momenty pohřbu Vaša Patejdla (†68):  Babiš bez pozvánky, manévry a plačící hvězdy Nejsilnější momenty pohřbu Vaša Patejdla (†68): Babiš bez pozvánky, manévry a plačící hvězdy Ve středu 30. srpna se od 14 hodin konalo v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Strahově poslední ro... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Libor Bouček
Libor Bouček
zobrazit profil Roman Ondráček
Roman Ondráček
zobrazit profil Eva Jurinová
Eva Jurinová
zobrazit profil Tomáš Zástěra
Tomáš Zástěra
zobrazit profil Sara Carbonero
Sara Carbonero
zobrazit profil Eva Perkausová
Eva Perkausová
zobrazit profil Laďka Něrgešová
Laďka Něrgešová
zobrazit profil Anna Wetlinská
Anna Wetlinská