Jan Rosák | Celebwiki.cz

Jan Rosák

Datum narození: 24.8.1947
Profese: moderátor, hlasatel, herec, scénárista
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Moderátor Jan Rosák kromě vědomostní soutěže Riskuj uváděl také Videostop, Studio Rosa nebo Bingo. Dříve pracoval jako hlasatel Československé televize.

Po gymnáziu se živil jako úředník, kulisák nebo prodavač losů. Než se Jan Rosák dostal na televizní obrazovky, pracoval ještě v rádiu, v němž uváděl mj. talk show Tandem. V televizi byl oblíbeným jeho tandem s Karlem Čáslavským v pořadu Videostop.

JAN ROSÁK - DÍTĚ S FANYNKOU?

Jan Rosák pětkrát převzal diváckou cenu TýTý v kategorii nejlepší moderátor. Pořady s ním jako moderátorem byly úspěšné na mnoha televizních stanicích. Kromě slavného Videostopu jmenujme MagionRiskuj, Studio Rosa nabo Bingo. Osvědčil se i jako otec Fouras v soutěži Pevnost Boyard. O tento kšeft soupeřil s takovými kalibry, jakými jsou Petr Štěpánek a Jan Kraus.

Svou hereckou kariéru Jan Rosák započal v československém snímku Hodina modrých slonov (1971), kde se objevil v jedné v menších rolí. Větší se dočkal v krimi akčňáku Hořké léto (1995) a posléze až v seriálu Modrý kód (2017), kde ztvárnil otce hlavního hrdiny Davida Hoffbauera v podání Marka Němce.

O JANU ROSÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Jiřinou Rosákovou má dceru Zuzanu, která se stala modelkou, a mladší Marii. Rodina Jana Rosáka žije v Mníšku pod Brdy, kde moderátor zrekonstruoval starý pivovar a přestavěl ho na vilu s divadlem a hospodou.

 

Články o celebritě

Zlatý důl Ondřeje Sokola: Moderování Tváře mu hodilo neskutečný balík! Zlatý důl Ondřeje Sokola: Moderování Tváře mu hodilo neskutečný balík! Odstartovala již šestá řada oblíbené soutěže Tvoje tvář má známý hlas, jako tradičně ji uvádí moderátor… číst článek
Zdeněk Srstka (†83): Pár hodin po jeho smrti... Synův nečekaný zákaz! Zdeněk Srstka (†83): Pár hodin po jeho smrti... Synův nečekaný zákaz! Byl to nejslavnější český kaskadér a známá postava ve stovkách filmů. Přesto se s hercem Zdeňkem… číst článek
Fotbalová Amfora slaví 45 let: Nejvíc se změnil Rosák! Fotbalová Amfora slaví 45 let: Nejvíc se změnil Rosák! Slaví půlkulatiny. Fotbalový klub Amfora vznikl před 45 lety a asi nejvíc se za ty roky změnil Jan… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Taťána Míková
Taťána Míková
zobrazit profil Tomáš Kraus
Tomáš Kraus
zobrazit profil Jiří Janeček
Jiří Janeček
zobrazit profil Jan Kraus
Jan Kraus
zobrazit profil Patrik Hezucký
Patrik Hezucký
zobrazit profil Michaela Dolinová
Michaela Dolinová
zobrazit profil Tomáš Hauptvogel
Tomáš Hauptvogel
zobrazit profil Jan Pokorný
Jan Pokorný