Melissa McCarthy

Datum narození: 26. 8. 1970
Místo narození: Plainfield, Illinois, USA
Výška: 157 cm
Profese: herečka, producentka, spisovatelka, módní návrhářka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Melissu McCarthy proslavil úspěšný americký seriál Gilmorova děvčata, v němž si sympatická boubelka zahrála kulinářského génia Sookie St. James.

Talentovaná Melissa McCarthy není jen herečka, ale též nadaná komička a scenáristka, filmová i televizní producentka, a dokonce také spisovatelka a módní návrhářka.

Pro kariéru Melissy McCarthy coby herečky byl zásadní rok 2000, kdy se opakovaně objevila na stříbrném plátně, mj. v akční komedii Charlieho andílci (hrají v ní hvězdy jako Cameron Diaz, Drew Barrymore a Lucy Liu) a kdy též dostala roli kulinářského génia Sookie St. James v americkém seriálu Gilmorova děvčata.

Díky svému komediálnímu nadání se Melissa McCarthy stala oblíbenou herečkou, a tak není divu, že ji američtí diváci s nadšením uvítali jako hlavní hrdinku seriálu Mike a Moolly (2010). Molly je učitelka, která se s policistou Mikem seznámila na srazu anonymních jedlíků.

Ústřední postavou je Melissa McCarthy také v komediích Krotitelé duchů 3 či Šéfka. V akčňáku Drsňačky vytvořila báječnou dvojici se Sandrou Bullock.

V roce 2016 byla Melissa McCarthy prestižním časopisem Forbes označena za druhou nejlépe placenou herečku (vydělala údajně 33.000.000 $).

Za hlavní roli v životopisném komediálním dramatu Můžete mi kdy odpustit? (2018) byla Melissa McCarthy nominována na Oscara a na Zlatý glóbus. Dostala za ni Florida Film Critics Circle Awards.

Její vlastní televizní talkshow The Melissa McCarthy Show měla premiéru v roce 2019. V roce 2020 získala cenu Emmy za výkon v televizním pořadu Saturday Night Live. Melissa McCarthy je členkou komediálního týmu The Groundlings, který je známý svými improvizačními vystoupeními.

V roce 2023 se Melissa McCarthy stala jednou z hvězd hrané adaptace Disneyho hudebního fantasy filmu Malá mořská víla (The Little Mermaid). Ztvárnila roli Uršully.

Věnuje se také módě. Úspěšná byla např. její kolekce Melissa McCarthy Seven7 určená ženám větších rozměrů. Jako scenáristka opakovaně spolupracovala se svým manželem.

Roku 2005 se Melissa McCarthy vdala za herce a producenta Bena Falconeho. Mají spolu dvě dcery, tedy kromě společného podnikání. Známé jsou také její dvě sestřenice - herečka a modelka Jennifer Ann „Jenny“ McCarthy Wahlberg a bývalá profesionální basketbalová hráčka Joanne McCarthy.

 

Další Herci

zobrazit profil Jana Janěková ml.
Jana Janěková ml.
zobrazit profil Jakub Žáček
Jakub Žáček
zobrazit profil Lenka Kořínková
Lenka Kořínková
zobrazit profil Martin Sitta
Martin Sitta
zobrazit profil Milan Šimáček
Milan Šimáček
zobrazit profil Helena Dytrtová
Helena Dytrtová
zobrazit profil Vladimír Brabec
Vladimír Brabec
zobrazit profil Jonah Hauer-King
Jonah Hauer-King