Karel Roden

Datum narození: 18. 5. 1962
Místo narození: České Budějovice
Profese: herec, dabér
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Karel Roden, držitel Českého lva za hlavní role ve filmech Hlídač č. 47 a Masaryk, se předvedl v mnoha nejen českých, ale i hollywoodských trhacích.

Divadlu se věnoval jeho děda i otec. Na pražskou DAMU Karel Roden nastoupil po Střední průmyslové škole keramické v Bechyni. Hrál v Divadle na Vinohradech, v Národním divadle nebo v Divadle Na zábradlí. Exceloval v představeních Rok na vsi, Meteor či Úplné zatmění. Za roli Bruna v komedii Velkolepý paroháč získal divadelní Cenu Alfréda Radoka.

KAREL RODEN - JAK HO ZMĚNILO OTCOVSTVÍ?

Roden si zahrál v krváku Blade 2

Dva roky Karel Roden studoval ve Velké Británii angličtinu. Hodila se mu v Hollywoodu, kde mu nabídli několik záporných rolí. Jednu předvedl v thrilleru 15 minut, další v krváku Blade 2 nebo v komiksovém Hellboyovi.

V Česku si Karel Roden zahrál např. v komediálních Básnících, pohádce Pták Ohnivák nebo ve válečném dramatu Lidice.

Za Masaryka dostal nejen Českého lva

Za hlavní roli ve snímku Hlídač č. 47 režiséra Filipa Renče získal Karel Roden svou první křišťálovou sošku Českého lva. Exceloval také ve snímku Habermannův mlýn. Svoji animovanou verzi představil také v unikátním snímku Alois Nebel.

Roku 2017 získal hned dvě nominace na Českého lva za mužský herecký výkon v hlavní roli, a to v životopisném dramatu režiséra Julia Ševčíka Masaryk a v psychologickém thrilleru Petra Václava Nikdy nejsme sami. Za ztvárnění Jana Masaryka sošku dostal. A nejen ji, ale také Cenu české filmové kritiky a slovenskou cenu Slnko v sieti.

Nominací na Českého lva má Karel Roden na svém kontě víc, např. za role v snímcích Král Ubu, Oběti a vrazi, Tajnosti, Krásno či Fotograf

O KARLU RODENOVI ČTĚTE ZDE>>

Partnerkami Karla Rodena byly mj. kolegyně Jana Krausová a Ivana Chýlková. Herec má dceru Sofii a syna Karla.

Bratr Karla Rodena Marian je také herec 

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Liliana Malkina
Liliana Malkina
zobrazit profil Johana Matoušková
Johana Matoušková
zobrazit profil Eva Hudečková
Eva Hudečková
zobrazit profil Marilyn  Monroe
Marilyn Monroe
zobrazit profil Hana Brejchová
Hana Brejchová
zobrazit profil Beáta Hrnčiříková
Beáta Hrnčiříková
zobrazit profil Liam  Neeson
Liam Neeson