Karel Roden | Celebwiki.cz

Karel Roden

Datum narození: 18.5.1962
Místo narození: České Budějovice
Profese: herec, dabér
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Karel Roden se předvedl v mnoha českých i hollywoodských trhacích. Dobře ale zná i prkna českých divadel.

Divadlu se věnoval jeho děda i otec. Na pražskou DAMU nastoupil Karel Roden po Střední průmyslové škole keramické v Bechyni. Hrál v Divadle na Vinohradech, v Národním divadle nebo v Divadle Na zábradlí. Exceloval ve hrách Rok na vsi, Meteor či Úplné zatmění. Za roli Bruna v komedii Velkolepý paroháč získal divadelní Cenu Alfréda Radoka.

Dva roky Karel Roden studoval ve Velké Británii angličtinu. Hodila se mu v Hollywoodu, kde mu nabídli několik záporných rolí. Jednu předvedl v thrilleru 15 minut, další v krváku Blade 2 nebo v komiksovém Hellboyovi.

VŠE O KARLU RODENOVI NAJDETE ZDE>>

V Česku si Karel Roden zahrál například v komediálních Básnících, pohádce Pták Ohnivák nebo ve válečném dramatu Lidice. Za hlavní roli ve snímku Hlídač č. 47 režiséra Filipa Renče získal Karel Roden křišťálovou sošku Českého lva. Exceloval také ve snímku Habermannův mlýn. Svoji animovanou verzi představil také v unikátním snímku Alois Nebel. Roku 2017 získal hned dvě nominace na Českého lva za mužský herecký výkon v hlavní roli, a to v životopisném dramatu Masaryk a psychologickém thrilleru Nikdy nejsme sami. Za roli roli Jana Masaryka ho dostal.

 

Články o celebritě

Podzimní trumfy ČT: Sever, Princip slasti a nový Rozsudek! Podzimní trumfy ČT: Sever, Princip slasti a nový Rozsudek! Česká televize představila na tiskové konferenci své plány pro letošní podzim a již nyní je jasné,… číst článek
Sedláčková na pohřbu Kurela (†58): Jsem tu za jeho maminku... Sedláčková na pohřbu Kurela (†58): Jsem tu za jeho maminku... Byli víc než jen kolegové. A taky byli vrstevníci. O to víc Jitku Sedláčkovou (58) šokovala náhlá… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vin Diesel
Vin Diesel
zobrazit profil Kamila Magálová
Kamila Magálová
zobrazit profil Václav Jiráček
Václav Jiráček
zobrazit profil Jan Révai
Jan Révai
zobrazit profil Michael Madsen
Michael Madsen
zobrazit profil Jaroslava Pokorná
Jaroslava Pokorná
zobrazit profil Michael Nyqvist
Michael Nyqvist
zobrazit profil Cameron Diaz
Cameron Diaz