Jiří Rendl

Jiří Rendl

Datum narození: 18. 4. 1982
Profese: herec, režisér, scenárista, producent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Jiří Rendl byl za svůj výkon v hororové tragikomedie Přišla v noci (2023) nominován na Cenu české filmové kritiky v kategorii Nejlepší herec a na Českého lva coby Nejlepší herec ve vedlejší roli.

V roce 2010 Jiří Rendl debutoval drobnou rolí na filmovém plátně v celovečerním snímku, v dramatu PIKO. Poté si zahrál v několika studentských krátkometrážních snímcích, např. Táta (2015) nebo Já jen soudím (2021).

Do filmů Ztraceni v Mnichově (2015) a Modelář (2020) Jiřího Rendla obsadil režisér a scenárista Petr Zelenka. Menší úlohu ztvárnil v dramatu režisérky Agnieszky Holland Šarlatán (2020).

Na Cenu české filmové kritiky byl Jiří Rendl nominován za svůj výkon v hororové tragikomedie režisérů a scenáristů Tomáše Pavlíčka a Jana Vejnara Přišla v noci (2023). Našlápnuto měl i na Českého lva v kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli.

Coby režisér, scenárista a producent Jiří Rendl vytvořil videoklipy Fast Food Orchestra feat. Vladimir 518: Sousedi (2015), Prague Conspiracy: King Fool´s Crown (2017) a Island Mint: Insomnia Town (2023).

Kromě hraní, režie a produkce se Jiří Rendl věnuje zpěvu, hraní na bicí a na kytaru. Rád lyžuje a hraje tenis.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Peter Krištúfek
Peter Krištúfek
zobrazit profil Jaroslav Sauer
Jaroslav Sauer
zobrazit profil Petr Pýcha
Petr Pýcha
zobrazit profil Jiří Vejdělek
Jiří Vejdělek
zobrazit profil Robert Redford
Robert Redford
zobrazit profil Biser Arichtev
Biser Arichtev
zobrazit profil Gustav Oplustil
Gustav Oplustil
zobrazit profil Marie Poledňáková
Marie Poledňáková