David Prachař | Celebwiki.cz

David Prachař

Datum narození: 15.1.1959
Místo narození: Praha
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

David Prachař je významný český herec. Jeho umělecké kořeny prorůstají až o několik desetiletí nazpět. Hrál i jeho otec Ilja a matka Jana.

Své umění předvedl David Prachař na prknech několika divadel. Obdržel za něj i několikero ocenění. Od mládí hrál na housle, kytaru a saxofon. Po pražské DAMU nastoupil angažmá v Divadle S. K. Neumanna. Několik rolí ztvárnil i v Divadle E. F. Buriana nebo v Činoherním klubu. V Divadle Komedie působil až do jeho zániku. Předvedl se ve hrách Tři sestry, Král Lear nebo Okno do hlavy. V pražském Národním divadle debutoval Cyranem z Bergeracu. Nedávno zrežíroval svou první hru Opona nahoru!.

Za jedinečné výkony v dramatech Hamlet a Tragická historie o doktoru Faustovi obdržel David Prachař divadelní cenu Alfréda Radoka. Za mimořádný mužský herecký výkon v inscenaci Novocento získal v roce 2007 cenu Thálie.

Jeho tvář se objevuje i ve filmu a na televizních obrazovkách. Zahrál si například v seriálu Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Doktoři z Počátků nebo ve snímku Ať žijí rytíři. Za počeštění hlavního hrdiny italské komedie Život je krásný si vysloužil David Prachař dabérskou cenu Františka Filipovského.

Dvacet let žil David Prachař s herečkou Danou Batulkovou. Má s ní syna Jakuba Prachaře, oblíbeného moderátora, a dceru Marianu. Manželství páru ale nevyšlo. David Prachař se zamiloval do kolegyně Lindy Rybové. Vychovávají dcery Rozárii a Josefínu a syna Františka.

 

Články o celebritě

Brodská se vrací do Slunečné: Chalupu po tátovi prodala, ale ... Brodská se vrací do Slunečné: Chalupu po tátovi prodala, ale ... O víkendu padla první klapka nového primáckého seriálu Slunečná, který v příštím roce nahradí seriál… číst článek
Vyprávěj je zpátky! Vojtek nahnal k televizi celou rodinu Vyprávěj je zpátky! Vojtek nahnal k televizi celou rodinu Oblíbený seriál České televize Vyprávěj se zase vrací na obrazovky a dojati jsou nejenom diváci,… číst článek
Prachař přistižen: Líbačka s krásnou brunetkou! Ale Agáta to nebyla… Prachař přistižen: Líbačka s krásnou brunetkou! Ale Agáta to nebyla… Místo, aby žehlil manželskou krizi, vyráží si z kopýtka. Pokud Jakub Prachař (35) poslední týdny… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Miroslav Hanuš
Miroslav Hanuš
zobrazit profil Jan Kačer
Jan Kačer
zobrazit profil Dyjan Carlos de Azevedo
Dyjan Carlos de Azevedo
zobrazit profil Jiří Suchý
Jiří Suchý
zobrazit profil Jovanka Skrčeská
Jovanka Skrčeská
zobrazit profil Michal Šmarda
Michal Šmarda
zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková
zobrazit profil Rozálie Havelková
Rozálie Havelková