David Prachař | Celebwiki.cz

David Prachař

Datum narození: 15. 1. 1959
Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér, režisér

Související celebrity

Životopis

Herec David Prachař, jehož umělecké kořeny prorůstají až o několik desetiletí nazpět (otec byl herec a matka loutkoherečka), je držitelem cen za své výkony na divadelních scénách. Je též vyhledávanou tváří tvůrců seriálů i filmů.

Své umění předvedl David Prachař na prknech několika divadel. Obdržel za něj i několikero ocenění. Od mládí hrál na housle, kytaru a saxofon. Po pražské DAMU přijal angažmá v Divadle S. K. Neumanna.

DAVID PRACHAŘ REŽISÉREM

Několik rolí David Prachař ztvárnil také v Divadle E. F. Buriana nebo v Činoherním klubu. V Divadle Komedie působil až do jeho zániku. Předvedl se ve hrách Tři sestry, Král Lear nebo Okno do hlavy. V pražském Národním divadle debutoval Cyranem z Bergeracu. Jeho režíjním debutem byla hra Opona nahoru!.

Za jedinečné výkony v dramatech Hamlet a Tragická historie o doktoru Faustovi obdržel David Prachař divadelní Cenu Alfréda Radoka. Za mimořádný mužský herecký výkon v inscenaci Novocento získal v roce 2007 Cenu Thálie.

Jeho tvář se objevuje i ve filmu a na televizních obrazovkách. Zahrál si např. v seriálech Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Doktoři z Počátků, Ať žijí rytíři! či Slunečná. Za počeštění hlavního hrdiny italské komedie Život je krásný si David Prachař vysloužil dabérskou Cenu Františka Filipovského.

O DAVIDU PRACHAŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Dvacet let žil David Prachař s herečkou Danou Batulkovou. Má s ní syna Jakuba Prachaře, oblíbeného herce, zpěváka a moderátora, a dceru Marianu. Manželství páru ale nevyšlo. David Prachař se zamiloval do kolegyně Lindy Rybové. Vychovávají spolu dcery Rozárii a Josefínu a syna Františka.

 

Články o celebritě

Nervy Davida Prachaře: Bojí se, že přijde o Rybovou? Nervy Davida Prachaře: Bojí se, že přijde o Rybovou? Manžele Lindu Rybovou (44) a Davida Prachaře (61) od sebe dělí téměř jedna generace. Když spolu začí... číst článek
Překvapivé vyznání Agáty na adresu manžela: Slova, která chytnou za srdce! Překvapivé vyznání Agáty na adresu manžela: Slova, která chytnou za srdce! Mnozí doufali, že Agáta Prachařová (34) a Jakub Prachař (36) dospějí k usmíření, a konečně tak téma ... číst článek
Starosta Franta Ondřeje Pavelky je ve Slunečné za pěkného podpantofláka Starosta Franta Ondřeje Pavelky je ve Slunečné za pěkného podpantofláka Herec Ondřej Pavelka, známý mimo jiné coby jeden ze zakládajících členů týmu „nekonečné“ novácké Uli... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
zobrazit profil Sophie Turner
Sophie Turner
zobrazit profil Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger
zobrazit profil Ivo Niederle
Ivo Niederle
zobrazit profil Dagmar Teichmannová
Dagmar Teichmannová
zobrazit profil Mark  Wahlberg
Mark Wahlberg
zobrazit profil Uršula Kluková
Uršula Kluková
zobrazit profil Rostislav Novák mladší
Rostislav Novák mladší