David Prachař | Celebwiki.cz

David Prachař

Datum narození: 15.1.1959
Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér, režisér

Související celebrity

Životopis

Herec David Prachař, jehož umělecké kořeny prorůstají až o několik desetiletí nazpět (otec byl herec a matka loutkoherečka), je držitelem cen za své výkony na divadelních scénách. Je též vyhledávanou tváří tvůrců seriálů i filmů.

Své umění předvedl David Prachař na prknech několika divadel. Obdržel za něj i několikero ocenění. Od mládí hrál na housle, kytaru a saxofon. Po pražské DAMU přijal angažmá v Divadle S. K. Neumanna.

DAVID PRACHAŘ REŽISÉREM

Několik rolí David Prachař ztvárnil také v Divadle E. F. Buriana nebo v Činoherním klubu. V Divadle Komedie působil až do jeho zániku. Předvedl se ve hrách Tři sestry, Král Lear nebo Okno do hlavy. V pražském Národním divadle debutoval Cyranem z Bergeracu. Jeho režíjním debutem byla hra Opona nahoru!.

Za jedinečné výkony v dramatech Hamlet a Tragická historie o doktoru Faustovi obdržel David Prachař divadelní Cenu Alfréda Radoka. Za mimořádný mužský herecký výkon v inscenaci Novocento získal v roce 2007 Cenu Thálie.

Jeho tvář se objevuje i ve filmu a na televizních obrazovkách. Zahrál si např. v seriálech Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Doktoři z Počátků, Ať žijí rytíři! či Slunečná. Za počeštění hlavního hrdiny italské komedie Život je krásný si David Prachař vysloužil dabérskou Cenu Františka Filipovského.

O DAVIDU PRACHAŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Dvacet let žil David Prachař s herečkou Danou Batulkovou. Má s ní syna Jakuba Prachaře, oblíbeného herce, zpěváka a moderátora, a dceru Marianu. Manželství páru ale nevyšlo. David Prachař se zamiloval do kolegyně Lindy Rybové. Vychovávají spolu dcery Rozárii a Josefínu a syna Františka.

 

Články o celebritě

Nad Slunečnou se stahují mračna: Seriál v ohrožení? Nad Slunečnou se stahují mračna: Seriál v ohrožení? Jednou z výrazných postav Slunečné je Dana Batulková (61). Herečka v seriálu hraje po boku svého… číst článek
Hvězdné jaro na Primě a sedm nových pořadů: Kotek, Pavlásek i Bohdalka! Hvězdné jaro na Primě a sedm nových pořadů: Kotek, Pavlásek i Bohdalka! Televize Prima nabízí divákům na jaře skutečně nabitý program. Těšit se mohou hned na sedm nových… číst článek
Bohdalová, Prachař, Bouček v nové show Zlatá maska: Mají monopol na zábavu! Bohdalová, Prachař, Bouček v nové show Zlatá maska: Mají monopol na zábavu! Už 20. března na Primě startuje zbrusu nová zábavná show Zlatá maska. A opět v ní bude trio známé… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Kostka
Petr Kostka
zobrazit profil Tim Robbins
Tim Robbins
zobrazit profil Karina Rchichev
Karina Rchichev
zobrazit profil Monika Horváthová
Monika Horváthová
zobrazit profil Jason Statham
Jason Statham
zobrazit profil Michalina Olszańska
Michalina Olszańska