David Prachař

Datum narození: 15. 1. 1959
Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér, režisér

Související celebrity

Životopis

Herec David Prachař, jehož umělecké kořeny prorůstají až o několik desetiletí nazpět (otec byl herec a matka loutkoherečka), je držitelem cen za své výkony na divadelních scénách. Je též vyhledávanou tváří tvůrců seriálů i filmů.

Své umění předvedl David Prachař na prknech několika divadel. Obdržel za něj i několikero ocenění. Od mládí hrál na housle, kytaru a saxofon. Po pražské DAMU přijal angažmá v Divadle S. K. Neumanna.

DAVID PRACHAŘ REŽISÉREM

Několik rolí David Prachař ztvárnil také v Divadle E. F. Buriana nebo v Činoherním klubu. V Divadle Komedie působil až do jeho zániku. Předvedl se ve hrách Tři sestry, Král Lear nebo Okno do hlavy. V pražském Národním divadle debutoval Cyranem z Bergeracu. Jeho režíjním debutem byla hra Opona nahoru!.

Za jedinečné výkony v dramatech Hamlet a Tragická historie o doktoru Faustovi obdržel David Prachař divadelní Cenu Alfréda Radoka. Za mimořádný mužský herecký výkon v inscenaci Novocento získal v roce 2007 Cenu Thálie.

Jeho tvář se objevuje i ve filmu a na televizních obrazovkách. Zahrál si např. v seriálech Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Doktoři z Počátků, Ať žijí rytíři! či Slunečná. Za počeštění hlavního hrdiny italské komedie Život je krásný si David Prachař vysloužil dabérskou Cenu Františka Filipovského.

O DAVIDU PRACHAŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Dvacet let žil David Prachař s herečkou Danou Batulkovou. Má s ní syna Jakuba Prachaře, oblíbeného herce, zpěváka a moderátora, a dceru Marianu. Manželství páru ale nevyšlo. David Prachař se zamiloval do kolegyně Lindy Rybové. Vychovávají spolu dcery Rozárii a Josefínu a syna Františka.

 

Další Herci

zobrazit profil Marie-Luise Stockinger herečka
Marie-Luise Stockinger herečka
zobrazit profil Jan Dolanský
Jan Dolanský
zobrazit profil René Slováčková
René Slováčková
zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica
zobrazit profil Jennifer Aniston
Jennifer Aniston
zobrazit profil Vladimír Javorský
Vladimír Javorský
zobrazit profil Milan Šteindler
Milan Šteindler