David Prachař | Celebwiki.cz

David Prachař

Datum narození: 15.1.1959
Místo narození: Praha
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

David Prachař je významný český herec. Jeho umělecké kořeny prorůstají až o několik desetiletí nazpět. Hrál i jeho otec Ilja a matka Jana.

Své umění předvedl David Prachař na prknech několika divadel. Obdržel za něj i několikero ocenění. Od mládí hrál na housle, kytaru a saxofon. Po pražské DAMU nastoupil angažmá v Divadle S. K. Neumanna. Několik rolí ztvárnil i v Divadle E. F. Buriana nebo v Činoherním klubu. V Divadle Komedie působil až do jeho zániku. Předvedl se ve hrách Tři sestry, Král Lear nebo Okno do hlavy. V pražském Národním divadle debutoval Cyranem z Bergeracu. Nedávno zrežíroval svou první hru Opona nahoru!.

Za jedinečné výkony v dramatech Hamlet a Tragická historie o doktoru Faustovi obdržel David Prachař divadelní cenu Alfréda Radoka. Za mimořádný mužský herecký výkon v inscenaci Novocento získal v roce 2007 cenu Thálie.

Jeho tvář se objevuje i ve filmu a na televizních obrazovkách. Zahrál si například v seriálu Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Doktoři z Počátků nebo ve snímku Ať žijí rytíři. Za počeštění hlavního hrdiny italské komedie Život je krásný si vysloužil David Prachař dabérskou cenu Františka Filipovského.

Dvacet let žil David Prachař s herečkou Danou Batulkovou. Má s ní syna Jakuba Prachaře, oblíbeného moderátora, a dceru Marianu. Manželství páru ale nevyšlo. David Prachař se zamiloval do kolegyně Lindy Rybové. Vychovávají dcery Rozárii a Josefínu a syna Františka.

 

Články o celebritě

Mrazivé přiznání Brodské: Rodinná tragédie jako pokyn shůry Mrazivé přiznání Brodské: Rodinná tragédie jako pokyn shůry Hereččin slavný otec Vlastimil Brodský (†81) se v obci jménem Slunečná zastřelil. To však není jediné… číst článek
Hvězdy seriálu Slunečná: PRAVDA O JEJICH PLATECH! Hvězdy seriálu Slunečná: PRAVDA O JEJICH PLATECH! Chudá Popelka jen na obrazovce! Na novém primáckém seriálu Slunečná podle zjištění deníku Aha! nejvíce… číst článek
Velké dilema Terezy Brodské: Seriál Slunečná? Tam se zastřelil táta! Velké dilema Terezy Brodské: Seriál Slunečná? Tam se zastřelil táta! Váhala kvůli názvu. Terezu Brodskou (51) zaskočil při nabídce role Jany Kratinové ve Slunečné název… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Usain Bolt
Usain Bolt
zobrazit profil Willem Dafoe
Willem Dafoe
zobrazit profil Zdeněk Macura
Zdeněk Macura
zobrazit profil Roman Říčař
Roman Říčař
zobrazit profil Vítek Pokorný
Vítek Pokorný
zobrazit profil Michaela Krausová
Michaela Krausová
zobrazit profil Miroslav Vladyka
Miroslav Vladyka
zobrazit profil Milan Doudera
Milan Doudera