David Prachař | Celebwiki.cz

David Prachař

Datum narození: 15.1.1959
Místo narození: Praha
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

David Prachař je významný český herec. Jeho umělecké kořeny prorůstají až o několik desetiletí nazpět. Hrál i jeho otec Ilja a matka Jana.

Své umění předvedl David Prachař na prknech několika divadel. Obdržel za něj i několikero ocenění. Od mládí hrál na housle, kytaru a saxofon. Po pražské DAMU nastoupil angažmá v Divadle S. K. Neumanna. Několik rolí ztvárnil i v Divadle E. F. Buriana nebo v Činoherním klubu. V Divadle Komedie působil až do jeho zániku. Předvedl se ve hrách Tři sestry, Král Lear nebo Okno do hlavy. V pražském Národním divadle debutoval Cyranem z Bergeracu. Nedávno zrežíroval svou první hru Opona nahoru!.

Za jedinečné výkony v dramatech Hamlet a Tragická historie o doktoru Faustovi obdržel David Prachař divadelní cenu Alfréda Radoka. Za mimořádný mužský herecký výkon v inscenaci Novocento získal v roce 2007 cenu Thálie.

Jeho tvář se objevuje i ve filmu a na televizních obrazovkách. Zahrál si například v seriálu Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Doktoři z Počátků nebo ve snímku Ať žijí rytíři. Za počeštění hlavního hrdiny italské komedie Život je krásný si vysloužil David Prachař dabérskou cenu Františka Filipovského.

Dvacet let žil David Prachař s herečkou Danou Batulkovou. Má s ní syna Jakuba Prachaře, oblíbeného moderátora, a dceru Marianu. Manželství páru ale nevyšlo. David Prachař se zamiloval do kolegyně Lindy Rybové. Vychovávají dcery Rozárii a Josefínu a syna Františka.

 

Články o celebritě

Mariana Prachařová bojuje s invazí čínských berušek! Má drsné metody Mariana Prachařová bojuje s invazí čínských berušek! Má drsné metody Člověk by si pomyslel, že berušky patří v třídě hmyzu mezi ta atraktivnější stvoření. Jenže čeho… číst článek
Smrt Chramostové (†92) zasáhla umělecký svět: Pohřeb bude v Národním! Jak reagují slavní? Smrt Chramostové (†92) zasáhla umělecký svět: Pohřeb bude v Národním! Jak reagují slavní? Za skvělou herečku a odvážnou ženu označilo ministerstvo kultury Vlastu Chramostovou, která dnes… číst článek
Brodská se vrací do Slunečné: Chalupu po tátovi prodala, ale ... Brodská se vrací do Slunečné: Chalupu po tátovi prodala, ale ... O víkendu padla první klapka nového primáckého seriálu Slunečná, který v příštím roce nahradí seriál… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jiří Straka
Jiří Straka
zobrazit profil Barbora Hrzánová
Barbora Hrzánová
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump
zobrazit profil Jan  Foldyna
Jan Foldyna
zobrazit profil Brigitte Bardot
Brigitte Bardot
zobrazit profil Oldřich Duchoň
Oldřich Duchoň
zobrazit profil Madeleine Albrightová
Madeleine Albrightová
zobrazit profil Zbyněk Irgl
Zbyněk Irgl