David Prachař

Datum narození: 15. 1. 1959
Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér, režisér

Související celebrity

Životopis

David Prachař, jehož umělecké kořeny prorůstají až o několik desetiletí nazpět (otec byl herec a matka loutkoherečka), je držitelem cen za své výkony na divadelních scénách. Je též vyhledávanou tváří tvůrců seriálů i filmů.

Své umění předvedl David Prachař na prknech několika divadel. Obdržel za něj i několikero ocenění. Od mládí hrál na housle, kytaru a saxofon. Po pražské DAMU přijal angažmá v Divadle S. K. Neumanna.

DAVID PRACHAŘ REŽISÉREM

David Prachař má Radoka i Thálii

Několik rolí David Prachař ztvárnil také v Divadle E. F. Buriana nebo v Činoherním klubu. V Divadle Komedie působil až do jeho zániku. Předvedl se ve hrách Tři sestry, Král Lear nebo Okno do hlavy. V pražském Národním divadle debutoval Cyranem z Bergeracu. Jeho režíjním debutem byla hra Opona nahoru!.

Za jedinečné výkony v dramatech Hamlet a Tragická historie o doktoru Faustovi obdržel David Prachař divadelní Cenu Alfréda Radoka. Za mimořádný mužský herecký výkon v inscenaci Novocento získal v roce 2007 Cenu Thálie.

Jak moc je asi Prachař citlivý?

Jeho tvář se objevuje i ve filmu a na televizních obrazovkách. Zahrál si např. v seriálech Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Doktoři z Počátků, Ať žijí rytíři! či Slunečná. Za počeštění hlavního hrdiny italské komedie Život je krásný si David Prachař vysloužil dabérskou Cenu Františka Filipovského.

V roce 2023 se David Prachař rozhodl předvést ve StarDance České televize, která mu za partnerku vybrala Zuzanu Dvořákovou Šťastnou. Vypadli jako první.

Hlavní roli si David Prachař zahrál v celocečerním debutu reřiséra a scenáristy Tomáše Kleina Citlivý člověk (2023), natočeném podle předlohy Jáchyma Topola. Za ni byl nominován na Cenu české filmové kritiky v kategorii Nejlepší herec. Za svůj výkon měl našlápnuto i na Českého lva.

Batulkovou Prachař vyměnil za Rybovou

O DAVIDU PRACHAŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Dvacet let žil David Prachař s herečkou Danou Batulkovou. Má s ní syna Jakuba Prachaře, oblíbeného herce, zpěváka a moderátora, a dceru Marianu. Manželství páru ale nevyšlo. David Prachař se zamiloval do kolegyně Lindy Rybové. Vychovávají spolu dcery Rozárii a Josefínu a syna Františka.

 

Články o celebritě

Premiéra závěrečné řady seriálu Iveta: RYCHTÁŘ MĚL ZÁKAZ VSTUPU Premiéra závěrečné řady seriálu Iveta: RYCHTÁŘ MĚL ZÁKAZ VSTUPU Poslední díly seriálu Iveta jsou hlavně o jejich vztahu. Vdovec po Bartošové (†48) Josef Rychtář (66... číst článek
Muži Ivety Bartošové (†48) na premiéře minisérie o jejím životě: Jeden se netajil dojetím, druhý nebyl ani pozvaný! Muži Ivety Bartošové (†48) na premiéře minisérie o jejím životě: Jeden se netajil dojetím, druhý nebyl ani pozvaný! Pondělní premiéry poslední série Ivety, která mapuje nejtěžší životní období pěnice Ivety Bartošové ... číst článek
Závěrečné díly Ivety ovládli Prachař s Krajčem: Z té podoby mrazí Závěrečné díly Ivety ovládli Prachař s Krajčem: Z té podoby mrazí Navždy tvá, tak zní podtitul třetí řady o životě Ivety Bartošové (†48). Zpěvačka bude bojovat nejen ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michelle Rodriguez
Michelle Rodriguez
zobrazit profil Vladimír Hajdu
Vladimír Hajdu
zobrazit profil Zuzana Šulajová
Zuzana Šulajová
zobrazit profil Monika Timková
Monika Timková
zobrazit profil Jitka Asterová
Jitka Asterová
zobrazit profil Anthony Hopkins
Anthony Hopkins
zobrazit profil Jana Švandová
Jana Švandová