Dana Batulková | Celebwiki.cz

Dana Batulková

Datum narození: 16.3.1958
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Půvabná herečka Dana Batulková má ráda pohyb, změnu a dobrodružství. Možná proto hrála po studiích až v dvaatřiceti představeních měsíčně. A v padesáti letech vyhrála soutěž StarDance.

Po absolvovaní pražské DAMU zářila Dana Batulková na scénách v Kladně a Mladé Boleslavi. Od roku 1983 spolupracovala s Volným spojením režisérů. Do stálého divadelního angažmá se vrátila po patnácti letech. Předvedla se v divadle Komedie či v Městských divadlech pražských. Zahrála si v dramatech Kaviár nebo čočka, Fialové Květy štěstí, Holky z kalendáře nebo Sto roků samoty. V repertoáru má také několik Shakespearových hrdinek.

Role jí kromě divadla nabídly i televize a film. Dívčí postavy ztvárnila Dana Batulková v komediích Kluci z bronzu či Víkend bez rodičů z osmdesátých let. Zahrála si i ve snímcích Vrať se do hrobu či Děvčátko. Její jméno k tomu zdobí seriály Četnické humoresky, Redakce, Horákovi či svérázný sitkom Comeback.

Svůj mnohasměrný talent předvedla Dana Batulková i v taneční soutěži StarDance, kterou v roce 2008 vyhrála. V témže roce získala i televizní cenu TýTý v kategorii Objev roku.

Byla vdaná za herce Davida Prachaře, s nímž má Dana Batulková syna Jakuba Prachaře (rovněž herce) a také dceru Marianu. Manželství se jim však po dvaceti letech rozpadlo. Prachař se zamiloval do herečky Lindy Rybové, se kterou vychovává tři děti. Dana Batulková žije s ředitelem Městských divadel pražských Ondřejem Zajícem.

Nejen vztah bývalého manžela s Lindou Rybovou, ale ani vztah jejího syna Jakuba Prachaře s rebelkou Agátou Hanychovou se Daně Batulkové nelíbí. Tvrdí totiž, že její bývalý manžel jí byl kdysi s matkou Hanychové Veronikou Žilkovu nevěrný. 

 

Články o celebritě

Velké dilema Terezy Brodské: Seriál Slunečná? Tam se zastřelil táta! Velké dilema Terezy Brodské: Seriál Slunečná? Tam se zastřelil táta! Váhala kvůli názvu. Terezu Brodskou (51) zaskočil při nabídce role Jany Kratinové ve Slunečné název… číst článek
Kde byl Prachař na Štědrý večer? U manželky, nebo přítelkyně? Fotky mluví za vše Kde byl Prachař na Štědrý večer? U manželky, nebo přítelkyně? Fotky mluví za vše Den po Štědrém večeru se veřejností sledovaná trojice - rozvádějící manželé Agáta (34) a Jakub Prachař… číst článek
Prachařová vyrazila na Slavii: Na stadionu byl i Jakub. Ale s někým jiným… Prachařová vyrazila na Slavii: Na stadionu byl i Jakub. Ale s někým jiným… Agáta Prachařová (34) se podle svých slov stala nejenom matkou nad věcí, ale i matkou slávistkou.… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Sandra Pogodová
Sandra Pogodová
zobrazit profil Iva Kubelková
Iva Kubelková
zobrazit profil Ladislav Gerendáš
Ladislav Gerendáš
zobrazit profil Jakub Lepš
Jakub Lepš
zobrazit profil Eliška Klučinová
Eliška Klučinová
zobrazit profil Martin Kocián
Martin Kocián
zobrazit profil Marika Gombitová
Marika Gombitová
zobrazit profil Jiří Dienstbier starší
Jiří Dienstbier starší