Dana Batulková | Celebwiki.cz

Dana Batulková

Datum narození: 16. 3. 1958
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Půvabná herečka Dana Batulková má ráda pohyb, změnu a dobrodružství. Možná proto hrála po studiích až v dvaatřiceti představeních měsíčně. A v padesáti letech vyhrála soutěž StarDance.

Po absolvovaní pražské DAMU zářila Dana Batulková na scénách v Kladně a Mladé Boleslavi. Od roku 1983 spolupracovala s Volným spojením režisérů. Do stálého divadelního angažmá se vrátila po patnácti letech. Předvedla se v divadle Komedie či v Městských divadlech pražských. Zahrála si v dramatech Kaviár nebo čočka, Fialové Květy štěstí, Holky z kalendáře nebo Sto roků samoty. V repertoáru má také několik Shakespearových hrdinek.

Role jí kromě divadla nabídly i televize a film. Dívčí postavy ztvárnila Dana Batulková v komediích Kluci z bronzu či Víkend bez rodičů z osmdesátých let. Zahrála si i ve snímcích Vrať se do hrobu či Děvčátko. Její jméno k tomu zdobí seriály Četnické humoresky, Redakce, Horákovi či svérázný sitkom Comeback.

Svůj mnohasměrný talent předvedla Dana Batulková i v taneční soutěži StarDance, kterou v roce 2008 vyhrála. V témže roce získala i televizní cenu TýTý v kategorii Objev roku.

Byla vdaná za herce Davida Prachaře, s nímž má Dana Batulková syna Jakuba Prachaře (rovněž herce) a také dceru Marianu. Manželství se jim však po dvaceti letech rozpadlo. Prachař se zamiloval do herečky Lindy Rybové, se kterou vychovává tři děti. Dana Batulková žije s ředitelem Městských divadel pražských Ondřejem Zajícem.

Nejen vztah bývalého manžela s Lindou Rybovou, ale ani vztah jejího syna Jakuba Prachaře s rebelkou Agátou Hanychovou se Daně Batulkové nelíbí. Tvrdí totiž, že její bývalý manžel jí byl kdysi s matkou Hanychové Veronikou Žilkovu nevěrný. 

 

Články o celebritě

 To se Burešové nepovedlo: Obrovské zklamání pro diváky To se Burešové nepovedlo: Obrovské zklamání pro diváky Měla být hlavní tváří akce, na kterou televizní stanice Prima lákala širokou veřejnost. Běh pro rado... číst článek
Jan Onder (35) se chlubí novým tělem! Láska s tanečnicí (20) ze StarDance dělá divy Jan Onder (35) se chlubí novým tělem! Láska s tanečnicí (20) ze StarDance dělá divy Je to ještě vůbec on?! Tanečník a choreograf Jan Onder (35) se ukázal tak, jak ho příznivci taneční ... číst článek
Prachařová se poprvé pochlubila vytvarovaným tělem! Ale odneslo to její zdraví Prachařová se poprvé pochlubila vytvarovaným tělem! Ale odneslo to její zdraví Blogerka a dcera herečky Dany Batulkové (62) Mariana Prachařová (26) začala v době pandemie koronavi... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Ivo Pešák
Ivo Pešák
zobrazit profil Kamil Běrský
Kamil Běrský
zobrazit profil Cameron Boyce
Cameron Boyce
zobrazit profil Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar
zobrazit profil Filip Dvořák
Filip Dvořák
zobrazit profil Tomáš Fleischmann
Tomáš Fleischmann
zobrazit profil Miluše Bittnerová
Miluše Bittnerová
zobrazit profil Marek Zelinka
Marek Zelinka