Dana Batulková | Celebwiki.cz

Dana Batulková

Datum narození: 16.3.1958
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Půvabná herečka Dana Batulková má ráda pohyb, změnu a dobrodružství. Možná proto hrála po studiích až v dvaatřiceti představeních měsíčně. A v padesáti letech vyhrála soutěž StarDance.

Po absolvovaní pražské DAMU zářila Dana Batulková na scénách v Kladně a Mladé Boleslavi. Od roku 1983 spolupracovala s Volným spojením režisérů. Do stálého divadelního angažmá se vrátila po patnácti letech. Předvedla se v divadle Komedie či v Městských divadlech pražských. Zahrála si v dramatech Kaviár nebo čočka, Fialové Květy štěstí, Holky z kalendáře nebo Sto roků samoty. V repertoáru má také několik Shakespearových hrdinek.

Role jí kromě divadla nabídly i televize a film. Dívčí postavy ztvárnila Dana Batulková v komediích Kluci z bronzu či Víkend bez rodičů z osmdesátých let. Zahrála si i ve snímcích Vrať se do hrobu či Děvčátko. Její jméno k tomu zdobí seriály Četnické humoresky, Redakce, Horákovi či svérázný sitkom Comeback.

Svůj mnohasměrný talent předvedla Dana Batulková i v taneční soutěži StarDance, kterou v roce 2008 vyhrála. V témže roce získala i televizní cenu TýTý v kategorii Objev roku.

Byla vdaná za herce Davida Prachaře, s nímž má Dana Batulková syna Jakuba Prachaře (rovněž herce) a také dceru Marianu. Manželství se jim však po dvaceti letech rozpadlo. Prachař se zamiloval do herečky Lindy Rybové, se kterou vychovává tři děti. Dana Batulková žije s ředitelem Městských divadel pražských Ondřejem Zajícem.

Nejen vztah bývalého manžela s Lindou Rybovou, ale ani vztah jejího syna Jakuba Prachaře s rebelkou Agátou Hanychovou se Daně Batulkové nelíbí. Tvrdí totiž, že její bývalý manžel jí byl kdysi s matkou Hanychové Veronikou Žilkovu nevěrný. 

 

Články o celebritě

Ve Slunečné Eva Decastelo hraje vyhledávanou cukrářku, která si myslí, že má na víc Ve Slunečné Eva Decastelo hraje vyhledávanou cukrářku, která si myslí, že má na víc Herečka, moderátorka a modelka Eva Decastelo dostala od tvůrčího týmu primácké Slunečné, v němž je… číst článek
Starosta Franta Ondřeje Pavelky je ve Slunečné za pěkného podpantofláka Starosta Franta Ondřeje Pavelky je ve Slunečné za pěkného podpantofláka Herec Ondřej Pavelka, známý mimo jiné coby jeden ze zakládajících členů týmu „nekonečné“ novácké… číst článek
Roušku, dej si roušku, zpívá Štíbrová, Mirai a další hvězdy v unikátním videoklipu Roušku, dej si roušku, zpívá Štíbrová, Mirai a další hvězdy v unikátním videoklipu Byla jen otázka času, kdy se aktuálně celosvětově nejdiskutovanější téma prolne naplno i do světa… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Petr Fiala
Petr Fiala
zobrazit profil Štěpánka Pučálková
Štěpánka Pučálková
zobrazit profil Robert Fico
Robert Fico
zobrazit profil Martin Kaut
Martin Kaut
zobrazit profil Markéta Konvičková
Markéta Konvičková
zobrazit profil Miroslav Saic
Miroslav Saic
zobrazit profil Daniela Hantuchová
Daniela Hantuchová
zobrazit profil Dominika Košťálová
Dominika Košťálová