Dana Batulková | Celebwiki.cz

Dana Batulková

Datum narození: 16.3.1958
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Půvabná herečka Dana Batulková má ráda pohyb, změnu a dobrodružství. Možná proto hrála po studiích až v dvaatřiceti představeních měsíčně. A v padesáti letech vyhrála soutěž StarDance.

Po absolvovaní pražské DAMU zářila Dana Batulková na scénách v Kladně a Mladé Boleslavi. Od roku 1983 spolupracovala s Volným spojením režisérů. Do stálého divadelního angažmá se vrátila po patnácti letech. Předvedla se v divadle Komedie či v Městských divadlech pražských. Zahrála si v dramatech Kaviár nebo čočka, Fialové Květy štěstí, Holky z kalendáře nebo Sto roků samoty. V repertoáru má také několik Shakespearových hrdinek.

Role jí kromě divadla nabídly i televize a film. Dívčí postavy ztvárnila Dana Batulková v komediích Kluci z bronzu či Víkend bez rodičů z osmdesátých let. Zahrála si i ve snímcích Vrať se do hrobu či Děvčátko. Její jméno k tomu zdobí seriály Četnické humoresky, Redakce, Horákovi či svérázný sitkom Comeback.

Svůj mnohasměrný talent předvedla Dana Batulková i v taneční soutěži StarDance, kterou v roce 2008 vyhrála. V témže roce získala i televizní cenu TýTý v kategorii Objev roku.

Byla vdaná za herce Davida Prachaře, s nímž má Dana Batulková syna Jakuba Prachaře (rovněž herce) a také dceru Marianu. Manželství se jim však po dvaceti letech rozpadlo. Prachař se zamiloval do herečky Lindy Rybové, se kterou vychovává tři děti. Dana Batulková žije s ředitelem Městských divadel pražských Ondřejem Zajícem.

Nejen vztah bývalého manžela s Lindou Rybovou, ale ani vztah jejího syna Jakuba Prachaře s rebelkou Agátou Hanychovou se Daně Batulkové nelíbí. Tvrdí totiž, že její bývalý manžel jí byl kdysi s matkou Hanychové Veronikou Žilkovu nevěrný. 

 

Články o celebritě

Mariana Prachařová bojuje s invazí čínských berušek! Má drsné metody Mariana Prachařová bojuje s invazí čínských berušek! Má drsné metody Člověk by si pomyslel, že berušky patří v třídě hmyzu mezi ta atraktivnější stvoření. Jenže čeho… číst článek
Mše za Karla Gotta (†80): První setkání Dády Patrasové s milenkou Gelemovou! Mše za Karla Gotta (†80): První setkání Dády Patrasové s milenkou Gelemovou! Hodinu a půl před začátkem zádušní mše za Karla Gotta se do katedrály sv. Víta začali scházet první… číst článek
Další skandál na Žofíně: Batulková s Onderem předběhli frontu na Gotta (†80)! Jak to vysvětlili? Další skandál na Žofíně: Batulková s Onderem předběhli frontu na Gotta (†80)! Jak to vysvětlili? Přestože všechna média avizovala, že k rakvi pěveckého velikána Karla Gotta (†80) nepustí nikoho,… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička
zobrazit profil Jakub Michálek
Jakub Michálek
zobrazit profil Jan Kubičík
Jan Kubičík
zobrazit profil Anna Kohoutová
Anna Kohoutová
zobrazit profil Pavel Řezníček
Pavel Řezníček
zobrazit profil Boris Johnson
Boris Johnson
zobrazit profil Dušan Sitek
Dušan Sitek
zobrazit profil Tomáš Hauptvogel
Tomáš Hauptvogel