Dana Batulková

Datum narození: 16. 3. 1958
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Dana Batulková na televizní obrazovce zazářila v sitcomu Cameback či v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V padesáti letech vyhrála soutěž StarDance.

Po absolvovaní pražské DAMU Dana Batulková hrála na scénách v Kladně a Mladé Boleslavi. Od roku 1983 spolupracovala s Volným spojením režisérů. Do stálého divadelního angažmá se vrátila po patnácti letech. Předvedla se v Divadle Komedie či v Městských divadlech pražských. Zahrála si v dramatech Kaviár nebo čočka, Fialové Květy štěstí, Holky z kalendáře nebo Sto roků samoty. V repertoáru má také několik Shakespearových hrdinek.

Dana Batulková ve Slunečné

Role jí kromě divadla nabídly i televize a film. Dívčí postavy ztvárnila Dana Batulková v komediích Kluci z bronzu či Víkend bez rodičů z 80. let 20. století. Zahrála si i ve snímcích Vrať se do hrobu či Děvčátko. Její jméno k tomu zdobí seriály Četnické humoresky, Redakce, Horákovi, Gympl, Ordinace v růžové zahradě 2, Ohnivý kuře, Slunečná či svérázný sitcom Comeback.

Svůj mnohasměrný talent předvedla Dana Batulková i v soutěži StarDance ...když hvězdy tančí, kterou v roce 2008 s tanečníkem Janem Onderem vyhrála. V témže roce získala televizní cenu TýTý v kategorii Objev roku.

Manželství Batulkové trvalo 20 let

Byla vdaná za herce Davida Prachaře, s nímž má Dana Batulková syna Jakuba Prachaře a dceru Marianu. Manželství se jim však po dvaceti letech rozpadlo. David Prachař se zamiloval do herečky Lindy Rybové, se kterou vychovává tři děti. Dana Batulková se dala dohromady s ředitelem Městských divadel pražských Ondřejem Zajícem.

Nejen vztah bývalého manžela s Lindou Rybovou, ale ani vztah jejího syna Jakuba Prachaře s rebelkou Agátou Hanychovou se Daně Batulkové nelíbil. Prozradila, že její bývalý manžel jí byl kdysi s matkou Hanychové Veronikou Žilkovou nevěrný. 

 

Další Herci

zobrazit profil Jakub Prachař
Jakub Prachař
zobrazit profil Ben Aldridge
Ben Aldridge
zobrazit profil Miroslav Hanuš
Miroslav Hanuš
zobrazit profil Clint Eastwood
Clint Eastwood
zobrazit profil Jana Kovalčiková
Jana Kovalčiková
zobrazit profil Daniela Bambasová
Daniela Bambasová
zobrazit profil Leighton Meester
Leighton Meester
zobrazit profil Jana Andresíková
Jana Andresíková