Dana Batulková

Datum narození: 16.3.1958
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Půvabná herečka Dana Batulková má ráda pohyb, změnu a dobrodružství. Možná proto hrála po studiích až v dvaatřiceti představeních měsíčně. A v padesáti letech vyhrála soutěž StarDance.

Po absolvovaní pražské DAMU zářila Dana Batulková na scénách v Kladně a Mladé Boleslavi. Od roku 1983 spolupracovala s Volným spojením režisérů. Do stálého divadelního angažmá se vrátila po patnácti letech. Předvedla se v divadle Komedie či v Městských divadlech pražských. Zahrála si v dramatech Kaviár nebo čočka, Fialové Květy štěstí, Holky z kalendáře nebo Sto roků samoty. V repertoáru má také několik Shakespearových hrdinek.

Role jí kromě divadla nabídly i televize a film. Dívčí postavy ztvárnila Dana Batulková v komediích Kluci z bronzu či Víkend bez rodičů z osmdesátých let. Zahrála si i ve snímcích Vrať se do hrobu či Děvčátko. Její jméno k tomu zdobí seriály Četnické humoresky, Redakce, Horákovi či svérázný sitkom Comeback.

Svůj mnohasměrný talent předvedla Dana Batulková i v taneční soutěži StarDance, kterou v roce 2008 vyhrála. V témže roce získala i televizní cenu TýTý v kategorii Objev roku.

Byla vdaná za herce Davida Prachaře, s nímž má Dana Batulková syna Jakuba Prachaře (rovněž herce) a také dceru Marianu. Manželství se jim však po dvaceti letech rozpadlo. Prachař se zamiloval do herečky Lindy Rybové, se kterou vychovává tři děti. Dana Batulková žije s ředitelem Městských divadel pražských Ondřejem Zajícem.

Nejen vztah bývalého manžela s Lindou Rybovou, ale ani vztah jejího syna Jakuba Prachaře s rebelkou Agátou Hanychovou se Daně Batulkové nelíbí. Tvrdí totiž, že její bývalý manžel jí byl kdysi s matkou Hanychové Veronikou Žilkovu nevěrný. 

 

Články o celebritě

Největší hvězda Ordinace: Konec! Největší hvězda Ordinace: Konec! Nevěra partnera jako důvod k odchodu! Tak dopadla Marika Šoposká (29) alias záchranářka Bibi Mrázková… číst článek
Božena Němcová by koukala: Babičky tradiční, potreštené, moderní Božena Němcová by koukala: Babičky tradiční, potreštené, moderní Báječně vaří, starají se, vychovávají a rozmazlují, je s nimi legrace, občas vypustí nějaké moudro.… číst článek
Další trumfy seriálu Černé vdovy? Bláznivá matka, milenec i oživlý manžel! Další trumfy seriálu Černé vdovy? Bláznivá matka, milenec i oživlý manžel! Kromě tří černých vdov, Jitky Čvančarové (40), Lucie Siposové (38) a Jany Plodkové (37), uvidíme… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Dominika Myslivcová
Dominika Myslivcová
zobrazit profil Michael Žantovský
Michael Žantovský
zobrazit profil Adam Polášek
Adam Polášek
zobrazit profil Lena Headey
Lena Headey
zobrazit profil Pokáč (Jan Pokorný)
Pokáč (Jan Pokorný)
zobrazit profil Pavel Janeček
Pavel Janeček
zobrazit profil Lucie Konášová
Lucie Konášová
zobrazit profil Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger