Matouš Ruml

Datum narození: 4. 10. 1985
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

„Pane Ozzáku, týýý jo!“ Kdo sledoval Comeback, ví o koho jde. Postavu puberťáka Lexy ztvárnil nadaný herec Matouš Ruml, který je ale ve skutečnosti ženatý a má tři děti.

Matouš Ruml je český herec, který vystudoval hudebně dramatické oddělení Pražské konzervatoře. Školu ukončil absolutoriem v roce 2008. Během studia hostoval v absolventských představeních starších ročníků i v Divadle ABC a ve Stavovském divadle.

Od srpna 2008 je Matouš Ruml členem souboru Městského divadla v Mladé Boleslavi, hostuje ale i v jiných divadlech. S Janem Cinou účinkuje na festiválku pantomimy, pohybu a improvizace Vystupoval také v dětském televizním pořadu Hřiště 7 a uvádí televizní magazín Za obzorem.

Jeho tvář je známá především díky kultovnímu seriálu Comeback, kde Matouš Ruml jako puberťák Lexa Bůček nekriticky obdivoval Ozzáka (Martin Dejdar) a miloval spolužačku Ivu Pacovskou (Kristýna Leichtová).

Hlavní roli Matouš Ruml dostal v komediích 10 způsobů jak sbalit holku či Ubal a zmiz nebo v seriálu TV Prima Hořký svět.

Matouš Ruml je laureátem Ceny Zuzany Navarové a Thálie pro mladého činoherce za rok 2012.

O MATOUŠI RUMLOVI ČTĚTE ZDE>>

Od roku 2007 je Matouš Ruml ženatý s herečkou Terezou Rumlovou, mají syna Nathanaela (narozen 2009), dceru Miu (2011) a syna Liama (*2019).

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Sharon Stone
Sharon Stone
zobrazit profil Kelly Bishop
Kelly Bishop
zobrazit profil Robert De Niro
Robert De Niro
zobrazit profil Simona Postlerová
Simona Postlerová
zobrazit profil Václav Svoboda
Václav Svoboda
zobrazit profil Jana Šulcová
Jana Šulcová
zobrazit profil Hana Kusnjerová
Hana Kusnjerová
zobrazit profil Jiří Maryško
Jiří Maryško