Alena Mudrová

Alena Mudrová

Datum narození: 21. 9. 1990
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Alena Mudrová, sestra Barbory Mudrové, hvězdy Ulice, svou první hlavní roli dostala v epizodě Sama v autě v seriálu Černá sanitka.

K herectví se Alena Mudrová dostala již jako školačka, kdy se věnovala také tanci a sportovní gymnastice. Studovala Pražskou konzervatoř stejně jako její jednovaječné dvojče Barbora. Sestry se před kamerou poprvé objevily v cyklu Oběti v díle nazvaném Nevlastní bratr (2006).

Absolvovala hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři. Již během studia Alena Mudrová kromě studentských krátkometrážních filmů hrála mj. v seriálu Černá sanitka, v němž ztvárnila hlavní postavu v epizodě Sama v autě.

Dále se Alena Mudrová objevila v seriálech Obchoďák, Svatby v Benátkách či Modrý kód. V Obchoďáku se potkala se svou setrou, stejně jako v televizní pohádce Vodník a Karolínka (2010).

Na filmovém plátně se Alena Mudrová objevila v tragikomedii Ireny Pavláskové Zemský ráj to napohled, v dramatu Vladimíra Michálka Pohádkář nebo v komedii Karla Janáka 10 pravidel jak sbalit holku.

Mezi koníčky Aleny Mudrové patří hra na klavír, lyžování či snowboarding.

 

Další Herci

zobrazit profil Jiří Dlouhý
Jiří Dlouhý
zobrazit profil Pavel Landovský
Pavel Landovský
zobrazit profil Vendulka Křížová
Vendulka Křížová
zobrazit profil Miroslav Hanuš
Miroslav Hanuš
zobrazit profil Petr Čtvrtníček
Petr Čtvrtníček
zobrazit profil Kristína Svarinská
Kristína Svarinská
zobrazit profil Vasil Fridrich
Vasil Fridrich