Alena Mudrová

Alena Mudrová

Datum narození: 21. 9. 1990
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Alena Mudrová, sestra Barbory Mudrové, hvězdy Ulice, svou první hlavní roli dostala v epizodě Sama v autě v seriálu Černá sanitka.

K herectví se Alena Mudrová dostala již jako školačka, kdy se věnovala také tanci a sportovní gymnastice. Studovala Pražskou konzervatoř stejně jako její jednovaječné dvojče Barbora. Sestry se před kamerou poprvé objevily v cyklu Oběti v díle nazvaném Nevlastní bratr (2006).

Absolvovala hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři. Již během studia Alena Mudrová kromě studentských krátkometrážních filmů hrála mj. v seriálu Černá sanitka, v němž ztvárnila hlavní postavu v epizodě Sama v autě.

Dále se Alena Mudrová objevila v seriálech Obchoďák, Svatby v Benátkách či Modrý kód. V Obchoďáku se potkala se svou setrou, stejně jako v televizní pohádce Vodník a Karolínka (2010).

Na filmovém plátně se Alena Mudrová objevila v tragikomedii Ireny Pavláskové Zemský ráj to napohled, v dramatu Vladimíra Michálka Pohádkář nebo v komedii Karla Janáka 10 pravidel jak sbalit holku.

Mezi koníčky Aleny Mudrové patří hra na klavír, lyžování či snowboarding.

 

Další Herci

zobrazit profil Ondřej Brousek
Ondřej Brousek
zobrazit profil Stephen Lang
Stephen Lang
zobrazit profil Taylor John Smith
Taylor John Smith
zobrazit profil Matěj Paprčiak
Matěj Paprčiak
zobrazit profil Dominika Býmová
Dominika Býmová
zobrazit profil Tereza Těžká
Tereza Těžká