Roman Zach

Datum narození: 13. 6. 1973
Místo narození: Ústí nad Labem
Výška: 202 cm
Profese: Herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Přes dva metry vysoký herec Roman Zach je učiněný seriálový Casanova. V Redakci, Ordinaci i v Cestách domů svedl už nespočet krásných žen.

Ještě před deseti lety bylo jméno Roman Zach známé jen málokomu. V roce 2004 ale přišla Redakce a s ní role fotografa a velkého sukničkáře Kamila. Nakonec se mu v seriálu podařilo získat srdce kolegyně Kláry (Pavla Ptáčková-Vitázková) a ve skutečnosti obdiv mnoha divaček. O rok později jeho popularita vylétla o další kus nahoru, když v prvních dílech seriálu Ordinace v růžové zahradě ztvárnil sympatického gynekologa Michala Šebka. I zde Zach po mnoha známostech a vztahu s postavou Lindy Rybové skončil s Pavlou Ptáčkovou-Vitázkovou alias veterinářkou Ivou.

Za své seriálové role si Roman Zach vysloužil cenu Týtý za rok 2005, načež se nechal slyšet, že už může se seriály skončit, protože už má opravený dům. Svoje předsevzetí ale nedodržel, když zjistil, že jen z příjmů z divadla neuživí rodinu. S kostýmní výtvarnicí Andreou Královou má totiž dvě děti – Prokopa a Agátu.

V současnosti tohoto herce vídáme v Cestách domů jako Hynka Kenigra, který je ženatý s Valérií (Lenka Vlasáková), ale věčně ji podvádí. Kromě seriálů je Roman Zach známý například i z filmu Ženy v pokušení (kde ho marně uháněla Eliška Balzerová a nakonec uhnala opět Lenka Vlasáková) či z divadla. V současné době je na volné noze, spolupracuje mimo jiné i s Divadlem na Vinohradech, kde má v představení Rebeka milostné scény dokonce s bývalou první dámou Dagmar Havlovou. Roman Zach už také několikrát moderoval Czech Grand Design. Jeho velkým koníčkem je hudba, kterou skládá pro film i divadlo.

V roce 2011 musel Roman Zach před soud. Usedl totiž za volant svého luxusního saabu se 2,48 promile alkoholu v krvi a svou jízdu zakončil ve škarpě na návsi v obci Žďár na Rakovnicku.

 

Články o celebritě

TV Nova představila nové seriály: Lékař bez vzpomínek i extrémně inteligentní uklízečka Dyková! TV Nova představila nové seriály: Lékař bez vzpomínek i extrémně inteligentní uklízečka Dyková! TV Nova připravila na jarní programové schéma nejenom řadu tradičních titulů, ale také množství novi... číst článek
Hercům zase zavřeli divadla: Co teď bude dělat Morávková, Švandová, Heřmánek a spol.? Hercům zase zavřeli divadla: Co teď bude dělat Morávková, Švandová, Heřmánek a spol.? Hrát pro prázdný sál nebo s minimem herců na jevišti - noční můra každého divadla. A co teprve kumšt... číst článek
Hvězdy vzpomínají na Karla Lopraise (†72): Polívku vyděsil k smrti, Zach změnil život jeho synovi! Hvězdy vzpomínají na Karla Lopraise (†72): Polívku vyděsil k smrti, Zach změnil život jeho synovi! Patřil mezi legendy Rallye Dakar, ale věhlas Karla Lopraise (†72), který po krátké nemoci zemřel 30.... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Václav Kotva
Václav Kotva
zobrazit profil Jitka Smutná
Jitka Smutná
zobrazit profil Robert  Pattinson
Robert Pattinson
zobrazit profil Nina Jiránková
Nina Jiránková
zobrazit profil Liliana Malkina
Liliana Malkina
zobrazit profil Zdeněk Dolanský
Zdeněk Dolanský
zobrazit profil David  Vobořil
David Vobořil
zobrazit profil Jacob Pitts
Jacob Pitts