Marika Šoposká | Celebwiki.cz

Marika Šoposká

Datum narození: 12.11.1989
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Herečka Marika Šoposká se objevila nahá ve filmu Já, Olga Hepnarová. Společně s hlavní hrdinkou v podání polské herečky Michaliny Olszańské v něm předvedla lesbickou scénu.

Příběh jedné z největších českých vražedkyň všech dob, Olgy Hepnarové, která v roce 1973 na zastávce tramvaje nákladním autem zmasakrovala 20 lidí (osm z nich zemřelo), na filmové plátno převedli režiséři Tomáš Weinreb a Petr Kazda. Historické drama o osudu psychicky narušené dívky vzniklo v kooprodukci Česka, Polska, Francie a Slovenska. Herečka Marika Šoposká, si s hlavní představitelkou, polskou kolegyní Michalinou Olszańskou, střihla lesbický sex, takže obě půvabné tmavovlásky před kamerou odhalily své přednosti. Do snímku byli dále obsazeni např. Klára Melíšková, Roman Zach, Ondřej Malý, Martin Pechlát či Martin Finger.

MARIKA ŠOPOSKÁ S VRAŽEDKYNÍ

Marika Šoposká vystudovala hudebně-dramatický obor Pražské konzervatoře, který absolvovala v roce 2010. Hrála v školních inscenacích. Poté se představila již na několika divadelních scénách (Divadlo pod Palmovkou, divadelní společnosti Nevítaní, Činoherní klub, Divadlo v Celetné, Strašnické divadlo). Hrála dokonce i na prknech Národního divadla, kde ztvárnila Bianku ze Zkrocení zlé ženy.

Ve filmu, tedy televizním, se Marika Šoposká poprvé objevila v roce 2005. Byla to pohádka Zdeňka Zelenky Boháč a chudák, kde si zahrála po boku Jakuba Prachaře, Jiřiny Bohdalové či Václava Postráneckého. Od stejného režiséra dostala hned rok nato rovnou hlavní roli v pohádce O Šípkové Růžence. Na filmovém plátně se objevila v roce 2007, a to ve snímku Crash Road. Hrála v řadě televizních filmů (například Hrobník a Jan Hus). Příležitosti předvést svůj talent dostala i v seriálech, jako jsou 3+1 s Miroslavem Donutilem, Vyprávěj, Kriminálka Anděl, Cirkus Bukowsky, První republika). Před filmovou kamerou si zahrála též v několika snímcích. V historickém dramatu Petra Nikolaeva Lidice, kde ústřední postavu skvěle ztvárnil Karel Roden; v dramatu Laputa v halvní roli s Terezou Voříškovou; v již zmíněném velkofilmu Já, Olga Hepnarová; či v muzikálu zpěváka a skladatele Michala Davida Decibely lásky. Ten je obsazen přímo hvězdně (Rudolf Hrušínský ml., Filip Cíl, Alžběta Bartošová, Lucie Vondráčková, Iva Janžurová, Roman Vojtek, Václav Kopta, a jako třešnička na dortu - Karel Gott a jeho dcera Charlotte Ella Gottová).

Půvabná Marika Šoposká se už také uplatnila i v dabingu. Dabovala třeba Keiru Knightley a Audrey Hepburn.

Při tak velkém pracovním vypětí Marika Šoposká zvládá i rodinu. S manželem Pavlem Čechákem (sňatek 2013) má syna Benedikta, který se narodil v roce 2015.

 

Články o celebritě

Šťastné a veselé u Vémoly, Plekance i Hezuckého: Pod stromkem vlastní jezulátka! Šťastné a veselé u Vémoly, Plekance i Hezuckého: Pod stromkem vlastní jezulátka! Vánoce jsou svátky, které chceme trávit především v kruhu rodinném. Ty letošní budou obzvlášť veselé… číst článek
Babyboom pokračuje: Bibi z Ordinace poprvé ukázala novorozeného Vincenta! Babyboom pokračuje: Bibi z Ordinace poprvé ukázala novorozeného Vincenta! Poslední dobou se doslova roztrhl pytel s těhotnými českými celebritami, co mají termín koncem roku… číst článek
Oblečky ji prozradily! Bude mít Berenika Kohoutová holku, nebo kluka? Oblečky ji prozradily! Bude mít Berenika Kohoutová holku, nebo kluka? Herečka Berenika Kohoutová (28) si užívá první chvíle mateřství, i když její miminko ještě není na… číst článek

Další Herci

zobrazit profil James McAvoy
James McAvoy
zobrazit profil Olga Želenská
Olga Želenská
zobrazit profil Sabina Rojková
Sabina Rojková
zobrazit profil Ljuba Krbová
Ljuba Krbová
zobrazit profil Štěpánka Haničincová
Štěpánka Haničincová
zobrazit profil Iva Janžurová
Iva Janžurová
zobrazit profil Sandra Bullock
Sandra Bullock
zobrazit profil František Řehák
František Řehák