Marika Šoposká | Celebwiki.cz

Marika Šoposká

Datum narození: 12. 11. 1989
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Herečka Marika Šoposká se objevila nahá ve filmu Já, Olga Hepnarová. Společně s hlavní hrdinkou v podání polské herečky Michaliny Olszańské v něm předvedla lesbickou scénu.

Příběh jedné z největších českých vražedkyň všech dob, Olgy Hepnarové, která v roce 1973 na zastávce tramvaje nákladním autem zmasakrovala 20 lidí (osm z nich zemřelo), na filmové plátno převedli režiséři Tomáš Weinreb a Petr Kazda. Historické drama o osudu psychicky narušené dívky vzniklo v kooprodukci Česka, Polska, Francie a Slovenska. Herečka Marika Šoposká, si s hlavní představitelkou, polskou kolegyní Michalinou Olszańskou, střihla lesbický sex, takže obě půvabné tmavovlásky před kamerou odhalily své přednosti. Do snímku byli dále obsazeni např. Klára Melíšková, Roman Zach, Ondřej Malý, Martin Pechlát či Martin Finger.

MARIKA ŠOPOSKÁ S VRAŽEDKYNÍ

Marika Šoposká vystudovala hudebně-dramatický obor Pražské konzervatoře, který absolvovala v roce 2010. Hrála v školních inscenacích. Poté se představila již na několika divadelních scénách (Divadlo pod Palmovkou, divadelní společnosti Nevítaní, Činoherní klub, Divadlo v Celetné, Strašnické divadlo). Hrála dokonce i na prknech Národního divadla, kde ztvárnila Bianku ze Zkrocení zlé ženy.

Ve filmu, tedy televizním, se Marika Šoposká poprvé objevila v roce 2005. Byla to pohádka Zdeňka Zelenky Boháč a chudák, kde si zahrála po boku Jakuba Prachaře, Jiřiny Bohdalové či Václava Postráneckého. Od stejného režiséra dostala hned rok nato rovnou hlavní roli v pohádce O Šípkové Růžence. Na filmovém plátně se objevila v roce 2007, a to ve snímku Crash Road. Hrála v řadě televizních filmů (například Hrobník a Jan Hus). Příležitosti předvést svůj talent dostala i v seriálech, jako jsou 3+1 s Miroslavem Donutilem, Vyprávěj, Kriminálka Anděl, Cirkus Bukowsky, První republika). Před filmovou kamerou si zahrála též v několika snímcích. V historickém dramatu Petra Nikolaeva Lidice, kde ústřední postavu skvěle ztvárnil Karel Roden; v dramatu Laputa v halvní roli s Terezou Voříškovou; v již zmíněném velkofilmu Já, Olga Hepnarová; či v muzikálu zpěváka a skladatele Michala Davida Decibely lásky. Ten je obsazen přímo hvězdně (Rudolf Hrušínský ml., Filip Cíl, Alžběta Bartošová, Lucie Vondráčková, Iva Janžurová, Roman Vojtek, Václav Kopta, a jako třešnička na dortu - Karel Gott a jeho dcera Charlotte Ella Gottová).

Půvabná Marika Šoposká se už také uplatnila i v dabingu. Dabovala třeba Keiru Knightley a Audrey Hepburn.

Při tak velkém pracovním vypětí Marika Šoposká zvládá i rodinu. S manželem Pavlem Čechákem (sňatek 2013) má syna Benedikta, který se narodil v roce 2015.

 

Články o celebritě

Šoposká se vrací do Ordinace! A vypadá skvěle! Šoposká se vrací do Ordinace! A vypadá skvěle! Odchod Bibi ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 televizní diváci oplakali. Teď si ale mohou osuši... číst článek
Marika Šoposká se vrací do Ordinace: 8 měsíců po porodu má parádní postavu! Marika Šoposká se vrací do Ordinace: 8 měsíců po porodu má parádní postavu! Odchod Bibi ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 televizní diváci málem oplakali. Teď si ale mohou... číst článek
Mystický hrad Houska: Dilino se tu oženil s princeznou a Vaculík s Norisovou cestovali časem! Mystický hrad Houska: Dilino se tu oženil s princeznou a Vaculík s Norisovou cestovali časem! „Není přesně jasné, co měl hrad střežit, stejně by se dlouho neubránil. Je ale postavený tak, jako b... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jitka Schneiderová
Jitka Schneiderová
zobrazit profil Roman Říčař
Roman Říčař
zobrazit profil Eva Kristínová
Eva Kristínová
zobrazit profil Pavlína Filipovská
Pavlína Filipovská
zobrazit profil Colin Farrell
Colin Farrell
zobrazit profil Marek Adamczyk
Marek Adamczyk
zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová